کد خبر: ۶۹۴۰۰۲۶
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۰

برنی سندرز، سناتور دموکرات ایالت ورمونت از سیاست خارجی دولت آمریکا به شدت انتقاد کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از نیویورک تایمز، برنی سندرز، سناتور دموکرات ایالت ورمونت در مصاحبه با این روزنامه اعلام کرد همه تلاش خود را کرده است که با سیاست‌های خارجی دولت آمریکا مقابله کند.

وی در مصاحبه با نیویورک تایمز گفت: من به عنوان شهردار، تمام تلاشم را کردم که سیاست خارجی آمریکا را متوقف کنم. سیاستی که تا سالیان سال منجر به سرنگونی دولت‌ها و تشکیل رژیم‌های دست نشانده شده است. من هر کاری که می‌توانستم به عنوان شهردار انجام دادم که آمریکا را از دخالت در یک جنگ دیگر در آمریکای مرکزی منصرف کنم.

سندرز در بخش دیگری از این مصاحبه اعلام کرد: من علیه جنگ عراق رای دادم و برای بیرون کشیدن آمریکا از جنگ یمن--که خرابی‌های جبران ناپذیری در این کشور برجای گذاشت--هر کاری که در توانم بود انجام دادم.

زمانی که از او درباره سیاست‌های خارجی خودش پرسش شد، گفت: در صورتی که رئیس جمهور شوم، سعی خواهم کرد که با متحدان آمریکا همکاری کنم تا بتوانم بحران‌های بین المللی را که در سراسر جهان وجود دارد حل کنم. در حال حاضر به نظر می‌رسد جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید در حال تحریک برای ایجاد تنش است. از نظر من، کاری که ما باید انجام دهیم این است که به عربستان سعودی –که یک رژیم مستبد و قاتل است--بگوییم با ایران مذاکره کند تا در منطقه صلح حکم‌فرما شود. نه اینکه ما خودمان شرایط کنونی را هم بدتر کنیم.

برنی سندرز، سناتور ۷۷ ساله ورمونت از جمله مخالفان سرسخت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا و سیاست‌های اوست. وی بار‌ها در مصاحبه‌ها و سخنرانی‌ها و حتی حساب توییتر خود به انتقاد از رئیس جمهور آمریکا پرداخته است. برنی سندرز اواخر ماه بهمن سال گذشته میلادی به طور رسمی نامزدی خود را برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا اعلام کرد.

برنی سندرز و دونالد ترامپ تاکنون بار‌ها وارد جنگ لفظی علیه یکدیگر شده اند. ترامپ پیش از این برنی سندرز را «برنی دیوانه» خطاب کرده بود. سندرز هم تاکنون بار‌ها به ترامپ لقب «نژادپرست» داده است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر