در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

ساخت ۲ هزار مدرسه برکت تا سال ۱۴۰۱

سرپرست معاونت عمرانی و طرح‌های زیربنایی بنیاد برکت گفت: مدارس برکت تا سال ۱۴۰۱ به ۲ هزار باب مدرسه در سراسر کشور می‌رسد.

علی واعظی نژاد سرپرست معاونت عمرانی و طرح‌های زیربنایی بنیادبرکت در گفتگو با خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) تاکنون نسبت به احداث ۱۶۳۰ باب مدرسه با ۹۱۹۰ کلاس درس و اعتباری بالغ بر ۸۶۰۰ میلیارد ریال متعهد شده است.

وی با بیان اینکه ۱۱۱۱ باب مدرسه برکت افتتاح و به بهره برداری رسیده است، گفت: در نظر است در سال جاری حداقل ۱۱۰ باب مدرسه برکت دیگر از جمله ۱۰ باب مدرسه ۱۵ کلاسه در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه تکمیل و به دانش آموزان مناطق محروم و کمتر توسعه یافته کشور تقدیم گردد.


بیشتر بخوانید: راه اندازی قرارگاه بنیاد اجتماعی برکت در منطقه شادگان/ تهیه ۲ هزار دام سبک برای حادثه دیدگان استان گلستان


واعظی نژاد افزود: این مدارس در مناطق مورد نیاز و با تایید سازمان نوسازی مدارس کشور و با رعایت استانداردها، الزامات و ضوابط فنی آن سازمان احداث شده است.

سرپرست معاونت عمرانی و طرح‌های زیربنایی بنیادبرکت با بیان اینکه در مدارس برکت احداث شده و در حال احداث، در مجموع ۱۹۰ هزار دانش آموز روستایی تحت پوشش قرار گرفته اند، بیان کرد: این مدارس در ۲۵۰۰ روستای ۳۱ استان کشور ساخته می‌شود

وی ادامه داد: بر اساس توافقنامه منعقده میان رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و وزیر آموزش و پرورش، مقرر است تعداد مدارس برکت تکمیل شده تا سال ۱۴۰۱ به ۲۰۰۰ باب مدرسه در سراسر کشور رسانده شود.

انتهای پیام/

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار