کد خبر: ۶۹۴۵۹۸۳
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰
یک مقام مسئول در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان:

میری گفت: با توجه به افزایش قیمت زعفران، تقاضای چندانی برای خرید طلای سرخ به سبب کاهش قدرت خرید خانوار وجود ندارد.

بازار زعفران در رکود به سر می‌برد/ حداکثر قیمت هر کیلو طلای سرخ ۱۳ میلیون تومانغلامرضا میری نایب رئیس شورای ملی زعفران در گفت و گو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اینکه بازار زعفران در رکود به سر می‌برد، اظهار کرد: با توجه به افزایش قیمت زعفران و شرایط فعلی اقتصاد، تقاضای چندانی برای خرید طلای سرخ به سبب کاهش قدرت خرید خانوار وجود ندارد.

وی حداقل قیمت هر کیلو زعفران را ۹ میلیون و حداکثر ۱۳ میلیون تومان اعلام کرد و گفت: قیمت کنونی زعفران نسبت به هفته‌های اخیر در بازار ۲ درصد کاهش داشته است.

میری درباره آخرین وضعیت صادرات طلای سرخ افزود: با توجه به نوسان نرخ ارز، مشکلات صادرکنندگان مبنی بر بازگشت پول و فشار بانک مرکزی به صادرکنندگان در زمینه بازگرداندن ارز، صادرات کاهش یافته است.


بیشتر بخوانید: آخرین تحولات بازار طلای سرخ/گمرگ آمار صادرات زعفران در سال ۹۸ را اعلام نکرد


نایب رئیس شورای ملی زعفران ادامه داد: با وجود آنکه امکان بازگشت ارز به سامانه نیما وجود ندارد، بسیاری از صادرکنندگان باسابقه در این حوزه محتاط عمل می‌کنند که امیدواریم بانک مرکزی تجدید نظری در این مصوبه داشته باشد تا بازار‌های هدف را از دست ندهیم.

وی با اشاره به اینکه ۸۰ درصد زعفران تولیدی به بازار‌های هدف صادر می‌شود، بیان کرد: در شرایط فعلی صادرات زعفران از طریق کارت‌های یکبار مصرف و قاچاق انجام می‌شود چرا که با وجود قوانین دست و پا گیر صادرات و نبود امکان برای بازگرداندن ارز به سامانه نیما، صادرکنندگان واقعی تمایلی به صادرات ندارند که ادامه این روند می‌تواند به ضرر بزگترین تولید کننده زعفران تمام شود.

میری در پایان تصریح کرد: پیشنهاد ما به دولت برای بازگرداندن ارز حاصل از صادرات به کشور آن است که راهکاری در نظر گرفته شود تا صادرکننده بتواند اظهارنامه خود را به واردکننده برای واردات منتقل کند یا صادرکننده مستقیم صادرات را با کارت بازرگانی افرادی که می‌خواهند اقدام به واردات کنند، انجام دهد.

انتهای پیام/

صادرات طلای سرخ تعریفی ندارد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر