کد خبر: ۶۹۴۰۰۸۰
گروه : سیاسی » دولت
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۳
رحمانی فضلی:

وزیر کشور گفت: هر حادثه‌ای در منطقه ضمن آنکه یکپارچگی امنیت را دچار اشکال می‌کند بر امنیت بین الملل نیز تأثیر می‌گذارد.

تقدیر از رسانه های فعال در ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشوربه گزارش خبرنگار حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در بیست و چهارمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور با اشاره به مصوبات امروز این جلسه، اظهار کرد: در جلسه امروز مقرر شد همه دستگاه‌های اجرایی مصوبات را نهایی کنند؛ به ویژه در حوزه قوه قضاییه با توجه به گزارشات موجود، پیگیری‌های جدیدی در مبارزه با مفاسد اقتصادی صورت گرفته است. ما از ابتدا تشکیل این ستاد سیاستمان این بوده است که موضوع رسانه‌ای و‌مدیریت اخبار را به حوزه قضایی ارجاع ندهیم.

وزیر کشور ادامه داد: در جلسه امروز مقرر شد که قوه قضاییه از انتشار اخبار کذب و بی اساس جلوگیری کند. همچنین در موضوع رسانه‌های استانی مقرر شد که وزارت ارشاد به صورت جدی این موضوع را در دستور کار خود قرار دهد و ضمن ابلاغ سیاست‌های ستاد به رسانه‌های استانی، رصد و نظارت کاملی در این رابطه صورت گیرد.

رحمانی فضلی در ادامه همچنین از تقدیر رسانه‌های فعال در ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور خبر داد.

وی تصریح کرد: در جلسه امروز مقرر شد که وزارت فرهنگ‌و‌ارشاد اسلامی با هماهنگی قوه قضاییه نطارت جدی نسبت به واردات کاغذ در این ایام داشته باشد؛ ضمن اینکه باید مسیر تولید، تامین، توزیع و مصرف در حوزه کاغذ بازنگری شود.

رحمانی فضلی بیان کرد: در توزیع و حمل نقل کالای اساسی و مواد اولیه صنایع همیشه این موضوع مد نظر بوده است که هیچ موضوعی نباید مورد انحصار قرار بگیرد و وزارت صمت متولی این مسئله است که کالا‌های اساسی را از انحصار خارج کند.

وی ادامه داد: در موضوع بحث موبایل و موضوع رجیستری آن‌ها مقرر شد که فعلاً سایت فعال بماند، ولی ما باید به دنبال مصوبه‌ای باشیم که آن مصوبه تعیین تکلیف نهایی در این حوزه را انجام دهد که قرار شد در جلسه آینده این موضوع مورد بحث قرار گیرد. در خصوص توزیع، موارد مختلفی در جلسه مطرح شد. مقرر شد که این سیستم (از تولید تا توزیع) سیستمی که تا امروز در خصوص برخی کالا‌ها زیر بار رفته است استانی را نیز به صورت نمونه انتخاب کنیم و این سیستم را در آن اجرا سازیم. در این حوزه استان هرمزگان اعلام آمادگی کرد و همه دستگاه‌های متولی در این حوزه با استاندار باید هماهنگی‌های لازم را داشته باشند تا انشاالله بتوانیم سیستم جدید را در این استان پیاده کنیم تا ایرادات و اشکالات آن گرفته شود.

رحمانی فضلی با اشاره به موضوع تبلیغات و عملیات روانی، تصریح کرد: در حوزه گفتمان جنگ و صلح باید بدانیم همه اتفاقاتی که در عرصه رسانه‌ای در این حوزه به صورت بسیار وسیع و با کمک رسانه‌های بیگانه به صورت علنی و بسیار پرقدرت انجام می‌شود اساسش متزلزل کردن روحیه مردم، بی ثبات کردن تولید در کشور و در نهایت خارج کردن روند عادی و جاری زندگی مردم در حوزه‌های مختلف به یک بی نظمی است البته مردم ما این نوع عملیات روانی را بار‌ها و سال‌های متمادی تجربه کرده اند و رسانه‌های ما آمادگی کامل برای این مقابله را دارند. ما باید اعلام آمادگی مردم را در حوزه مقاومت و استقامت هم در حوزه مصرف و هم در حوزه رسانه‌ها داشته باشیم و این را اعلام کنیم که نظام مقدس جمهوری اسلامی آمادگی کامل را برای هر شرایطی دارد و ما تمام تلاش خود را می‌کنیم تا مقاومت و استقامت در همه حوزه‌ها طبق برنامه اجرا شود.

وزیر کشور در مورد موضوع اجاره بها خاطر نشان کرد: در جلسه امروز در مورد این موضوع بحث شد. نگرانی در این خصوص در بین مردم و در فضای رسانه‌ای وجود دارد که دوستان ما در وزارت راه و شهرسازی تحلیلی از این نگرانی‌ها در این جلسه ارائه دادند. طرحی ارائه شد و با توجه به موضوعاتی که در جلسه بین اعضا مطرح شد قرار شد تا موارد دیگری به این طرح افزوده شود و دوستان ما در وزارت راه و شهرسازی طرح تکمیلی آن را ارائه دهند تا اطمینان نسبی به مردم و بویژه مستأجران عزیز بدهیم تا آن‌ها بدانند که این حوزه تابع قانون و قواعد خاصی است که قابل نظارت و ضمانت نیز هست و نباید بگذاریم که بازار اجاره رها شود، چون می‌تواند مشکلات زیادی ایجاد کند.

وی ادامه داد: دشمن تجربه طولانی و متعدد در حوزه برخورد با ایران داشته است. ما برخورد منطقی، معقولانه، منصفانه و در چهارچوب نظامات بین المللی را قبول داریم و قطعاً مردم ما هیچ وقت زیر بار تحریم و زور و تهدید نمی‌روند. لازم به یادآوری است امنیت در منطقه یکپارچه است. نمی‌شود امنیت یک یا دو کشور را خدشه دار کرد و این یکپارچگی در عمل، خود را نشان ندهد. با توجه به وجود انرژی و تأثیر انرژی در امنیت بین الملل و روابط بین الملل هر حادثه‌ای در منطقه ضمن آنکه می‌تواند یکپارچگی امنیت را دچار اشکال کند یقیناً در امنیت بین الملل نیز تأثیر خود را خواهد گذاشت.

رحمانی فضلی با تاکید بر اینکه ایران همیشه خود را حافظ امنیت منطقه دیده است، بیان کرد: این موضوعی است که همه تحلیلگران و همه دولت‌ها می‌دانند و همه واقف به این موضوع هستند که همه باید به گونه‌ای حرکت کنند که یکپارچگی امنیت دچار اشکال نشود البته و در روابط امنیتی، دفاعی و سیاسی منطقه‌ای فعال عمل کرده است که یکی از این موارد مبارزه با تروریسم، داعش بوده است که کشور ما بیشترین شهید را در این حوزه داده است و در عین حال بیشترین تلاش داشته و بیشترین تعهد را داده و پذیرفته است و به تعهد خود عمل کرده است.

وی یادآور شد: امیدواریم با یک روند توأم با منطق، عقلانیت و پایبندی به قوانین، تحولات را به گونه‌ای هدایت کنیم که هیچ کس در منطقه و در دنیا آسیب نبیند و همه بتوانیم در جهت تقویت پایداری و ثبات گام‌های مثبتی برداریم.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر