کد خبر: ۶۹۴۳۶۵۷
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۱

وکلا از روش‌های مختلفی برای تبرئه قاتل استفاده می‌کنند، روش‌هایی که از رضایت گرفتن از خانواده مقتول تا یافتن مظنون جدید گسترده است.

اتفاق عجیبی که در صحنه بازسازی یک قتل رخ دادبه گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، در طول تاریخ پرونده‌های قتل بسیار عجیبی ثبت شده اند که هر یک ماجرا‌های خاص خود را داشته است، یکی از جالب‌ترین پرونده‌های قتل را می‌توان پرونده‌ای دانست که برای اثبات بیگناهی قاتل به کشته شدن وکیل ختم شد.

وکلا از روش‌های مختلفی برای تبرئه قاتل استفاده می‌کنند، روش‌هایی که از رضایت گرفتن از خانواده مقتول تا یافتن مظنون جدید گسترده است. اما در دهه ۱۸۰۰ میلادی یک اتفاق عجیب در آمریکا باعث شد وکیل قربانی تبرئه قاتل شود.

کلمنت والاندیگام، وکیل و سیاستمدار مشهور اهل اوهایودر سال ۱۸۷۱ یک پرونده قتل را پذیرفت. این پرونده مرتبط با مردی به نام توماس مک گهان بود که به خاطر قتل مردی در همیلتون دستگیر شده بود. کلمنت از همان روز نخست متوجه شد که قاتل درواقع بر اساس یک تصادف قتل را انجام داده و به عبارتی مرتکب قتل عمد نشده است.


بیشتر بخوانید: حقایقی تکان دهنده از اعترافات مخوف‌ترین قاتل سریالی پاکستان / از رویاپردازی برای نحوه کشتن قربانیان تا حل کردن اجساد کودکان در اسید! + تصاویر


بر همین اساس کلمنت تصمیم گرفت با بازسازی صحنه قتل برای هیئت منصفه، موکل خود را تبرئه کند. او هیئت منصفه را به اتاقی در هتل لندن گلدن که قتل در آن رخ داده بود دعوت کرد تا به آنان نشان دهد ماجرای درگیری غیرعمد بوده و اسلحه در جریان کشمکش شلیک کرده است نه مستقیم و عمدی.

او برای این کار یک اسلحه شخصی از دفتر خود انتخاب کرد و با کمک تپانچه مذکور مراحل قتل را بازسازی کرد. همه چیز به خوبی پیش می‌رفت تا این که در صحنه آخر او نشان داد اسلحه چگونه روی شکم مقتول قرار گرفته است، در این لحظه هیئت منصفه اعلام کردند قانع شده اند و قاتل تبرئه می‌شود، اما اتفاقی عجیب افتاد، یعنی والاندیگام سهوا به شکم خود شلیک کرد و نقش زمین شد.

والاندیگام تصور می‌کرد تپانچه‌ای که در بازسازی قتل استفاده می‌کند خالی است، اما درواقع او فراموش کرده بود اسلحه را خالی کند. متاسفانه این وکیل فداکار روز بعد بر اثر شدت جراحت درگذشت، آن هم در حالی که موفق شده بود موکل خود را تبرئه کند.

منبع: انتخاب

انتهای پیام/

نگاهی به یکی از عجیب‌ترین پرونده‌های قتل جهان / مرگ وکیل برای تبرئه شاکی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر