کد خبر: ۶۹۴۳۹۳۵
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۲:۴۶
تاریخ انتشار : ۰۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۲:۴۶
کد خبر : ۶۹۴۳۹۳۵

مسئول سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی کاشمر گفت: مسکن مهر ۱۰۰۸ واحدی کاشمر فاقد هرگونه ایمنی و تجهیزات لازم در برابر آتش‌سوزی است و نباید جان مردم را فدای بی‌تفاوتی کرد.

مسکن مهر این شهرستان به هیچ عنوان امن نیست! + جزئیاتبه گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، امیر نژاد رحیم عنوان کرد: در پی بروز آتش‌سوزی که در یکی از پارکینگ‌های مسکن مهر اتفاق افتاد ۳ هزار جفت کفش که به صورت غیر استاندارد نگهداری می‌شدند در آتش سوخت در صورتی که اگر وسایل ایمنی در محل می‌بود، این میزان خسارت وارد نمی‌شد.

وی بیان کرد: از این گونه انبار‌های غیر استاندارد در شهرستان بسیار است، در کل شهرستان شاید تنها ۵ درصد انبار‌ها استاندارد باشند و ۹۵ درصد دیگر غیر استاندارد هستند که هر لحظه امکان بروز حادثه‌ای از جمله آتش‌سوزی وجود دارد.

مسئول سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی کاشمر افزود: متأسفانه مردم هیچ گونه توجهی به ایمنی ندارند، به طوری که بی‌توجهی، خود به یک معضل تبدیل شده و موجب شده فرهنگ‌سازی‌های صورت گرفته نیز جوابگو نباشند.

وی در خصوص حادثه اخیر آتش‌سوزی در مسکن مهر کاشمر گفت: در حادثه اخیر اگر نیرو‌ها کمی دیرتر می‌رسیدند و اطفای حریق با تأخیر انجام می‌شد بدون شک شاهد حوادث بسیار ناگواری بودیم.

نژادرحیم افزود: به دلیل کیفیت بسیار پایین مصالحی که در سازه مسکن مهر به کار رفته در این حادثه سازه دچار ترک خوردگی گردید؛ متأسفانه مسئولان مجتمع هیچ توجهی به ایمنی ندارند. نه تنها در مسکن مهر از فضای پارکینگ استفاده غیر اصولی صورت گرفته بلکه این مکان فاقد هرگونه استاندارد لازم برای استفاده به صورت انبار است.

وی اظهار کرد: به رغم اینکه مسکن مهر کاشمر فاقد هرگونه تمهیدات ایمنی بوده و تاکنون بار‌ها این مشکلات به مسئولان مجتمع مسکن مهر تذکر داده شده، ولی اقدامی صورت نگرفته است.

وی گفت: در حادثه اخیر به دلیل نبود وسایل ایمنی، ساکنان طبقات بالا از شدت دود نمی‌توانستند به بیرون از مجتمع بیایند به پشت بام رفته بودند.

وی در پایان از شهروندان خواست؛ به هیچ عنوان اقدام به دپوی غیر استاندارد وسایل نکرده و از انبار‌های استاندارد استفاده کنند و اگر هم مجبور به دپوی وسایل می‌شوند، تفکیک شده و در چند محل دپو کنند.

منبع:ایسنا

انتهای پیام/

مسکن مهر کاشمر در برابر حوادث ایمن نیست

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر