کد خبر: ۶۹۴۶۵۰۱
گروه : سیاسی » مجلس
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۵
لاریجانی در صحن علنی:

رئیس مجلس گفت: برگزاری اجلاس مرتبط با طرح معامله قرن در کشور‌های حاشیه خلیج فارس نقطه ننگینی برای کشور‌های حاضر در این اجلاس است.


اجلاس طرح معامله قرن نقطه ننگینی برای همه کشورهایی است که در آن مشارکت دارند/ نوع روابط برادرانه مجلس در کل کشور تسری یابدبه گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، علی لاریجانی در جلسه علنی امروز (یکشنبه، ۵ خرداد ماه) مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در آستانه روز قدس قرار داریم که اهمیت کانونی برای همه مسلمانان دارد، گفت: در شرایط فعلی برخی تحرکات شیطنت‌آمیز در منطقه تحت عنوان طرح معامله قرن دیده می‌شود و اجلاسی در این خصوص در حال شکل‌گیری است که نقطه ننگینی برای همه کشور‌هایی خواهد بود که در این طرح ناجوانمردانه شرکت دارند.

وی افزود: آنها با این طرح تئوری‌های صلح قبلی را که هر چند به صورت ضعیف توجهی به حقوق مسلمانان شده بود، نادیده گرفته شده و تسلط رژیم صهیونیستی بر کرانه باختری، تشکیل یک کشور یهودی و از بین بردن حقوق فلسطینیان را در نظر دارد که آن‌ها دیگر هیچ نقشی در آینده کشور خود نخواهد داشت.

رئیس مجلس تصریح کرد: در این راستا پولی به کشور‌های دیگر می‌دهند تا فلسطینیان وطن خود را فراموش کنند، این اقدام خائنانه و رذیلانه‌ای است که برخی کشور‌های حاشیه خلیج فارس نیز این اجلاس را دنبال می‌کنند.

لاریجانی تاکید کرد: طرح ناتو عربی به دنبال جبهه‌گیری روشن در مقابل جریان مقاومت است که البته تاکنون موفق نبوده‌اند؛ در این شرایط روز قدس فریاد رسایی برای حقوق ملت فلسطین، احیاء و دفاع از آن‌ها است لذا بسیار اهمیت دارد که تمامی نمایندگان محترم و ملت عزیز به راهپیمایی روز قدس که پاسخی به رفتار‌های ناهنجار است که در صحنه بین‌الملل برای پایمال کردن حقوق فلسطینیان صورت می‌گیرد، اهتمام داشته باشند.

وی ادامه داد: دوباره از تمام کسانی که در موضوع هیأت رئیسه برای سمت‌های مختلف کاندیدا شده‌اند و رقابت سالم و منطقی شکل دادند، تشکر می‌کنم که این رقابت موجب شد از هر فراکسیون کاندیدایی حضور داشته باشد و نمایندگان بر اساس برداشت خود اعضای هیأت رئیسه جدید را برگزیدند لذا از فراکسیون‌های مختلف و اهتمام کاندیدا‌ها در این صحنه برای کسب مسئولیت تشکر می‌کنم.

لاریجانی تصریح کرد: لازم است روابط دوستانه و برادرانه‌ای که در مجلس مطرح است، در کل کشور تسری یافته و همه در فضای صمیمانه کار کنیم.

وی گفت: ان‌شاء‌الله هیأت رئیسه جدید مدافع حقوق همه نمایندگان از هر فراکسیونی بوده و پیگیر مسائل اصلی مردم به خصوص در حوزه اقتصاد و معیشت باشند و هیأت رئیسه جدید در روز‌های آتی کار خود را آغاز می‌کند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر