کد خبر: ۶۹۴۲۲۲۵
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۰

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس گفت: شهریور ماه امسال منطقه آزاد ارس به‌عنوان دومین منطقه آزاد ایرانی، عضو سازمان جهانی گردشگری می‌شود.

منطقه آزاد ارس عضو سازمان جهانی گردشگری می‌شودبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز، نریمان مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس گفت: به واسطه فعالیت‌های موثر در بخش گردشگری و میراث فرهنگی، معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری پرونده ارس را در اجلاس آتی سازمان جهانی گردشگری مطرح خواهد کرد.

وی اعلام کرد: طی دو ماه گذشته پرونده عضویت ارس در سازمان جهانی گردشگری تهیه شده است.

نریمان گفت: استفاده از کمک‌های فنی و مشورتی، دسترسی به کتابخانه دیجیتال سازمان جهانی گردشگری، استانداردسازی اماکن و مراکز گردشگری، برگزاری دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی تخصصی، افزایش گردشگران با معرفی جاذبه‌های ارس در وب سایت سازمان جهانی گردشگری با عضویت در این سازمان ممکن می‌شود.

نریمان اضافه کرد: بهره مندی از تجربه‌های کشور‌های موفق در صنعت گردشگری و همچنین آکادمی آن سازمان در برای ارتقاء دانش فنی همکاران فعال در عرصه گردشگری ارس از دیگر مزیت‌های عضویت در سازمان جهانی گردشگری است.

بر اساس این گزارش، در نیمه دوم سال قبل، منطقه آزاد کیش به عضویت سازمان جهانی گردشگری درآمد و امسال پرونده مناطق آزاد ارس و قشم بعنوان اعضای داوطلب برای عضویت در این سازمان بررسی خواهد شد.

منطقه آزاد ارس در شمالغرب ایران و نقطه صفر مرزی در مجاورت با کشور‌های ارمنستان، آذربایجان و جمهوری خودمختار نخجوان و کنار رود مرزی ارس استقرار یافته و دارای ظرفیت‌های طبیعی و تاریخی منحصر بفرد گردشگری است.

 

انتهای پیام/ش

بهره مندی از تجربه‌های کشور‌های موفق در صنعت گردشگری

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر