کد خبر: ۶۹۴۱۹۶۱
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۹

۶ طرح بهداشتی _ درمانی با اعتبار بیش از ۲ میلیارد تومان در شهرستان قاین به بهره برداری رسید.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند  ، این طرح‌ها شامل مرکز جامع خدمات سلامت روستای اسفشاد، پایگاه اورژانس شهری شماره ۲ و چهار طرح در بیمارستان شهدای قاین بود.

 عارفی فر رئیس شبکه بهداشت و درمان قاین در آیین افتتاح این طرح‌ها گفت: مرکز جامع خدمات سلامت روستای اسفشاد با اعتبار ۸۰۰ میلیون تومان به بهره برداری رسید که خیران برای تجهیز آن ۱۵۰ میلیون تومان کمک کردند.

وی با بیان اینکه عملیات اجرایی آن از سال ۱۳۹۵ آغاز شده است، افزود: هزار و ۳۹۰ خانوار با جمعیت پنج هزار و ۶۳ نفر از اهالی هشت روستا از خدمات مرکز جامع خدمات سلامت اسفشاد بهره‌مند شدند.

 عارفی فر از افتتاح پایگاه اورژانس شهری شماره ۲ با اعتبار ۳۶۰ میلیون تومان و با زیربنای ۱۳۰ متر مربع نیز خبرداد و گفت: با بهره برداری از این طرح، جمعیتی بالغ بر ۴۰ هزار نفر از خدمات آن استفاده می‌کنند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان قاین با اشاره به ۴ طرح افتتاح شده در بیمارستان شهدای قاین نیز افزود: این طرح‌ها شامل کلینیک دندانپزشکی با اعتبار ۱۲۰ میلیون تومان، بخش روان مرکز آموزشی درمانی شهدا با ظرفیت هشت تخت و اعتبار ۲۵۰ میلیون تومان، ساختمان اداری و بایگانی بیمارستان با اعتبار ۲۰۰ میلیون تومان و نمازخانه شبکه بهداشت و درمان با اعتبار ۹۰ میلیون تومان است که با حضور مسئولان دانشگاه علوم پزشکی به بهره برداری رسید.

همچنین عملیات اجرایی مرکز جامع خدمات سلامت شهری نیمبلوک با زیربنای ۵۰۰ متر مربع آغاز شد.

عارفی نیا افزود: این مرکز با کمک خیران، دانشگاه علوم پزشکی و فرمانداری قاین با اعتبار یک میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان ساخته می‌شود که با بهره برداری از آن هزار و ۵۳۲ خانوار شهری و روستایی بهره‌مند خواهند شد.

ساخت ۸ محل استراحت پزشک هم دیگر طرح‌های بود که با اعتبار اولیه ۱۸۰ میلیون تومان در شهرستان قاین کلنگ زنی شد.

در حال حاضر شبکه بهداشت و درمان قاین با یک مرکز آموزشی درمانی به ظرفیت ۱۲۰ تخت، ۱۹ مرکز جامع خدمات سلامت، ۹ پایگاه سلامت شهری، یک پایگاه سلامت روستایی و ۵۳ خانه بهداشت خدمات ارائه می‌کند.

انتهای پیام /ط ا

 ۶ طرح بهداشتی _ درمانی در قاین افتتاح شد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر