کد خبر: ۶۹۳۹۹۶۶
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۲
گزارش/

اشرافی گری در جامعه در حال تبدیل شدن به یک فرهنگ است و عده‌ای تصور می‌کنند که با پول می‌توانند هر کاری را انجام دهند و حتی جان دیگران را نیز بخرند.


«کشتم که کشتم؛ دیه‌اش را می‌دهم» ورد زبان بچه پولدارهای نوکیسه/ لاکچری بازهای خیابانگرد نقره داغ می‌شوند؟به گزارش خبرنگار حوزه حوادث و انتظامی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، در چند سال اخیر با گسترش فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام عده‌ای قصد دارند با نمایش اموال و دارایی‌های خود به نوعی خودنمایی کنند و با به نمایش گذاشتن خودرو و خانه‌های لوکس در حال ترویج فرهنگ اشرافی گری در جامعه هستند.

این در حالی است که با توجه به شرایط اقتصادی کشور، بسیاری از خانواده‌ها به سختی قادر به تهیه نان شب خود هستند و بخش زیادی از جامعه را قشر متوسط تشکیل می‌دهد.

جولان نمایش اشرافی گری این قشر تنها به فضای مجازی محدود نمی‌شود و در دنیای واقعی نیز مشاهده می‌کنیم که چگونه این افراد با اعمال خود باعث برهم زدن آرامش مردم و در مواردی ایجاد ناامنی در جامعه می‌شوند.

این قشر محدود جامعه که با خودرو‌های لوکس رفت و آمد و در خانه‌های گران قیمت زندگی می‌کنند، در حال گسترش فرهنگ اشرافی گری در بین دیگر اقشار جامعه هستند.

یکی از نمونه‌های ایجاد ناامنی از طرف افراد مرفه جامعه، دور دور کردن در خیابان‌ها با خودرو‌های لوکس است. دور دور کردن شبانه و کورس گذاشتن در بزرگراه‌ها بعضا با حالت‌های غیرعادی و مستی که به تفریح عده‌ای به اصطلاح نوکیسه تبدیل شده است و از سوی دیگر باعث ایجاد مزاحمت برای دیگران می‌شود.

مقام معظم رهبری در طول سالیان متمادی بار‌ها در دیدار با اقشار مختلف مردم و مسئولان نسبت به تبعیض و فاصله طبقاتی هشدار داده بودند، هشدار‌هایی که اگر از سوی مسئولان جدی گرفته و به آن‌ها گوش داده می‌شد، دیگر شاهد وضعیت امروز نبودیم.

مقام معظم رهبری در دیداری که ۱۱ مرداد سال ۹۵ با اقشار مختلف جامعه داشتند، به مسئله جلوگیری از اشرافی گری در جامعه تأکید کردند و گفتند: جلوی اشرافی‌گری باید گرفته شود؛ اشرافی‌گری بلای کشور است. وقتی اشرافی‌گری در قلّه‌های جامعه به‌وجود آمد، سرریز خواهد شد به بدنه؛ آن‌وقت شما می‌بینید فلان خانواده‌ای که وضع معیشتی خوبی هم ندارد، وقتی می‌خواهد پسرش را داماد کند یا دخترش را عروس کند یا فرض کنید مهمانی بگیرد، مجبور است به سبک اشرافی حرکت کند. وقتی اشرافی‌گری فرهنگ شد، می‌شود این. جلوی اشرافی‌گری باید گرفته شود. رفتار  و گفتار مسئولان، تعالیمی که می‌دهند، باید ضدّ این جهت اشرافی‌گری باشد؛ کمااینکه اسلام این‌گونه است.

اما متاسفانه می‌بینیم با وجود تاکیدات مقام معظم رهبری، سال به سال فرهنگ اشرافی گری بیشتر در جامعه رسوخ پیدا می‌کند و جوان‌های کم سن و سال که چشمشان به جیب پدرانشان دوخته شده است، اقدام به خودنمایی در خیابان‌ها می‌کنند.

جوانان کم سن و سالی که با پول والدین خود سوار خودرو‌های لوکس با شیشه‌های دودی می‌شوند و با بغل کردن سگ و بدون آن که برای آن‌ها اهمیت داشته باشد که پول خرید خودرویی که سوارش هستند چگونه و از کجا تأمین شده است، در خیابان اقدام به دور دور و تفریح می‌کنند و بعد از چند ماه سراغ ماشین جدیدتری می‌روند.

در مواردی تفریح این جوانان کم سن و سال با خودرو‌های لوکشان منجر به تصادف و مرگ افراد بی گناهی می‌شود که شاید تنها نان آور یک یا چند خانواده باشند.

در آخرین مورد یک دختر و پسر حدودا ۲۷ ساله سوار بر پورشه در حال کورس در خیابان‌های اصفهان بودند که با یک خودروی پراید تصادف می‌کنند که منجر به مرگ راننده پراید می‌شود. زمانی که پلیس راننده خودروی پورشه را برای اعمال قانون و توقیف خودرو متوقف می‌کند، با برخورد زننده راننده رو به رو می‌شود و راننده خودرو پورشه با خشم به مامور پلیس می‌گوید که «کشته ام که کشته ام دیه اش را می‌دهم». این نشان می‌دهد که حتی جان افراد برای این قشر اهمیت ندارد و تصور می‌کنند که با پول می‌توانند جان همه را خریداری کنند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی اردیبهشت ماه سال ۹۴ جولان دادن برخی از جوان‌های سرمستِ غرورِ ثروت با خودرو‌های گران‌قیمت در خیابان‌ها را یکی از مظاهر ایجاد ناامنی روانی در جامعه برشمرده و تأکید کرده بودند: نیروی انتظامی باید برای ابعاد مختلف ناامنی برنامه داشته باشد و با آن‌ها مقابله کند. ‎

سردار سید کمال هادیانفر رئیس پلیس راهور ناجا در گفتگو با خبرنگار حوزه حوادث و انتظامی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، در واکنش به حادثه تصادف یک دستگاه خودروی پورشه با یک دستگاه پراید که منجر به فوت راننده پراید شد، اظهار کرد: پلیس به وظیفه قانونی خود عمل کرده و خودرو‌ها را توقیف و به پارکینگ منتقل کرده و برای آن پرونده قضایی مقدماتی تشکیل شده است.

وی افزود: براساس ماده ۶۱۸ و ۶۱۹ قانون مجازات اسلامی ما می‌توانیم با افرادی که رفتار پر خطر دارند و با سرعت بالای ۱۲۰ تا ۱۶۰ کیلومتر در ساعت رانندگی می‌کنند، برخورد مناسب قضایی داشته باشیم.

سرار هادیانفر بیان کرد: این گونه بی اخلاقی‌ها در برخی از افراد وجود دارد و قانون محدودیتی برای برخورد با آن‌ها ندارد و از قاضی رسیدگی کننده به این پرونده درخواست داریم که برای این راننده از اشد مجازات استفاده کند.

رئیس پلیس راهور ناجا ادامه داد: در خصوص این گونه تخلفات و جرائم، پیش نویس لایحه تغییر مجازات‌ها نوشته شده است و وزیر کشور هم تأکید کرده است که مجازات برخی از جرائم باید افزایش پیدا کند. این لایحه در شورای عالی ترافیک هم مطرح شد و ما اعتقاد داریم میزان جرائم باید تغییر پیدا کند.

همچنین پور مختار عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی در خصوص این حادثه با اشاره به اینکه قوانین فعلی برای انجام ندادن تخلفات بازدارنده است، گفت: ما قوانین مناسب برای برخورد با جرائم را داریم.

وی افزود: رفتاری که این خانم و امثال او دارند عمدی است.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی گفت: در خیابان‌ها محدودیت سرعت وجود دارد و حداکثر سرعت رانندگی ۴۰ تا ۶۰ کیلومتر در ساعت است، اما مشاهده می‌کنیم افرادی با سرعت‌های بالا اقدام به رانندگی می‌کنند، حال می‌توانیم بگوییم شروع تخلف از روی عمد است و اگر در این شرایط رانندگی تصادفی رخ دهد، از روی عمد رخ داده است.

پورمختار تصریح کرد: با صحبت‌های که از راننده این خودرو شنیدم، به نظر بنده از لحاظ قانونی قتل عمدی است.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی گفت: از صحبت‌های این خانم این برداشت می‌شود که این فرد از ابتدا، با این تصور شروع به رانندگی کرده است که اگر شخصی را هم کشت، دیه آن را می‌دهد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا قانون موجود برای جلوگیری از این گونه تخلفات بازدارنده است؟ تصریح کرد: قوانین موجود بازدارنده است، اما بستگی به اجرای درست قانون دارد.

پورمختار گفت: در حال حاضر که این حادثه منجر به تشکیل پرونده شده است و از دادگاه رسیدگی کننده به پرونده توقع داریم به عنوان قتل عمد به آن رسیدگی کند و مانند یک تصادف عادی با آن رفتار نکند.

حال قانون باید با این افراد که رفتار هنجارشکنانه دارند، به گونه‌ای برخورد کند که اشخاص دیگر حتی تصور انجام چنین رفتاری‌هایی را نداشته باشند.

براساس تاکیدات مقام معظم رهبری مسئولان کشور نباید اجازه دهند فرهنگ اشرافی گری به گونه‌ای در جامعه رسوخ کند که افرادی که به اصطلاح به آن‌ها نو کسیه گفته می‌شود به خودشان اجازه دهند با جان افراد دیگر به راحتی بازی کنند و بخواهند جان افراد را با پولشان بخرند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱۴۴
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۱
با رسانه مردم رو با ساده زیستی تشویق کنیم . جامعه داره با اشرافی گری نابود میشه. نود درصد مشکلات اقتصادی الان دلیلش اشرافی گری هست. طرف میخواد مهمونی بگیره ، یا جهیزیه بخره،یا خونه یا ماشین یا عروسی یا لباس و مد و تیپ زدن وارایش و .... میبینه متناسب با اشرافی گری پول نداره بخاطر همین صداش درمیاد. وگرنه قدیما مردم چطور راحت زندگی میکردن
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۱
باسلام طاعت قبول :به نظرمن دختره هم جرمش کمتراز پسره نیس اون بوده که این حرف رازده کشتم که کشتم دیه شو میدم باورکنید پسره جلو دختره جوگیرشده خواسته خودی نشون میده از هول حلیم افتاده تودیگه دختره باید محاکمه بشه
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۱
فقط ميتونم بگم متاسفم
سید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۱
رهبرعزیزمون گفته بازهم میگه اماکجاست گوش شنواتازمانی که عمر وعاصهاوامثال اینهادربین مردم حضوردارنندهمین آش وهمین کاسس تمام امامان معصوم هم غریب بودنندهمین طورکه رهبرمون غریبومعصومند
ناشناس
|
Canada
|
۲۱:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
توی امریکای شمالی تابلویی زده و رویش نوشته اگر راننده ای را دیدید که بد رانتدگی میکرد و قوانین را رعایت نمیکرد .سریعا با این شماره تلفن به پلیس بگویید .اصلا پلیس راهنمایی و رانتدگی در جایی مستقر تیست فقط بعصی مواقع در خیابان ها دور میزند .و حق تیراندازی هم دارند
...
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
چه‌چیزی‌باعث‌میشه‌که‌یه‌نفرخودشو‌یه‌ آدم‌بینه‌ بقیه‌رونه؟هرکسی‌در‌جای‌خودش‌حرمتش‌ واجبه اون‌بنده‌خدایی‌که‌کشته‌شده‌احتمالا‌نان‌آور یه‌خانواده‌بوده‌با‌قتل‌اون‌‌‌چند‌نفر‌آسیب‌میبینن اما‌با‌ این‌فخرفروشیا‌وترویج‌اشرافی‌گری‌ها یه‌ملت‌آسیب‌میبینه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
من نمی دونم چطور میشه از یه طرف توقع کم شدن فاصله طبقاتی رو داشت از طرف دیگه دنبال خصوصی سازی و سرمایه سالاری و اقتصاد لیبرال رفت
خب وقتی خصوصی سازی شد و عده ای مسلط بر اموال شدند معلومه فاصله طبقاتی بوجود میاد و این معضلاتی پیش میاد
بالاخره یا خدا یا خرما ، دوتاش که با هم نمیشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
خدایی ای کاش توی مشکلات کشورمان هم اینقدر نظرات داشتیم الان توی دنیا تو اقتصاد اول بودیم
ناشناس
|
United States
|
۱۹:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
فقط اعدام بدون هيچ بخششي چون علاوه بر قتل عمد توهين به شعور يك ملت نيز بوده است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
امیدوارم ابراهیم رئیسی بت شکن به این مسئله ورود کنه .
ناشناس
|
Canada
|
۱۹:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
باید لباس پلیس مجهز به دوربین باشد تا چرندیات و مزخرافات نوکیسه ها را هم ضبط کند و بخاطرش جریمه شوند .
نون حرام خورده اند .اینجور افراد برای خود و جامعه خطرناک اند .دودش هم اول به چشم خود و خانواده اش میرود
امانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
اگرقانون درست اجراشوددیگرشاهدچنین حوادثی نخوایم بود انشاالله
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
درخیلی از کشورهای مترقی مثل نروژ جرایم متناسب با کردیت واعتبار افراد می‌باشد
مثلا اگر فرضاجریمه یک خلاف برای یک کارمند صددلار باشد برای یک بچه پولدار ممکن است سه هزار دلارباشدباید هرکدوم دردشان بیاید
سمیه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
پورمختار گفت: در حال حاضر که این حادثه منجر به تشکیل پرونده شده است و از دادگاه رسیدگی کننده به پرونده توقع داریم به عنوان قتل عمد به آن رسیدگی کند و مانند یک تصادف عادی با آن رفتار نکند.

درخواست مردم هم همینه. تا جلوی این ها گرفته بشه . تا درس عبرتی بشه برای اونای که سرخوش ثروت غارت شده این ملت نجیب هستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
اینها بدون شک پول حرام بوده که وارد خانه هاشون شده و با پول حرام به اینجاها رسیدند و دیر یا زود هم نتیجه اش رو خواهند دید. پول حرام عاقبت به خیری نداره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
جالب است .در هیچ یک از نوشته های هموطن ها هم کسی اسمی از افراد خاطی نیاورده است یعنی اینقدر ناشناس بودند
ناشناس
|
Canada
|
۱۸:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
در اینور اب اگر در تصادف رانندگی کسی را بکشی .5 سال اجازه رانندگی بهت نمیدهند .و چندین نمره منفی در تصدیق رانندگی ات و بعد کلاس های روان شناسی .مثل کنترل عصبانیت ووووووو برایت ترتیب میدهند
ناشناس
|
Canada
|
۱۸:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
در امریکای شمالی فقط تا ساعت 11 شب حق جشن .مراسم ووو دارید .بعد از 11 شب با کوچکترین سر و صدا پای پلیس به میان میاید که شوخی وار دار نیست .والله ایران ازادترین کشور دیناست .انگاری که اصلا قانون وجود ندارد .چونکه پول بدون مالیات دور خودشون جمع کردند .همه کاری میتوانند کنند و کسی هم جلودار نیست .هوا را الوده با بنزین خیلی ارزان برایشان .به اینخاطر باید بنزین دو قیمت داشته باشد .ماشین های ارزان قیمت بنزین ارزان و بعلکس .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
این تصادف نشان می دهد ایمنی ماشین های ایرانی پایین است وبه راحتی سرنشینان رابه کام مرگ می فرستند که نبایدتولید شوند
محسن نوروزی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
باید قانون جزایی اصلاح شود تا دیگر پولدارها براحتی قانون را دور نزنند ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
دیه تصادف برای مایه دارها چیزی نیست
اما اگه یه نفر از قشر متوسط جامعه تصادف کنه ویکی رو بزنه بدبخت میشه باید کل عمرشو تو زندان باشه یا اعدام بشه این عادلانه نیست تو کشور ما.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
باید به شدت مجازات شوند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
به مجازاتی غیر از اعدام در ملاء عام رضای نیستیم
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۱۷:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
این جمله دیه شومیدم روختره گفته...تصادف روپسره کرده...ازروی حرف دخترکه نمیشه پسرومحاکمه کرد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
پسره طبق قانون محاکمه بشه ولی باید قانونی باشه برای تأدیب این افراد درحد زندانی شدن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
بسیار خب؛ همون دختر رو محاکمه کنید ولی به شرط اینکه به اشد مجازات هر دو محکوم شوند
ناشناس
|
United States
|
۱۶:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
اینگونه اظهارات بسیار خطرناک است و با چنین افرادی باید همچون قاتل با شدت و حدت برخورد شود.
ناشناس
|
United States
|
۱۶:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
قاتل اعدام
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
باید ادب بشن اونم از نوع سخت
ناشناس
|
Germany
|
۱۶:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
پول یه ادم درست به پراید و پژو میرسه نه ماشین دیگه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
احسنت. مختصر، درست و حقیقت را بیان نمودید.
ف
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
والا پدر ما 30 سال کار کرده الان 10 ساله بازنشسته شده خداوکیلی پراید و پژو مدل هشتادو هشتم نمیتونه بخره
ناشناس
| United Arab Emirates |
۰۱:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۱
واقعا همینطوره گل گفتی
ناشناس
|
Germany
|
۱۶:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
همه این ماشین های مدل بالا با پول مفته یا مهریه هست زیر پا انداختن یا تو ساخت و ساز هستن حق کارگر و صاحب ملکهاست که زیر پاشونه.
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۹:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
نخير آقا اينا همه از بيت المال و حق من و تو هست
ناشناس
| United Arab Emirates |
۰۱:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۱
واقعا که گل گفتی دمت گرم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
جای تاسف داره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
اختلاف طبقاتی روز به روز بیشتر میشه. تنها راهش گرفتن مالیات و یا ازاد کردن خودرو تا همه بتونن خودروی لوکس سوار بشن. نه فقط پراید و سمند. هرچند الان داشتن یه پراید رویا شده واسه مردم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۷
نه مالیات زیاد نه آزادکردن واردات خودرو،هیچ کدوم جواب نمیده،ریشه ی مشکل روباید حل کرد تا دیگه شاهد این حوادث نباشیم
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۱۵:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
حرفی برای گفتن ندارم
فرشاد
|
United States
|
۱۵:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
با سلام
اتفاقأ طی حرف و حدیث هایی که در اصفهان هست که میگن اصلا این اقا بچه پولدار نبوده ماشینم قسطی برداشته چک داشته رو ماشین
اینا عقده ای هستن که همچین ماشینیایی رو با قرض و قوله سوار شن و شهرت بازی دربیارن در ضمن ماشینم مال داداشش بوده که بیخبر برداشته
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
حتما پول را یا با اختلاص بدست آورده
یا با قاچاق مواد مخدر
یا هزارتا کار دیگه
ما تو ایران زندگی می کنیم با اینهمه درس و سواد یه ماشین نمی تونیم بخریم، این حتما با یه فسادی پولدار شده.
پاسخ ها
علی از لاهیجان
| - |
۲۳:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
اختلاص غلط است . اختلاس درست است . کم سوادی در کشور غوغا می کند . التماس کتابخوانی .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
چرا راننده پراید و راننده پورشه باید یه مقدار جریمه بدند؟
مثلا پراید اگه واسه یه خلاف 15 هزار تومن میده
پورشه نباید 15 میلیارد تومن بده؟
چرا اختلاف طبقاتی تو جریمه نیست؟
من جای پلیس بودم اینها را با تیر میزدم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
اگه مشخص بشه راننده از طبقه مرفه باشه بدون استثناء حداقل10 الی 15 سال زندان باشه و در حالت مستی از 15 تا 25 سال زندان و حالت عمدی یکسر اعدام
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۹:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
انشاءالله اعدام ميشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
نباید اجازه ورود این ماشینهایی که نه با فرهنگ ما سنخیت دارد و نه با شهرها و جاده ها و خیابانهای ما ارتباطی دارد وارد کشور شود.
خوب است قوه قضائیه ریشه ورود مجوزه هار و بررسی و خشک کند بعد کسانی که چنین ماشینهایی رو دارند هم اساسی پاسخ دهند که از کجا آورده اند؟ بهر حال همه در یک اقتصاد و یک کشوریم باید معلوم شود اینها از کجا آورده اند؟ از کجا این ماشینها را تهیه کرده اند؟ بقول عزیزی می گفت اینها همان 4 در صد ها هستند
محمد
|
France
|
۱۴:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
آیامیتونن بهشتم باپول بخرن؟بخداهمه پولدارهاوثروتمندان جهان جمع بشن یک مترازبهشتم نمیتونن بخرن!که زندگی دراون nبرابراین دنیایاحتی برزخه وعمردنیایی نهایتا120ساله!
ناشناس
|
France
|
۱۴:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
آیامیتونن بهشتم باپول بخرن؟
مهران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
توی خیابان بهشت قم هم به دلیل تردد خودروها و دور دورهای شبانه این اتفاقات ممکنه بیفته لطفا مسئولین قبل از وقوع این اتفاق رسیدگی کنند
ایرج
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
سلام. خدا شاهده متاسفانه پلیس راهنمایی و رانندگی در شب حضور بسیار کم رنگی داره . کی تا به حال یه ماشین گشت رانندگی تو شب تو خیابون و اتوبان دیده؟؟؟
Y
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
اینا اقا زاده ها هستن و گرنه کسی که پول زحمت کشیده وحلال دربیاره بچه هاش اینطوری نمیشه
پاسخ ها
م
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
حرف دل مارو زدی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
نگیم آقا زاده بفهمن ما حالمون ازشون به هم میخوره و ما مردم ازشون نمیگذریم
منصور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
واقعیت را گفته // بعضی این واقعیت را بزبان میاورن // بعضی تو دلشان میگن // حالا شما از این واقعیت ناراحت شدید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
باید قانوت جلو گیری کند از تردد چنین خودروهایی در خیابان از کجا آوردن که برای فرزندشان خودرو چند میلیاردی تهیه کنند ومردم را زیر بگیرند وبابیشرفی تمام دیه پرداخت کنند مسئولین محترم برای رضای خدا از تردد خودرو سواری این دزدان جلوگیری کنید ؟
این همه زر وزیورکه می بینی در برش
از آسمان نباریده بر سرش
یاخودش دزد بوده یا مرحوم پدرش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
بایداعدام شود وقتی مسئلان کارشان را درست انجام ندهند عده ی کمی نوکیسه ی پولدار می شوند وعده ی زیادی فقیر خواهندشد پس مدیریت را اصلاح کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
اشرافی گری بايد از بين بره
پاسخ ها
م
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
موافقم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
چشم
ناشناس
| United Arab Emirates |
۲۱:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
هر پورشه سوار و خودرو مدل بالا باید میلیاردی مالیات بدهد.
متاسفانه قانون مالیات صرفا یقه کاسب ها ی خرده پا و بدبخت را می گیرد و کاری به این پولدارها ندارد. سیستم مالیاتی بسیار مریض و معیوب است . شنیده شده این آدما با خرید ن خودرو معمولی مثل سمند به کلانتری ها و بردن برگه ی هدیه به ادارات مالیاتی . دیگر اداره مالیات چندین سال به سراغ چنین آدمایی نمی رود. به نوعی رشوه به دولت و مسئولان می پردازند.
....
|
France
|
۱۳:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
منم پولدارم ولی اینکارارو نمی کنم
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۶:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
دست شما درد نکنه
بانشی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
عمو بیشین...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
این خانم نمیداند که در صورت رضایت ولی دم میتواند دیه بدهد ودر صورت در خواست قصاس باید جانش را بدهد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
اگرراننده بدون گواهینامه باشد قصاص دارد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
رفتار این خانم و نوع رانندگیش تو خیابون خطرناک بوده درست....من میخوام بپرسم پلیس کجاست؟ بارها و بارها شاهد بودیم که چنین رفتارهایی از طرف چنین آدمهایی در جاهای شلوغ شهر وجود داره در یه ساعتهای خاصی...ولی هیچ وقت هیچ پلیسی در اون مکانها نیست...چرا؟؟؟؟؟چرا همیشه پلیس بعد از حادثه می رسه؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
آقامنم یه لامبور گینی دارم سه میلیارد پولش دادم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
خب که چی؟ مجوز سرعت اضافه می خوای؟
ناشناس
| Hungary |
۱۴:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
خا!چیکار کنم حالا؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
داری فخرمی فروشی
ناشناس
| Germany |
۱۶:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
مبارکت نباشه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
پولتو به رخ ما میکشی میخوای دل مارو بسوزونی؟
خدا دلت رو بسوزونه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
ایشون کارگر هم نیست از بی پولی وبی کاری این حرف رو زده که لامبورگینی داررم
احمدی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
آرزو بر جوانا عیب نیست !! وجدانا سه میلیارد چند تا صفر داره ؟؟؟ اگه به ریال تونستی بگی !! اگه پولدار بودی و سه میلیارد داده بودی میگفتی سه تومن پولشا دادم (نمیگفتی سه ملیارد ) همه هم میدونستن که منظور از سه تومن سه ملیارده!!!!
ناشناس
| United States |
۲۱:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
اشتباه منفی زدم
معلوم نیست این پولها رو از کجا میارن
یه عده تو نون شبشون موندن اونوقت این ها . . .
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۱
میتونی بگی سه میلیارد چند تا صفر داره؟
بی نام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
هیشکی به فکر ما مردم ملت ایران نیس.پولدارها با پولشان انسان هارا زیر می گیرند و بعد هم میگن دیه میدیم آخه کجای انسانیت است.این انسانیت که نیس
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
مقصر دپلت است که یک عده اینقدر پولدار میشوند به خدا درروسیه این فاصله طبقاتی حتی بین یک پزشک و کارمنده ساده وجود ندارد امروز اگر من با موتور خدایی ناکرده به یک پورشه بزنم باید تمام زندگی خودم واقوامم بفروشم تا خسارت دهم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
برخورد و رفتار خانم کاملا اشتباه بوده ولی اگه خودروی جوان پراید نبود کشته می شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
اگه اون آدم کشته شده یک عابر پیدا بود چی؟ حتما می گفتی نباید پیاده میرفت!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
پس مقصر در اینجا خودرو سازان داخلی هم هستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
قوه قضاییه باید این رو تیر بارون کنه اموالش رو هم به نفع دولت مصادره کنه دیه مقتول رو هم پرداخت کنه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
خب مگر یکی هست که تیرباران کنند دولت و قضا باید فاصله طبقاتی راکم کند این ازاعدام بهتر است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
علتش مسولین ومخصوصا نظارت کافی نداشتن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
کاش من اونجا بودم واین حرفها را میزد به ابوالفضل قسم جوابشو میدادم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
هرکی بود جوابشو میداد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
اگه من بودم جوابشو با چاقو میدادم و همونجا به درک واصلش میکردم
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
عده ای با فرصت طلبی پول و املاک پارو کنند و اکثریت شریف و تلاشگر ابتدائی ترین نیاز ها برایشان حسرت بشه
کوروش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
این دختر ساده بود و دلیل حرفش هم بیسوادیش وگرنه آدم هر جوری باشه میدونه که نباید از این جور حرف ها بزنه یا خیلی نادان یا از رو عمد برای اینکه کلاس بزاره گفته.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
رفتم طلا بخرم طلافروش میگه طلا ارزون نشده و ما اون نرخ هایی که تو سایتا میزنن رو قبول نداریم. چرا رسیدگی نمیشه ؟
پاسخ ها
منصور
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
عزیز من خودت را ناراحت نکن // طلا فروشه درست میگه
منصور
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
مسعولیبن بصورت اورزانسی رسیدگی کنن
ناشناس
| United States |
۱۹:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
چه ربطي اين طلا به اين قضيه تصادف داشت؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
این نوع برخورد اونهم از طرف یک خانم که طبعتا"عواطف واحساسات بیشتری نسبت به آقایون داردفاجعه است وغیراز آثارلقمه حرام چیزدیگری برای آن متصورنیست.به یاد هنده دخترابوسفیان افتادم که سینه حضرت حمزه را شکافت وجگرهای وی رابه دندان گرفت.
پاسخ ها
ناشناس
| - |
۱۳:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
جگرها ! مگه هر انسان چندتا جگر داره !؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
عجب
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
قتل عمد هست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
متاسفم /
احمدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
1 ساعت هم بازداشت نمیشه چه برسه به ابد یا اعدام !! متاسفانه الان پول حرف اول را میزنه !! کافیه خانواده صاحب پراید دستشون خالی باشه!! به نصف دیه هم راضی میش و رضایت میدن ......!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
دقیقا همینه
ناشناس
| - |
۱۳:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
رضایت دادن که شکایت نکنند ...
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
بهتره خودمون شناسایی کنیم
احمدی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
دوست عزیر من منظورتا نگرفتم !!! خودمون چی یا کی را شناسائی کنیم ؟؟؟؟
ناشناس
| United States |
۲۱:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
مردم عادی فوقش پراید و پژو دارن
Amin
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
5 سال حبس + ابطال گواهینامه مادام العمر + 5 سال مددیاری اگر اینا رو هم به دیه اضافه کنن دیگه کسی از این حرفا نمیزنه بعضی از آدما فکر کردن بقیه پشه هستن!!! شبا چجوری میخوابن اینا?؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
پنج سال حبس؟ مگه راننده پراید بعد از پنج سال قراره زنده بشه؟ یک نفر مرده تمام برای همیشه به این دنیا برنمیگرده قتل عمد = قصاص خلاص
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
کاربر عزیز یک مرد کشته شده و در ماه حرام ! به نظرت حکمش چیه؟ یه کم مطالعه ات رو زیاد کن.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
خدازیادت‌کنه‌،موفق‌باشی‌نابغه
ناشناس
| United Arab Emirates |
۲۱:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
عزیز رمضان جز ماه های حرام نیست.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
رفتار این دختر نوعا کشنده بوده و قتل،عمد است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
شهرت و قدرت و ثروت بی حساب و کتاب و بدون نظارت انسان رو دیوونه میکنه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
اصلا" چرا اینهمه تصادف؟ بعضی ها پشت فرمون که می شینن همه چی براشون بی ارزش میشه.حتی ماشین های معمولی. وای به حال رانندگان ماشینهای لوکس
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
اقايان جلوي اين اشرافيگري و فاصله طبقاتي را بگيريد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
اوکی
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
قمری غافل معصوم از سربازیچه میمیره...متاسفانه یکی ازآثارحقوقهای نجومی هست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
اون دختر فخرفروش باید زندان بره وباکسایی که توزندان هستش دیدارکنه تابفهمه زندگی ومشکلاتش یعنی چی
پاسخ ها
سعید
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
منم با حرف شما کاملا موافقم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
حکم حبس ابد
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۶:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
موافقتم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
منشا این پول ها رو شفاف کنید
گردش های مالی در کشور مبهم هستند
و الا درآمدهای میلیاردی از کجا میان؟ جابز هستند یا گیتس معلومه که همش از پول مردمه به اصطلتح بیت المال
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
قصاص و مصادره اموال
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
یعنی جان دیگران برایشان با پول قابل قیاس است
یعنی سوختن جگر بازماندگان برایشان مهم نیست

پس باید جانشان گرفته شود و جگر بازماندگانشان بسوزد تا بفهمند همه چیز را نمی شود با پول خرید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
ای بابا//
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
این رفتارها عمدی هستش و همشون دوره این رفتارها را دیدن
پاسخ ها
علی*
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
این پوله که گستاخی میاره ... جسارت گفتن کشتم که کشتم دیه شو میدم فقط برمیگرده به پول بی زبون و بی زحمت اینجور خانواده ها...
صیدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
درصورت مقصر بودن راننده چند سالی حق رانندگی کردن را ازش بگیرند
پاسخ ها
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
گواهینامه نداشته اصن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
به نظرم علاوه بر دیه یک زندان چندماه می تواند بازدارنده باشد.
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
کار این خانم و مدل حرف زدنش قابل تایید نیست
ولی اونی هم که داره با ماشینش میاد بیرون نمیتونید بگید نیاد اگز از راه حلال یا حرام به دست آورده خودش میدونه انسان باید سرش در زندگی خودش باشد نه در زندگی دیگران کنکاش بکند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
نه اینجوریم نیست
ناشناس
| United States |
۲۰:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
پس برو سرت تو زندگي خودت باشه اينجا چي كار مي كني
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
اونایی که همش میگفتن اعدام اعدام الان وقتشه !!!
فقط اعدام !
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
بایداعدام شودتابرای دیگران درس عبرت شود
رحمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
باید مشاوره شود
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
اگر برای این ها ، تصادف منجر به فوت را، قتل عمد به حساب بیارن حواسشون رو بیشتر جمع میکنن
پاسخ ها
حمید
| - |
۱۱:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
نمیشه که برای افراد پولدار قتل عمد محسوب بشه برای بقیه نشه!
ناهید
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
باید اعدام شود
ناشناس
| United States |
۲۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
بايد مثله بشه تا ديگه از اين غلط ها نكنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
باید در شبکه های اجتماعی این مساله را به خواست عمومی تبدیل کنیم که با این ها برخورد شدیدی بشه.#اعدام_لاکچری
Allianz
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
این نوکیسه گان فکر کردن با پول می شه همه چیز را خرید. اخوی این یک مورد را اشتباهی فهمیدی. طرف پایه باشه تا جونتو نگیره ولت نمی کنه. افتاد؟؟!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
1-برای ماشینهای قیمت بالاتر از 200میلیون مالیات و عوارض سالانه 40 درصد قیمت بروز ماشین وبالاتر از 500 ملیون 50 درصدقیمت ماشین بروز اخذ شود .
2- در صورت تصادف یک دیه کامل شرکت بیمه و حداقل 6برابر دیه کامل صاحب ماشین پرداخت نماید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
اینها که با این کبر و نخوت قائل به خرید جان مردم هستند و جان دیگران برایشان اهمیت ندارد، خیلی بیشتر باید به عنوان دیه پرداخت کنند! حداقل سه چهارم مالشان را باید بدهند تا این روحیه کثیف ریشه کن شود...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
عجب!
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر