کد خبر: ۶۹۴۳۰۰۱
گروه : زنجان » زنجان
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۶

مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان گفت:کتاب، محصول تجربه‌های بشری و خلاقیت‌های ذهنی و آموخته‌های دراز مدت انسان است.

کتاب، محصول تجربه‌های بشری و خلاقیت‌های ذهنی و آموخته‌های دراز مدت انسان استبه گزارش خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از زنجان،مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان در جریان بازدید از مجموعه کتابخانه موسوی با اعلام این موضوع که سهم کتاب در انتقال دانش‌ها گاهی به مراتب بیشتر و فراتر از دیگر ابزار آموزشی است افزود: پدید آوردن آثار علمی و فرهنگ مکتوب از توصیه‌های مهم اولیای دین است و به گسترش دانش کمک می‌کند و به عنوان یک میراث مهم فرهنگی برای نسل‌های آینده ماندگار خواهد بود.

 لطیفی با اشاره ضرورت توسعه و ترویج اهمیت کتاب و فرهنگ کتابخوانی در جامعه گفت: هر اندازه جامعه با کتاب مأنوس باشد در کاهش آسیب‌ها و معضلات اجتماعی موثر خواهد بود.

مدیرکل صداوسیمای استان به ظرفیت‌های فروان رسانه استانی در این زمینه اشاره کرده و اظهار داشت: صداوسیما با توجه به فراگیری مناسب در سطح جامعه، می‌تواند در ترویج کتاب و کتابخوانی قدم‌های موثری بردارد.

وی با تاکید بر معرفی کتب مفید و مختص سنین مختلف در برنامه‌های صداوسیمای مرکز زنجان اضافه کرد: با توجه به تولید و پخش برنامه‌های با موضوعات مختلف در شبکه استانی می‌توان از این ظرفیت برای معرفی کتاب‌های مفید و سودمند برای سنین مختلف بهره گیری کرد.

وی در ادامه بر آمادگی صداوسیما برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی با استفاده از تمام ظرفیت‌های خود تأکید کرد.

مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی استان هم در این دیدار ضمن قدردانی از توجه ویژه رسانه استانی به موضوع کتاب و کتابخوانی، گفت: استان زنجان از منظر وجود کتابخانه‌های عمومی وضعیت مناسبی در سطح کشور دارد لیکن برای سوق دادن مردم به کتاب باید تلاش بیشتری صورت گیرد.
 
وی با اشاره به استقبال گسترده مردم استان از جشنواره کتابخوانی رضوی در سال گذشته، اطلاع رسانی رسانه ملی و استانی را در این خصوص مهم ارزیابی نموده و خواستار ادامه این روند در سال جاری شد.
 
انتهای پیام/ن
 

بازدید مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان  از مجموعه کتابخانه موسوی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر