کد خبر: ۶۹۴۳۶۸۵
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۵

محمدرضا کارگر گفت:درخواست کرده ایم کاخ مرمر را به سازمان میراث فرهنگی برای رونق موزه قرآن واگذار کنند.

واگذاری کاخ مرمر به سازمان میراث فرهنگی؛ درخواست مدیرکل امور موزه‌های کشورمحمدرضا کارگر مدیرکل امور موزه‌های کشور در گفتگو با خبرنگار حوزه میراث و گردشگری  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، به تشریح دلایل کاهش فعالیت های موزه قرآن پرداخت و گفت:موفقیت یک موزه به عوامل مختلفی از جمله موقعیت موزه، مدیریت موزه و برنامه‌هایی که در آن موزه اجرا می‌شود، بستگی دارد. ساختمان موزه نیز در میزان موفقیت موزه اهمیت دارد، اما متاسفانه در خصوص موزه قرآن با مشکل آزاد نبودن موزه مواجه هستیم یعنی این موزه نمی‌تواند در برخی از مواقع برنامه خودش را انجام بدهد و  حراست و انتظامات موزه در اختیار موزه قرآن نیست چرا که تمام فعالیت هایش باید تابع این انتظامات باشد.

وی افزود:دومین مشکلی که بر سر راه فعالیت مناسب موزه قرآن وجود دارد این است که موزه باید فضای باز داشته باشد. کاخ مرمر را که در حال حاضر بلااستفاده است، به سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بدهند تا تبدیل به موزه شود و برای موزه قرآن در کنار آن می‌توان  یک مقصد گردشگری تعریف کرد که با این کار بحث گردشگری ما در سمت جنوب شهر نیز تا حدودی تقویت می‌شود.

مدیرکل امور موزه‌های کشور تصریح کرد:کاخ مرمر به طور رسمی به بنیاد مستضعفان و جانبازان واگذار شده است و تقاضای ما این است که به میراث فرهنگی واگذار شود تا آن را به موزه تبدیل کنیم.

کارگر در ادامه در خصوص درخواست کارمندان موزه‌ها برای مشخص و اعلام کردن معیار‌های انتخاب مدیران موزه گفت:به هر حال ما این موضوع را اولین بار در سال۱۳۹۴ و دومین بار نیز ۲هفته پیش با امضای معاون سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به همه موزه‌های کشور ارسال کردیم.
انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر