کد خبر: ۶۹۴۵۷۷۶
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۴

معاون فرماندار دشت آزادگان زمان آغاز کشت تابستانه را در گرو تعمیر و بستن ۱۴ سیل بند شکسته شده در این شهرستان دانست.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، زاهد فردوس پناه، معاون فرماندار دشت آزادگان در تشریح آخرین وضعیت سیل بند‌ها در این شهرستان گفت: ۱۴ سیل بند در این شهرستان همچنان شکسته هستند و آب از رودخانه‌های کرخه و نیسان وارد زمین‌های کشاورزی می‌شود که برای انجام کشت تابستانه در این شهرستان ابتدا باید این سیل بند‌ها تعمیر شود تا از ورود آب به زمین‌های کشاورزی جلوگیری بعمل آید.

وی بیان داشت: تعمیر سیل بند کرخه به اداره کل راه و شهرسازی، سیل بند هوفل به سازمان آب و برق استان، سیل بند سابله به شرکت نفت اروندان و ترمیم سیل بند‌های نیسان به شرکت متن (نفت دشت آزادگان) واگذار شده است.

فردوس پناه تصریح کرد: مقرر شده این سیل بند‌ها تا تاریخ ۱۵ خرداد جاری ترمیم شوند و با توجه به اینکه آغاز کشت تابستانه از این تاریخ آغاز می‌شود باید هرچه زودتر این سیل بند‌ها تعمیر شود تا زمان کشت تابستانه دچار اختلال نشود.

معاون فرماندار دشت آزادگان در ادامه اظهار داشت: هم اکنون تنها اداره کل راه و شهرسازی خوزستان برای ترمیم سیل بند‌ها اقدام کرده است.

این مقام مسئول افزود: پس از ترمیم سیل بندها، سازمان جهاد کشاورزی خوزستان موظف شده برای تخلیه آب از زمین‌های کشاورزی ورود کند تا زمین‌ها برای کشت تابستانه آماده شوند.

آغاز تعمیر مسیر شریعتی، راه ارتباطی ۲۲ روستا به سوسنگرد

زاهد فردوس پناه گفت: جاده شریعتی در این شهرستان راه ارتباطی ۲۲ روستا به شهر سوسنگرد است که در سیلاب اخیر مدیریت کنترل سیلاب این شهرستان مجبور شد جاده را در ۴ نقطه برای هدایت آب سیلاب به تالاب هورالعظیم بشکافد.

وی بیان کرد: این جاده باید در مدت زمان ۱۰ روز تعمیر و بازسازی شود که از ۲ روز گذشته کار تعمیر این جاده آغاز شده است.

فردوس پناه با اشاره به اینکه ۵۰۰ متر از این جاده تخریب شده افزود: هم اکنون اهالی ۲۲ روستا برای تردد به شهر سوسنگرد از قایق استفاده می‌کنند و یا به شهرستان حمیدیه رفته و سپس به سوسنگرد می‌روند.

معاون فرماندار دشت آزادگان اذعان داشت: ۴۰ لوله برای انتقال آب از حاشیه جاده در حال نصب است و با توجه به اینکه این جاده در کنار سیل بند شاکریه قرار دارد آب سیلاب همچنان بر روی این جاده جاری است.

انتهای پیام/گ

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر