کد خبر: ۶۹۴۵۲۰۹
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۳

استاندار فارس گفت: دستیابی به اهداف بسیج ملی کنترل فشارخون موجب تحول در فرآیند سلامت است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، عنایت الله رحیمی استاندار فارس با استقبال از اولویت بخشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به پیشگیری از شیوع بیماری‌های غیرواگیر به ویژه فشارخون بالا، با ایجاد بسیج ملی کنترل فشارخون، بر اهمیت مشارکت عمومی در دستیابی به اهداف به این بسیج ملی تاکید کرد.

وی، با اشاره به اینکه در حوزه سلامت، لازم است سیاست‌های پیشگیرانه به طور جدی دنبال شود،گفت: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز این رویکرد را در سال‌های اخیر با موفقیت دنبال کرده و ایده اجرای این بسیج ملی نیز نماد روشن از این جهت گیری است.

رحیمی تصریح کرد: گسترش زندگی شهرنشینی تبعاتی ناشی از کم تحرکی، چاقی و مصرف انرژی بیشتر، همه ما را مورد هجوم بیماری‌هایی قرار داده که اغلب در مراحل پیشرفته، خود را نشان می‌دهد و همین امر، علاوه بر سنگین‌تر ساختن رسالت دست اندرکاران نظام بهداشت و درمان، مسئولیت هر فرد را در برابر سلامت خود بیشتر نشان می‌دهد.

استاندار فارس ادامه داد: مجموعه وزارت بهداشت، با اجرای بسیج ملی کنترل  فشارخون همراهی خود را با سلامت آحاد جامعه به بهترین شیوه پیاده سازی کرده است و ضرورت دارد شهروندان نسبت به سلامت خود، در دستیابی به اهداف پیش بینی شده مشارکت داشته باشند.

وی افزود: بازه زمانی ۴۵ روزه بسیج ملی از بیست و هفتم اردیبهشت تا ۱۵ تیر ماه امسال فرصتی ارزشمند برای همه گروه‌های هدف است تا با مراجعه به پایگاه‌های ثابت و سیار و اندازه گیری فشارخون خود، از پیامد‌های ناگوار فشارخون بالا جلوگیری کنند.

رحیمی با بیان اینکه همه سازمان‌ها و دستگاه‌ها در ترسیم چشم انداز فردای سلامت کشور سهیم هستند، بر نقش سازنده آن‌ها در این مسیر تاکید کرد و از مسئولان و کارکنان ادارات خواست تا با اجرای طرح کنترل فشارخون مشارکت داشته باشند.

استاندار فارس اضافه کرد: انتخاب عنوان بسیج ملی برای این حرکت ارزنده در عرصه سلامت، زنگ هشداری برای تک تک افراد است تا با توجه به خاموش بودن بیماری پرفشاری خون، نسبت به سنجش منظم فشارخون خود اقدام کنند.

انتهای پیام/ت

پیشگیری از فشار خون تحولی در فرایند سلامت

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر