کد خبر: ۶۹۴۵۲۸۷
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۵
معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران عنوان کرد؛

حجت الاسلام حسین آبادی گفت:پذیرش معتکاف از ساعت ۲۱ تا ۲۴ امشب در مسجد مقدس جمکران آغاز و معتکاف تا پایان ماه مبارک رمضان در این مسجد مقدس وقوف می‌کنند.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  ازقم؛حجت الاسلام یاسین حسین آبادی معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران گفت: برای دومین سال متوالی، اعتکاف رمضانیه در دهه آخر ماه مبارک رمضان در مسجد مقدس جمکران با حضور معتکفانی از ایران و کشور‌های مختلف جهان برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران، اعتکاف دهه آخر ماه مبارک رمضان را سنتی نبوی دانست وافزود: پذیرش معتکاف از ساعت ۲۱ تا ۲۴ امشب در مسجد مقدس جمکران آغاز و معتکاف تا پایان ماه مبارک رمضان در این مسجد مقدس وقوف می‌کنند.

وی با بیان اینکه ثبت نام از علاقمندان حضور در این اعتکاف از ۱۹ تا ۲۲ اردیبهشت ماه از طریق سایت مسجد مقدس جمکران انجام شد،عنوان کرد: ۲ هزار تن برای حضور در این اعتکاف ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد به دلیل محدودیت ظرفیت تنها ۲۵۰ تن در بخش بانوان و ۲۵۰ تن در بخش برادران به قید قرعه انتخاب و توزیع کارت میان آن‌ها از اواخر هفته گذشته آغاز شده است.

وی با تاکید بر اینکه این اعتکاف به صور ت رایگان برگزار می‌شود،تصریح کرد: سال گذشته معتکفانی از کشور‌های سوئد، الجزایر، عراق و کشوری از اروپا در اعتکاف مسجد جمکران حضور داشتند که امسال نیز شاهد حضور معتکفاتی از کشور‌های خارجی در این مسجد مقدس هستیم.

وی ادامه داد: برنامه‌های متنوع فرهنگی از جمله حلقه‌های معرفت، کرسی‌های اخلاق، مناجات خوانی، محافل قرآنی، انس با شهدا، ختم صلوات، نهج البلاغه خوانی و نیز ترتیل‌های روزانه در این ایام در مسجد مقدس جمکران برای معتکفان برنامه ریزی شده است.

معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران، با اشاره به تأثیر عمیق اعتکاف دهه آخر ماه مبارک رمضان بر معتکفان حاضر در این مراسم معنوی افزود: معتکفان رمضانیه ۱۰ روز، خود را برای توجه به معنویات، تزکیه نفس و ارتباط با خدا اختصاص می‌دهند که این موضوع تأثیر فوق العاده‌ای در روند زندگی افراد داشته است.

وی ابراز کرد: سال گذشته شاهد بودیم کسی که از زندگی بریده بود و اذعان می‌کرد که پیش از حضور در اعتکاف، امیدی برای زندگی نداشته است، با حضور در این اعتکاف زندگی او متحول شد و امسال نیز اصرار داشت که در این مراسم حضور یابد.

انتهای پیام/ح

۵۰۰ معتکف رمضانیه امشب در مسجد جمکران وقوف می‌کنند

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر