کد خبر: ۶۹۴۶۰۹۳
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۴
در جلسه امروز شورای شهر تهران مطرح شد؛

امانی به مصرف بی‌رویه آب از سوی عوامل شهرداری تهران برای شست و شوی گاردریل‌های خیابان کریمخان زند واکنش نشان داد.

تذکر عضو شورای شهر تهران به شهرداری برای مصرف بی‌رویه آببه گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، شهر‌بانو امانی عضو شورای شهر تهران در یکصد و چهل و سومین جلسه شورای شهر تهران که امروز (یکشنبه پنجم خرداد ماه) برگزار شد، نسبت به مصرف بی‌رویه آب از سوی عوامل شهرداری تهران تذکر داد و اظهار کرد: بارش‌های اخیر در ایران که با مشکلاتی نیز همراه بود، موجب شد تا در کوتاه مدت سایه کم آبی از کشور گذر کند و شاهد باشیم که بسیاری از سد‌های تهران سرریز شود و طبق پیش بینی‌های انجام شده مابقی سد‌ها نیز تا اواخر خرداد ماه به حداکثر ظرفیت خود برسند.

وی افزود: پیش‌بینی‌ها حاکی از این موضوع است که بر خلاف سالیان گذشته که سال‌های خشک و کم آبی بودند، شرایط تأمین آب در سال ۹۸ به صورت نرمال باشد.

امانی یادآور شد: با توجه به بارش‌های چند ماه اخیر باید به این نکته توجه کنیم که وضعیت سفره‌های زیر زمینی ما مطلوب نیست و در بسیاری از مناطق وضعیت سفره‌های زیرزمینی در حالت هشدار قرار دارد.

وی ادامه داد: برداشت‌های بی رویه آب در سال‌های اخیر موجب کاهش چشمگیر سطح آب زیرزمینی شده است که با چند سال بارش این کمبود جبران نمی‌شود.

عضو شورای شهر تهران تاکید کرد: اصلاح الگوی مصرف آب مهم است و تذکر من به نیرو‌های خدماتی شهرداری تهران است، چراکه آن‌ها باید نمونه اصلاح الگوی مصرف آب در آبیاری فضای عمومی باشند.

امانی ادامه داد: متاسفانه آخرین بی‌تدبیری نیرو‌های شهرداری تهران در سالروز آزادسازی خرمشهر اتفاق افتاد که در پی آن شروع به شست و شوی گاردریل‌های خیابان کریم‌خان زند کردند.

عضو شورای شهر تهران تاکید کرد: اهمیت اصلاح الگوی مصرف به حدی است که باید تمام رفتار‌هایی که موجب می‌شود آب به‌طور چشمگیری هدر رود اصلاح شود و بارش‌هایی که در چند ماه اخیر اتفاق افتاد و در ادامه نیز شاهد آن هستیم، دغدغه ما را مبنی بر کاهش سطح آب سفره‌های زیر زمینی رفع کند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر