کد خبر: ۶۹۳۸۳۶۴
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۴

مدیر کل امور روستایی استانداری خوزستان گفت: سیل اخیر گریبان ۲۰۰ هزار نفر در خوزستان را گرفت.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، عبدالله حسینی بندانی، مدیر کل امور روستایی استانداری خوزستان در جلسه بررسی آخرین وضعیت شهرستان‌های سیل زده استان که امروز ۲۹ اردیبهشت ماه در اهواز برگزار شد، گفت: ۲۴۴ روستا و بیش از ۲۰۰ هزار نفر در خوزستان درگیر سیل شدند.

وی بیان داشت: در این رابطه بسیاری از روستا‌ها آسیب دیدند و در زمان سیل به صورت ۱۰۰ درصدی دچار آبگرفتگی شدند و برخی از روستا‌ها نیز در محاصره سیلاب قرار گرفتند و خسارت‌های جدی به آن‌ها وارد شد.

حسینی با بیان اینکه در حال حاضر فقط دو روستا در خوزستان درگیر آبگرفتگی و محاصره سیلاب هستند افزود: تلاش‌ها برای رفع آبگرفتگی و عادی کردن شرایط در این روستا‌ها در حال انجام است.

مدیر کل امور روستایی استانداری خوزستان تصریح کرد: یکی از این روستا‌ها در شهرستان حمیدیه و دیگری در شهرستان شاوور است و امیدواریم تا ظرف مدت ۲ تا ۳ روز آینده آب در آن روستا‌ها نیز فروکش کند.

این مقام مسئول با بیان اینکه سیلی که در خوزستان اتفاق افتاد یک سیل فرسایشی بود، اذعان داشت: گزارش خسارت‌هایی که به زیرساخت‌ها وارد شده توسط دهیاران رصد و در قالب گزارشی ارائه شده است.

عبدالله حسینی بندانی اظهار کرد: در سال ۹۷ با تعاملی که با بنیاد برکت در بحث بیمه منازل روستایی انجام گرفته است، منازل حدود ۱۴۳ هزار و ۵۰۳ خانوار روستایی بیمه شد و این کار خوشبختانه باعث شد تا کمک بسیار خوبی برای جبران خسارت‌ها شود.

وی گفت: تا به امروز بنیاد برکت حدود ۲۰ میلیارد تومان خسارت را به منازل تحت پوشش بیمه برآورد کرده و در حال پرداخت این خسارت‌ها است.

حسینی بندانی در خصوص بحث حریم رودخانه‌ها بیان کرد: باید این موضوع در سطح ملی پیگیری حل و مشخص شود. در این زمینه نیاز است تا بازنگری در خصوص این مساله انجام بگیرد تا بتوان در خصوص جا به جایی منازل روستایی در حریم رودخانه‌ها تصمیم گیری کرد.

انتهای پیام/گ

محاصره روستاییان در سیلاب

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر