کد خبر: ۶۹۴۱۸۲۰
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۵

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری گفت: طرح‌های اشتغالزا در مناطق محروم و به خصوص روستایی استان اردبیل با ارائه تسهیلات بانکی مورد حمایت قرار می‌گیرد.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، محمد امید، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری در جریان بازدید از طرح‌های اشتغالزای مناطق محروم و روستایی استان اردبیل گفت: نظام و دولت درصدد فراهم کردن بستر مهاجرت معکوس از شهر به روستا‌ها بوده و استان اردبیل در این زمینه پیشگام است و با انگیزه خوب در سرمایه گذاران محلی دولت هم کمک می‌کند تا پروژه‌های اشتغالزا در این مناطق به نتیجه برسد.

وی هدف از سفر به استان اردبیل را بررسی طرح‌های اشتغالزا در مناطق کمتر توسعه یافته و روستایی استان اردبیل و تصمیم گیری برای پرداخت تسهیلات مورد نیاز به این گونه طرح‌ها اعلام کرد و ادامه داد: بر این اساس طرح‌هایی در شهرستان‌های پارس آباد، گرمی و مشگین شهر مورد بازدید قرار گرفت.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری اظهار کرد: استان اردبیل منابع تسهیلات طرح پایدار اشتغال روستایی را خوب هزینه کرده و با پرداخت این تسهیلات طرح‌های خوبی شروع شده و بنا داریم که برای حمایت از اشتغال در روستا‌ها منابع بیشتری در اختیار این استان قرار دهیم.

امید اقدامات انجام شده در زمینه تولید شیرآلات ساختمانی در شهرستان گرمی را که مورد حمایت معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری است، چشمگیر، موفقیت آمیز و کار بزرگی در سطح کشور خواند.

وی افزود: این معاونت پیش از این در زمینه اجرای طرح‌های اشتغالزا همراهی داشته و در شهرک‌های صنعتی منطقه نیز تسهیلاتی را برای تکمیل و توسعه طرح‌های تولید شیرآلات خانگی و ساختمانی پرداخت خواهد کرد.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری پرداخت تسهیلات را مقدمه‌ای برای اشتغال جوانان منطقه دانست و بیان کرد: شهرستان گرمی در محرومیت شرایط خاص خودش را دارد، ولی حرکت بسیار خوب و جانداری برای اشتغال در این شهرستان شکل گرفته که مورد حمایت قرار خواهد گرفت.

امید ادامه داد: بنیاد مستضعفان نیز اقداماتی را در شهرستان گرمی شروع کرده و بخشی از تسهیلات ارائه شده توسط بنیاد هم توسط معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری برای کاهش سود بانکی تقبل شده است و معتقدیم که حضور بنیاد مستضعفان در منطقه در زمینه تامین زیرساخت‌ها و اشتغال می‌تواند بسیار موثر باشد.

وی با اشاره به نیاز شهرستان گرمی برای اجرای طرح‌های آبرسانی روستایی در قالب مجتمع‌های بزرگ گفت: یکی از این طرح‌های بزرگ طرح آبرسانی به بخش موران با ۶۴ روستا بود که مورد بازدید قرار گرفته و مقرر شد که بنیاد مستضعفان کمک کند تا مرحله اول این پروژه تا هفته دولت امسال به بهره برداری برسد.

انتهای پیام/ح

اجرای طرح‌های آبرسانی روستایی در گرمی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر