کد خبر: ۶۹۳۹۲۹۹
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۴

ده‌ها هزار نفر در برخی شهر‌های کشور‌های اروپایی علیه احزاب راست افراطی تظاهرات کردند.

تظاهرات هزاران اروپایی بر ضد ملی‌گراییبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از یورونیوز، ده‌ها هزار نفر در تعدادی از شهر‌های کشور‌های اروپایی روز یکشنبه ۱۹ مه (۲۹ اردیبهشت) به خیابان‌ها آمدند و یک هفته قبل از برگزاری انتخابات پارلمانی اروپا، علیه احزاب راست افراطی و ملی‌گرا شعار دادند.

در آلمان تظاهرکنندگان پلاکارد‌هایی را در دست داشتند که روی آن‌ها نوشته شده بود «یک اروپا برای همه: صدای شما علیه ملی‌گرایان». از دیگر شعار‌هایی که معترضان سر دادند، «نه به نفرت، آری به تغییر» بود.

این راهپیمایی در آلمان در شهر‌های کلن، برلین، فرانکفورت، مونیخ، لایپزیگ و هامبورگ برپا شد. حضور مردم در برخی شهر‌ها از جمله در بوداپست مجارستان، جنوا ایتالیا، اوترخت هلند، ورشو لهستان و بخارست رومانی گسترده بود.

۷۰ گروه حامی اتحادیه اروپا، این راهپیمایی‌ها را شهر‌های اروپایی سازماندهی کردند. این گروه‌ها خواهان تغییر سیاست‌ها درباره مهاجران هستند و معتقدند باید از ماموریت‌های نجات پناهجویان در دریای مدیترانه حمایت شود.

در بخارست، پایتخت رومانی، هزاران نفر در میدان ویکتوریای این شهر جمع شدند و این شعار را سر دادند: «رومانی اروپا را دوست دارد.»

طبق گزارش خبرگزاری دپ‌آ، تخمین زده شده است که ۲۰ هزار نفر در برلین در این راهپیمایی حضور داشتند. طبق برآورد پلیس هم ۱۰ هزار نفر در مونیخ، ۱۴ هزار نفر در فرانکفورت و ۱۰ هزار نفر هم در هامبورگ به خیابان‌ها آمدند.

۲۶ مه (۵ خرداد) برای ۷۵۱ کرسی پارلمان اروپا انتخابات سراسری برگزار می‌شود. نتیجه آخرین نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که اتحاد احزاب راست افراطی اروپا خواهد توانست در پارلمان آینده اروپا چهارمین فراکسیون قدرتمند را تشکیل دهد. این در حالی است که مارین لو پن اعلام کرده است که احتمال پیوستن حزب «فیدز» مجارستان به رهبری ویکتور اوربان، نخست وزیر این کشور، به اتحاد احزاب راست افراطی وجود دارد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر