کد خبر: ۶۹۴۰۱۲۷
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۵
در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی مطرح شد؛

دژپسند گفت: اختلاف آمار اعلامی از سوی وزارت اقتصاد در حوزه میزان بازگشت ارز صادراتی به دلیل زمان اعلام این آمار‌ها است .

بررسی بسته افزایش توان تولید در کارگروهی ویژه کلید خورد/حذف صفر از پول ملی در دست بررسی استبه گزارش خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی در حاشیه جلسه اردیبهشت ماه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی در جمع خبرنگاران در خصوص اختلاف آمار بازگشت ارز صادراتی گفت: اختلاف آمار اعلامی از سوی وزارت اقتصاد در حوزه میزان بازگشت ارز صادراتی به دلیل زمان اعلام این آمار‌ها است به این معنا که ملاک اعلام آمار وزارت اقتصاد یک مقطعی از زمان و آمار بانک مرکزی در مقطع دیگری از زمان تهیه شده بود؛ پس اختلافی میان دو دستگاه وجود ندارد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی تصریح کرد:صادرکنندگان تصمیمات درستی گرفته اند تا ارز حاصل از صادرات به کشور برگردد؛ بنابراین آمار بازگشت ارز صادراتی در امروز با دیروز متفاوت است.

وی درباره راه اندازی بازار متشکل ارزی نیز گفت: بر اساس اعلام رئیس کل بانک مرکزی تمام اقدامات حقوقی و مقرراتی در زمینه راه اندازی این بازار انجام شده و تمام آنچه را که باید توسط حاکمیت فراهم می‌شد انجام شده و مابقی کار، مسائل شرکتی بوده که آن هم در حال انجام است.

دژپسند در خصوص اجرای حذف صفر از پول ملی نیز با بیان اینکه این پیشنهاد هم اکنون در دست بررسی‌های کارشناسی است، ادامه داد: دولت درباره این موضوع تصمیم خواهد گرفت، اما باید توجه داشت موضوع فقط حذف صفر نیست بلکه اجرای این سیاست الزاماتی دارد.

این عضو کابینه دوازدهم خاطرنشان کرد: باید پیش بینی‌های لازم در این رابطه صورت گرفته و جزئیات ساختاری آن به تصویر کشیده شود تا در آینده مشکل حقوقی و قضائی برای آن مطرح نشود.

 

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر