کد خبر: ۶۹۴۵۵۳۸
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۷

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سیستان و بلوچستان در بازدید از پایانه‌های مرزی در حال ساخت ریمدان و پیشین، به لزوم تکمیل زیر ساخت‌های مورد نیاز در آن‌ها به منظور افزایش مبادلات تجاری با کشور پاکستان تأکید کرد.

اهمیت پایانه‌های مرزی ریمدان و پیشین در افزایش حجم مبادلات تجاری ایران و پاکستانبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان،  علی خانقائی مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سیستان و بلوچستان در بازدید از پایانه‌های مرزی در حال ساخت ریمدان و پیشین، به لزوم تکمیل زیر ساخت‌های مورد نیاز در آن‌ها به منظور افزایش مبادلات تجاری با کشور پاکستان تأکید کرد.

وی که در معیت استاندار سیستان و بلوچستان و هیأت همراه از پایانه‌های مرزی در حال ساخت ریمدان و پیشین بازدیدکرد گفت: لازمه افزایش تبادلات تجاری با کشور‌های همسایه، فعال شدن پایانه‌های مرزی رسمی است لذا باید احداث زیرساخت‌های لازم در اولویت قرار گیرد.

خانقائی رشد مبادلات تجاری و فعالیت‌های وابسته به صنعت حمل و نقل را در گرو توسعه و بهسازی راه‌های دسترسی قلمداد نموده و افزود: توسعه محور‌های مواصلاتی استان سیستان و بلوچستان سبب تسهیل ارتباط ترانزیتی کشورمان با کشور‌های پاکستان، هندوستان و آسیای میانه خواهد شد که یک فرصت بسیار عالی جهت رونق اقتصادی و اشتغالزائی در منطقه خواهد بود.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان در پایان گفت: پس از ابلاغ مرز‌های فوق به عنوان مرز‌های رسمی، برنامه ریزی‌های لازم جهت ساماندهی آتی ورود و خروج ناوگان در قالب احداث سایت موقت صورت پذیرفته است.

فاز اصلی پایانه مرزی ریمدان و پیشین در مرحله انجام مطالعات توسط توسط مشاور طرح است که پس از تهیه طرح و تأیید توسط شورای سازماندهی مبادی ورودی و خروجی مجاز زمینی کشور قابل اجرا خواهد بود.

انتهای پیام/ع

فاز اصلی پایانه مرزی ریمدان  در مرحله انجام مطالعات توسط مشاور طرح است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر