کد خبر: ۶۹۴۵۰۸۰
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۰
سفیر اوکراین در ایران:

سفیر اوکراین در ایران گفت: با هدف توسعه تجاری بین ۲ کشور، آماده راه اندازی خانه مشترک تجاری با جمهوری اسلامی ایران هستیم.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، سرگئی بوردیلیاک سفیر اوکراین در ایران در نشست خبری، گفت: پیشنهاد می‌کنیم مشکلات را در قالب خانه تجاری موانع را برطرف کرده و بر روی مسیر‌های حرکت دو جانبه بررسی‌های لازم، انجام شود.

وی افزود: در خانه تجاری، شرکت‌های اوکراینی کالا‌های تولید شده و محصولات مورد علاقه طرف ایرانی را عرصه خواهند کرد و از سوی دیگر شرکت ایرانی نیز کالا‌های مورد مصرف این شرکت را ارئه می‌کند.

سفیر اوکراین در ایران بیان کرد: بعضی از کالا‌هایی که مواد اولیه آن در ایران است و قابلیت فرآوری دارد، فرآوری آن می‌تواند در اوکراین انجام و صادرات نیز از این طریق به اروپا انجام شود.

بوردیلیاک ادامه داد: پیشنهاد می‌کنیم این خانه مشترک تجارت در کشور اوکراین ثبت شود و دفاتر نمایندگی مشترک در دو کشور راه‌اندازی و مبادلات مالی آن براساس پول ملی دو کشور باشد.

وی تاکید کرد: شرکت‌های صنعتی در چارچوب خانه تجارت شکل گرفته و با تولید کالا‌های خاص کمک کنند تا زمینه همکاری دو جانبه فراهم شود.

سفیر اوکراین در ایران با بیان اینکه حامل دعوتنامه شهردار لووف اوکراین (پایتخت فرهنگی این کشور) برای شهردار شیراز جهت خواهرخواندگی هستم، گفت: آمده‌ایم تا از شهردار شیراز دعوت کنیم تا دو شهر کهن و فرهنگی لووف و شیراز به عنوان خوهرخوانده، پیوند منعقد کنند.

بوردیلیاک در بخشی از سخنانش با اشاره به اینکه در حوزه توریسم و گردشگری، کشور‌های دنیا تجربیات ارزنده‌ای داشته‌اند و تلاش‌های زیادی برای معرفی جذابیت‌های کشور‌ها در این باره داشته‌اند، گفت: معتقدیم این مسیر و جاده باید دو طرفه باشد از یک طرف گردشگر خارجی باید به فرهنگ و قانون ایران احترام بگذارد و از سوی دیگر ایرانی‌ها باید انعطاف پذیرتر نسبت به پذیرش توریست عمل کنند.

وی تاکید کرد: در بحث گردشگری و صنعت توریسم باید به یک راهکار متعادل برسیم و در همان راستا همکاری‌های مشترک را آغاز کنیم.

سفیر اوکرایان در ایران با بیان اینکه روابط بین اتاق بازرگانی دو کشور بسیار نزدیک است، تصریح کرد: در این شرایط باید مکانیزم‌های دقیقی برای ارتباط دو جانبه ایجاد و پیرامون جزییات آن بررسی‌ها انجام شود.

انتهای پیام/چ

صحبت های سفیر اوکراین در ایران

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر