کد خبر: ۶۹۳۸۸۵۸
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۶

طرح بسیج ملی کنترل فشار خون بالا، با مشارکت ۱۲۸ مرکز و پایگاه سلامت در شهرستان فسا در حال اجرا است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، علی اصغر خالقی رئیس دانشگاه علوم پزشکی فسا گفت: طرح بسیج ملی کنترل فشار خون هم اینک در ۱۹ مرکز جامع خدمات سلامت، ۵۲ خانه بهداشت، ۹ پایگاه سلامت و ۴۸ مطب پزشک خانواده شهری در حال اجراست و تا پانزدهم تیرماه ادامه دارد.

وی افزود: همچنین از هفدهم خردادماه ۹۸ نیز در قالب اجرای این طرح، ایستگاه‌های سنجش فشار خون سیار در مکان‌های نام برده راه اندازی خواهد شد.

خالقی ادامه داد: این طرح با هدف افزایش آگاهی جامعه نسبت به بیماری فشار خون بالا و پیامد‌های خطرناک آن، شناسایی افراد مبتلا به فشار خون و درمان به موقع آن‌ها اجرایی شده است.

وی اظهار کرد: افراد بالای ۳۰ سال، مادران باردار و بیماران کلیوی، گروه هدف این طرح هستند و شمار این افراد در شهرستان فسا حدود ۱۱۰ هزار نفر است که انتظار داریم در مدت زمان اجرای این طرح، حداقل نیمی از این جمعیت برای حفظ سلامتی خود با مراجعه به مراکز پیش بینی شده به این طرح بپیوندند.

خالقی بیان کرد: پس از شناسایی افراد مبتلا به فشار خون بالا آنان برای کنترل بیماری و درمان به پزشک معرفی می‌شوند و تحت نظر مراکز بهداشتی قرار می‌گیرند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی فسا با دعوت از مردم برای شرکت در این طرح اظهار داشت: در اجرای این طرح داوطلبانی از سایر نهاد‌ها و دستگاه‌ها از جمله هلال احمر، دانشگاه علوم پزشکی فسا را یاری می‌دهند.

خالقی گفت: فشار خون بالا یکی از علت‌های خطرناک مرگ خاموش و عامل اصلی ناتوانی‌های جسمی است و برای شناسایی و کنترل آن نیاز به مشارکت همگان در طرح بسیج ملی کنترل فشار خون بالا داریم.

شهرستان فسا در فاصله ۱۳۰ کیلومتری جنوب شرقی شیراز قرار دارد.
انتهای پیام/م

اجرای طرح ملی کنترل فشارخون بالا

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر