کد خبر: ۶۹۴۷۹۰۵
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۲
گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از سامانه‌های پدافند موشکی/۱
قدرت بازدارندگی و توان مقابله کشور با هر گونه تهدید نظامی باعث ناامیدی دشمنان در تهاجم به جمهوری اسلامی ایران شده است.
 
به گزارش خبرنگار  حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، قدرت موشکی ایران اکنون یکی از دستاورد‌های بزرگ جمهوری اسلامی در عرصه فناوری‌های نظامی و قدرت دفاعی کشور است که نقطه شروع این پیشرفت را می‌توان دوران جنگ تحمیلی و محاصره همه جانبه در آن زمان توسط سایر کشور‌ها دانست. امروز با تکیه بر توانمندی داخلی و استفاده حداکثری از ظرفیت‌های موجود در فواصل زمانی کوتاه، موشک‌های جدید و مدرنی توسط نیرو‌های مسلح کشور رونمایی می‌شود که با معرفی هرکدام از آن‌ها دشمنان از پیشرفت ایران در عرصه دفاعی عصبانی‌تر شده و توانایی جمهوری اسلامی در عرصه دفاعی نمایان‌تر می‌شود.

در شرایطی که قدرت نظامی بازدارنده ایران و توان مقابله کشور با هر گونه تهدید نظامی این روز‌ها صدر اخبار را به خود اختصاص داده است، بررسی تکنولوژی موشک‌های ایران نشان می‌دهد که برد این موشک‌ها به دورترین نقاط اروپا و بیش از ۷۰ درصد آسیا می‌رسد و این توان دفاعی باعث نا امیدی دشمنان در حمله نظامی به خاک و تاسیسات حیاتی کشورمان شده است.
 
باور ۳۷۳ معنی خودباوری
 
سامانه‌های پدافند موشکی چه کاربردی دارند؟
 
یکی از موثرترین سلاح‌ها در میدان‌های نبرد که توانایی ضربات سنگین و مهلک در زمین، هوا و دریا را دارند موشک‌ها هستند و یکی از اعضای این خانواده سامانه‌های موشکی هستند.
 
سامانه‌های پدافند موشکی نوعی از مجموعه‌ موشک‌های هماهنگ شده و هدایت‌شونده‌ای هستند که معمولا جهت تقویت قدرت بازدارندگی و دفاعی کشور‌ها در داخل صنایع نظامی کشور‌ها ساخته می‌شود یا از سایر کشور‌ها تحت پیمان‌ها و قراردادهای نظامی-تسلیحاتی خریداری می‌شوند. این سامانه‌ها هرکدام قابلیت‌ها و توانمندی‌های ویژه‌ای دارند که معمولا این ویژگی‌ها براساس موقعیت جغرافیایی، تهدیدات پیرامونی، مساحت کشور‌ها و سایر عوامل و شرایط خریداری و تنظیم می‌شود.
 
وقتی «باور ۳۷۳» باور دشمنان را به یقین تبدیل می‌کند/ چرا دنیا جرات حمله نظامی به ایران را ندارد؟!
این موشک‌ها توانایی نابود کردن اهدافی همچون هواپیما، بالگرد یا موشک‌های دیگر کاربرد دارند. برد این موشک‌ها از حداقل ۳۰ کیلومتر تا چند صد کیلومتر گسترده است. برخی از این سامانه‌ها دارای سیستم هدایت و رهگیری گرمایی و برخی دیگر نیز دارای سیستم‌های کنترل هدایت ماهواره‌ای هستند.
 
ما در این مجموعه گزارش قصد داریم تا به بررسی انواع سامانه های پدافند موشکی موجود در داخل کشورمان بپردازیم.
 
سامانه باور۳۷۳
 
سامانه پدافندی باور۳۷۳ یکی از سامانه‌های پدافند موشکی سطح به هوای میان برد و دوربرد و خودکششی با قابلیت استفاده در تمامی ارتفاع‌هاست که در مرکز تحقیقات و جهادخودکفایی قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا ساخته و طراحی شده است.
 
این سامانه موشکی در واقع نمونه ایرانی و داخلی سازی شده سامانه اس-۳۰۰ روسی است البته این سامانه از نظر قابلیت نسبت به سامانه روسی به روزرسانی شده و ارتقا یافته است.   این به روزرسانی در برد به میزان ۱/۵ برابر و در به کارگیری نوع موشک‌ها انجام شده است.  به نحوی که این سامانه توانایی حمل و شلیک انواع موشک‌ها در برد‌های مختلف را دارد.
 
باور ۳۷۳ معنی خودباوری
رئیس جمهور در مراسم رونمایی از سامانه باور۳۷۳
 
این سامانه موشکی مجهز به سامانه راداری معراج ۴ می‌باشد که برای اولین بار همزمان با این سامانه رونمایی شده یک رادار کنترل آتش برد بلند و آرایه فازی معرفی شده‌است.
 
امیر سرتیپ الهامی جانشین فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء با اشاره به ویژگی های این سامانه می‌گوید «لانچرهای این سامانه از نوع عمودپرتاب(ورتیکال) هستند.»
 
اصلاحاتی از این قبیل جزء همان مواردی است که در سامانه بومی نسبت به مشابه روسی اصلاح شده و ارتقا یافته و طراحی مفهومی بسیار خوبی روی آن انجام گرفته شده است. مهم ترین نکته ای که در ارتقا و بروزرسانی این سامانه به چشم می خورد، مطالعه سامانه های مشابه در دنیا و شناسایی نقاط ضعف آنها و عدم وجود این موارد در سامانه باور ۳۷۳ است. نتیجه این اصلاحات ساخت سامانه ای با امکانات متنوع از نظر مأموریتی با قابلیت درگیری با اهداف متنوع بود.
 
این سامانه موشکی توسط خودروی سنگین ذوالجناح به عنوان خودروی کشنده برای حمل لانچر‌های باور ۳۷۳ می‌باشد. این خودرو دارای ۵ محور (۱۰چرخ) فعال است و قابلیت عبور از رودخانه تا عمق ۱٫۵ متر، حداکثر ظرفیت بار ۳۰ تن، حمل محموله با طول ۱۰٫۵ متر، حداکثر شیب روی ۳۵٪، حداکثر شیب روی طولی ۲۰٪، وزن خالص ۲۱ تن و سامانه تعلیق مستقل را داراست.
 
رونمایی از باور۳۷۳
 
آخرین روز‌های مرداد ۹۵ بود که حسن روحانی رئیس جمهوری کشورمان با حضور در سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح از توانمندی‌های این وزارتخانه در حوزه هوایی شامل بخش‌های هواپیما‌های جنگنده و ترابری، بالگردها، هواپیما‌های بدون سرنشین و فناوری‌های نوین رونمایی شد.

رییس جمهور در این بازدید از نزدیک در جریان آخرین دستاورد‌ها و تحولات این حوزه راهبردی از جمله مراحل طراحی و ساخت نخستین موتور توربوجت ملی هواپیما قرار گرفت.
 
باور ۳۷۳ معنی خودباوری

در این بازدید رییس جمهور از بخش‌های مختلف سامانه پدافند هوایی برد بلند باور ٣٧٣ که به دست توانمند دانشمندان و متخصصان سازمان صنایع هوافضای وزارت دفاع و با همکاری قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) و مراکز علمی و پژوهشی کشور طراحی و ساخته شده است، بازدید کرد.
 
آزمایش عملیاتی باور۳۷۳
 
این سیستم را می توان مکمل راهبردی و استراتژیک سامانه اس۳۰۰ نامید چرا که توان و کارایی این سیستم را به چند برابر افزایش می دهد. این سیستم تاکنون چندین بار مورد آزمایش قرارگرفته اما اولین آزمایش موفقیت آمیز این سامانه در شهریور ۹۳ توسط امیر سرتیپ فرزاد اسماعیلی فرمانده وقت قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا (ص) صورت گرفت.
 
باور ۳۷۳ معنی خودباوری
 
امیر اسماعیلی این سامانه مهلک را به طور کامل ساخت متخصصان داخلی و بومی کشورمان اعلام کرد.
 
باور۳۷۳ در رسانه‌های خارجی
 
پایگاه خبری (ARMY RECOGNITION) در مطلبی با اشاره به این سامانه و با نقل مطلبی از امیر سرتیپ محمود ابراهیمی نژاد جانشین سابق قرارگاه پدافند خاتم الانبیاء این سامانه را قدرتمندتر از اس۳۰۰ دانسته است.
 
در ادامه این خبر آمده است؛ یکی از ویژگی های برتر این سامانه بومی بودن تمامی قطعات آن است.
 
پایگاه خبری (MILITARYWATCHMAGAZINE) در مقاله خود درباره  باور۳۷۳ با اشاره به سامانه اس۳۰۰ روسی، با نقل مطلبی از سردار وحیدی درباره این سامانه آن را قابل رقابت با مشابه روسی خود اعلام کرد.
 
کلام آخر
 
موفقیت دانشمندان و طراحان ایرانی امروزه به همگان ثابت شده است و اکنون شاهد این هستیم که ایران در بسیاری از زمینه‌ها خودکفا شده است. اعمال تحریم‌های خصمانه علیه کشورمان نیز نتوانست کاری از پیش ببرد و تهران توانست یکه و تنها راه خود را در حوزه دفاعی ادامه دهد.

کشور ما طی سال‌های اخیر توانسته است طیف متنوعی از موشک‌های بالستیک با ویژگی‌های متفاوت برای مقابله با انواع تهدیدات را طراحی و تولید کند که به همین سبب به یکی از قدرت‌های موشکی جهان و منطقه غرب آسیا تبدیل شده است. توانمندی نظامی و دفاعی کشور، بدون شک یکی از مهم ‏ترین محور‌های راهبرد نظامی جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با تهدیدات است. همینطور بر اساس مولفه‌های قدرت، توان موشکی به عنوان یکی از مهمترین عامل بازدارنده تهاجم نظامی قرار دارد که کشور ما به خوبی از آن برخوردار است.

انتهای پیام/
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱۶۲
در انتظار بررسی: ۰
گ
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
ایولا
محمد
|
United States
|
۱۴:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۱
این دنیا دار مکافات است گاهی خداوند بغضیا رو در همین دنیا هم عذاب و مجازات میکند یکی از عذابهایی که بر امریکاییان نازل کرده و تا ابد خواهد بود این است که هرساله عده ریادی از انها با سلاح کشته میشوند و شیطان نیز این عمل و سلاحهها را در چشم انها زینت میدهدو تا ابد گرفتار ان خواهند بود دومین عذاب انها افغانستان است که تا ابد از ان رهایی نخواهند یافت مرگ بر ترامپ و امریکای شیطان
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۱
چرا این همه افتخاررو با سامانه چند نسل قبل روسها که منسوخ شده مقایسه میکنید باید این سامانه با سامانه اس400 مقایسه بشه تا بیشتر تلاش دانشمندانمون مشخص بشه درود
مجید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
سلام به رهبر عزیزم حضرت خامنه ای ما بایدموشک هواپیما وبمب اتم داشته باشیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۲
با سلام
این سامانه با همکاری مشترک نیروی پدافند هوایی ارتش(قرارگاه پدافند هوایی) و وزارت دفاع طراحی و ساخته شده
گزارش هم هیچ اسمی از سپاه نبرده ولی خیلیا از سپاه تشکر کردن
سپاه ممنونیم
ارتش مظلومی
Erfan
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۷
بهترین عامل بازدارندگی بمب اتم هست اگر داشته باشیم به هیچ عنوان کسی چپ نگامون نمیکنه لازم نیست استفاده هم بشه فقط وجودش جلوی هر حمله ای رو میگیره و اگر ایران نداشته باشه ضرر بزرگی کرده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
سلام سلام خدا قوت مردان شریف خدا خدا خیرتون بده هزار ماشاالله دارید شیرماد تان حلالتتن خدا نگهدار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران جانم فدای سردار سلیمانی عزیزم وسردارسلامی و دانشمندان عزیز کشورم ایران زمین تورا خدا خودروسازان بده به سپاه پاسداران تا روی سفید مان کن مرگ به ترامپ مر گ به ترامپ به آمریکا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۸
با سلام
ضمن تشکر از همه این سامانه وکلیه تجهیزات ساخت کشور نتیجه هزاران شهید سرافراز اسلام و ایران است پس تنها راه صیانت از خون شهیدان اطاعت از رهبری و تلاش بیشتر برای ساخت تجهیزات پیشرفته است تا دشمنان اسلام بدانند هر حرکتی علیه این کشور آنجام دهند با پاسخ کوبنده‌تر مواجهه میشوند درود بر شهیدان
توکل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۸
این توان بایدموردازمایش قراربگیرد،وازمایش ان حمله ب اسراییل ونابودکردن اسراییل غده ی سرطانی است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۸
لطفاً اصلاح بفرمایید:
این سامانه صد در صد بومی است و به هیچ وجه ربطی به s300 روسها ندارد و اصلا طراحی و ساخت آن زمانی صورت گرفته که هنوز روسها s300 را به ایران نداده بودند. این سامانه در واقع بازطراحی کاملی از خانواده صیاد با هدف افزایش برد آن به حدود 200 کیلومتر است.
بهروز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۷
درود بر دلاور مردان غیور سپاه پاسداران کشورمون. لطفا صنعت خودرو سازی را هم اگه میشه به سپاه بسپارید تا شاهد تحولات عظیم بشیم. طبق فرمایش رهبر عزیزمان بمب اتم یک سلاح کشتار جمعی است و هر چیزی که باعث کشتار جمعی میشه رو با آن مخالف هستن. به نظرتون الان پراید یک خودرو کشتار جمعی محسوب نمیشه که همه مرگ تصادفات ما از پراید هست که قیمتش رسیده قیمت ماشین آذرا 2 سال قبل. خواهشا این دو شرکت خودرو سازی سایپا و ایران خودرو رو به سپاه بسپارید تا اینقدر مردم عزیزانشون رو از دست ندن تشکر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۷
صفر تا صد این سامانه در صنایع هوافضای وزارت دفاع طراحی و ساخته شده است
اباذر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۷
درود به شرفشان...دلاور مردان واقعی ایران
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۷
زنده باد ایران
امیر عزتی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۷
افرین به شما ها .شجاعت وخودگذشتی هایتان به دشمنان مان درس عبرت دادید
محمد رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۷
ببخشید کسی میدونه برای سبت نام در سپاه به کدام سایت مراجعه کرد
سینا
|
Netherlands
|
۱۳:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۷
احسنت
اکبر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۷
به ایرانی بودنمان می بالیم
سعید
|
Netherlands
|
۱۰:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۷
با سلام .
ضمن قدر دانی از زحمات ارتشیان و سپاهیان . در رابطه با خرید سامانه اس ۴۰۰ روسی اگر پیشنهاد ایران به روسیه در رابطه با خرید سامانه اس ۴۰۰ درست باشه به نظر من یک پیشنهاد تاکتیکی بوده .در اوج تنشهای بین ایران و امریکا، ایران میخاسته روسیه امتحان کنه که چقدر میتونه روی روسیه بعنوان یک شریک استراتژیک حساب کنه که پوتین مردود شد زیرا گفته بود که ما اتش نشان نیستیم و نمیتونیم به همه کمک کنیم.
همین رویه رو در جهت حفظ توان بازدارندگی ادامه بدهید .با تشکر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۷
درود به داوران سپاه
کاظم شیرازی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۷
سلام. رهبر کبیر انقلاب این روزها را میدید که اوایل انقلاب فرمودند.امریکا هیچ غلطی نمیتواند بکند. درود بر حوانان بادانش و انقلابی کشور
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۷
احسنت
محمد مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۷
درود بر غیرت مردان ایرانی
Galal
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۷
جانم فدای سپاه
ابی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۷
وقتی می بینم به جایگاهی رسیدیم که حتی امریکا جرات حمله به ایران نداره احساس غرورمیکنیم درود بر ایراو و ایرانی
محمدغیاثی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۷
بسم الله الرحمن الرحیم
واعدو لهم واستطعتم من قوه
این دشمن هراسی نتیجه ۸سال دفاع جانانه از کشورمان بود ما کشور اسلامی از نظر نیرووتجهیزات وتسلیحات نظامی چنان قوی باشیم که دشمن فکر حمله را در ذهنش نیاؤرد
کجا بودند اینهائیکه میگفتندحال زمان مذاکره است زمان موشک نیست ،اینها همان ستون پنجم دشمن هستند.
ضدانقلاب خار ج نشین،منافقین،سلطنت طلبها، افراطی، ببینید اقتدار نظام جمهوری اسلامی تحت رهبری زعامت امام خامنه ای(حفظ الله مقامه)
ساسان اقتداری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۷
آفرین به غیور مردان نیروهای مسلح لطفا دست از تلاش برندارید وباپشتکار بیشتر همه سلاحهای دفاعی و تهاجمی مون رو بروزرسانی و به احسنت تبدیل کنید تا دشمنان ملت ایران علاوه بر اینکه به فکر حمله نیفتن از ترس اینکه ما بهشون حمله نکنیم شبها خواب نداشته باشن.خدا حفظتون کنه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۷
این موهبت الهی دست رنج مجاهدان راه حق است تبریک میگم سلام وصلوات بر شما و شهیدان باید به آینده امید وار بود و تلاش کرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۷
درود خدا بر کسانی که شب و روز در فکر اسایش وارامش بندگان خدا هستند .اقا جون کمه از لحاظ فنی باید تقویت بشیم من هم فنی هستم .فنی بودن پایان ندا رد
مهدی ۴۱۳
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۷
خدا قوت برادران هم وطن.نتیجه‌.رهبری‌.ایمان.اسلام.خون شهدا.اخلاص.باید بقیه دستگاه هاومدیریت دولت وارگانها زیرنظراین نیروهای مخلص همچون سردار رشید و شهید اسلام حاج قاسم سلیمانی باشدکه به انحراف نرود.هم اکنون که من تایپ میکنم نیروهای سردار سلیمانی ازمرزایران.عراق.سوریه و..حفاظت میکنند اداره کشور بااین منابع غنی نفت وغیره کار سختی نیست.ایمان.اخلاص.رهبری.خون شهدا.رهنمود امام خمینی.قول میدهم شش ماه مشکل کشورحل میشود به یاری خدا.
کوروش نیاکان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۷
سلام بر همه غیر مردان ارتش وسپاه، ارتش ایران نیاز به جنگندهای به روز دارد که همه جنگندهای کشورعزیزمان آماده نبرد باش با هرکشور بد خواه جمهوری اسلامی اعراب وغیره که میلیلاردها دلارسلاح ومهمات خریدن از کل دنیا ، موشک هاشون گسترش میدن بی سروصدا ازپاکستان و...در خواست کمک کردن وما باید هم بومی وغیره همه جوره تسلیحات کشور عزیزمون را نو سازی کنیم با کمک روسیه و چین .....ایران فدای نامت
سعید
|
Netherlands
|
۰۱:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۷
زنده باد دانشمندان ایران زمین.سلاحهای نسل اینده قطعا سلاحهای لیزری میباشند چه در زمینه دفاعی و چه در زمینه حمله ای .قطعا دانشمندان و سرداران ما به این نکته باید توجه کنن تا در اینده چیزی از ابرقدرتهای پوشالی در این زمینه کم نداشته باشیم .با تشکر
غ.ل
|
France
|
۰۱:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۷
ماشاالاه .واقعا درموردصنایع دفاعی افرین داریم اما درموردصنایع خودرو بگم که باید این وارد کننده هارو جلوشون بگیرن که سودهای کلان به جیب خودشان میزنند ورفاه مردم اصلا براشون مهم نیست باید دست اینها روقطع کردوخودرو سازیرو به متخصصین وصنعت گران داخلی وبومی ونظامی بدهند تا به یاری خداوبه کوری چشم دشمنان با دنیا رقابت کنیم
نادر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۷
باتشکیل نیروی پدافند هوایی ارتش شاهد پیشرفت های خیره کنندهای در حوزه پدافنده هوایی در آینده نزدیک خواهیم بود.
اکبریان
|
United States
|
۰۰:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۷
پس چرا صنعت خودرو انقدر عقب افتادس؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۷
درودبرایران ایرانی .وبرادران سپاهی درودبرشرفتون
Amir
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
زنده باد ایران
نانکلی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
هیچ کشوری جرعت چپ نگاه کردن و اجازه فکر پلید به ایران را ندارد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
الحمدلله اگر بخواهیم میتوانیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
واقعا باعث افتخار توکشوری زندگی میکنیم که جوانانش باوجود این همه سنگ اندازی دشمنان به پیشرفتهایی دست پیدا میکنن که امروز ما در امنیتیم این نعمت مدیون رهبری و پشتکار و همدلیه ارتش وسپاهیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
موشک های سپاه عالی هستند خواهان گسترش قدرت موشکی هستیم
کریم
|
United States
|
۲۳:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
خدا قوت مرحبا آفرین
زهره
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
به این نتیجه میرسیم ،که تدبیر امام خامنه ای بهترین وبالاترین تدبیرهاست الله اکبر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
تو این همه تحریم و فشار این خبر واقعا چسبید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
سلام خسته نباشید ب غیور مردان ایران زمین هر موقه باشنیدن ایجور خبرها من احساس غرور میکنم یه حسی بهم دست میده نمیتونم به زبون بیارم
رحیم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
لطفا روی اسرائیل امتحان کنید تا ببینیم چقدر کار آیی داره
ناشناس
|
Netherlands
|
۲۰:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
باور ۳۷۳ اگه خوبه چرا تقاضای خرید اس ۴۰۰ کردید روسیه رد کرد پدافند دور برد بدون داشتن ماهواره در فضا امکان پذیر نیست وگرنه اس ۳۰۰ اینقدر مشتری نداشت
مرتضی نظری بازنشسته ارتش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
خسته نباشید دلاوران. دست شما هم درد نکنه. جانم فدای....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
در زمینه خودرو و سایر صنایع که در آن ها کمبود کیفیت داریم هم یک حرکت جهادی مثل همین باور 373 لازم است .
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۹:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
بایدسپاه وارتش نیروی نظامی ایران به حدی برسه که امریکا واسراییل از ایران اسلامی اطاعت بکنند واسلام قدرت اول دنیا بشود انشاالله با اینکه مشکل اقتصادی زیاد ولی جانم فدای رهبرم میدانم بادرایت رهبری وبااقتدار رییس قوه قضا در قطع کردن دست دزدان در هر مقام ومسولیتی همه چی انشالله درست میشود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
دورودسلام به حافضان این اب وخاک خداقوت
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
جانم فدای ایران اللهم عجل ولیک الفرج
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
چرا صنعت خودرو سازی به نیروهای مسلح نمیدن بخدا قسم اگه نیروهای مسلح در این زمینه فعال باشند خودرهای با کیفیت وبا قیمت خیلی کم به دست مردم میرسه.....ملت ایران لیاقت بهترینها را دارن...
سامان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
احسنت به این باور،باور373 باعث افتخار ماست.زنده باد ایران و ایرانی.تا میتوانید سیستمهای دفاعی تولید کنید تا دشمنان حتی جرات نگاه چپ به کشور عزیزمون نداشته باشن.
خدا قوت
سیدمحمدنبوی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
سلام. عالیه. خوشا به حال فعالان حوزه دفاعی.چه خوب بود ما هم تو این حوزه مشغول بودیم و سهمی داشتیم. انشاالله
اسفندیار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
درود خدا بر دلاور مردان سپاه ایران تنها کشوری در جهانه که در برابر زورگویان جهان خم به ابرو نمیاره
اصعر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
سلام .بنده از نزدیک موشک ندیدم.اما اتومبیل های خودمان افتضاح است
آسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
از همان روزهای اول جنگ تحمیلی زمانی که رزمنده های با دستان خالی ارتش تا دندان مسلح بعثی را به عقب میراندند .متاسفانه صذام ملعون با حملات کور موشکی به شهر های دور نزدیک ما قصد داشت با ویران کردن شهر های ما کاری کند که مردم دست از حمایت از جمهوری اسلامی بردارند .آن زمان دستان ما خالی بود و ما حتی یک موشک هم نداشتیم تا با آن به دشمن بفهمانیم .شهر های ما زیر باران موشک های بعثی یکی پس از دیگری به خاک و خون کشیده میشدند .518 نفر از
مردم شهرستان من ناجوانمردانه در طی 15 نوبت بمب باران و موشک باران جان خود را از دست دادند . و به شهادت رسیدند .
اما در آن روز مردان بزرگی هم چون تهرانی مقدم و دیگران پا در این عرصه گزاشتن و با دستان خالی و بدون کمک مستیم کسی و با وجود نا عادلانه ترین تحریم ها توانستند به این قدرت بازدارنده دست پیدا کنند .
تجسم کنید بعد از حمله داعش به حرم امام خمینی و مجلس شورای اسلامی اگر این موشک ها نبودند چگونه میتوانستیم انتقام خون شهدا را بگیریم . و یا چگونه میتوانستیم انتقام خون مرزبانان شجاع و شریفمان را در مرز های غربی که به دست گروه های تروریستی به صورت ناجوانمردانه به شهادت رسیده بودند را بگیریم .و یا حمله تروریستی به رژه 31 شهریور اهواز ..
قدرت موشکی ما نامویس ماست و هیچ کسی نمیتواند ان را از ما بگیرد .ما تا اخر ایستاده ایم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
زنده باد ایران و ایرانی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
این پروژه بالاخره در چه وضعی هست چرا خیلی کم در باره اش صحبت میشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
مرحبا کاش توی اقتصاد هم مطیع رهبر عزیزمان بودند
حسین آل کثیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
شکر الله سعیکم درود خدا بر دلاور مردان
ناشناس
|
Hungary
|
۱۷:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
ایا این سامانه میتواند ۵۰۰ موشک در گام اول شلیک کنه تا با لود سریع دوباره اماده زدن بشه این سامانه تا حالا تو موقعیت عملیاتی بوده و رادار ها شبیه یک سامانه روسی است
سید محمد غراوی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
زنده باد ایران من
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
درود درود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
کاشکی یکم توی بحث خودرو هم وارد بشن و خودرو با کیفیت با قیمت مناسب تولید کنن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
وقتی سپاه وارتش باشند کسی به ایران حمله نمی کنه
عزيز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
بنظر من سباه از خون شهيدانمان خوب محافظت كرده سرفراز ايراني
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
سر بلند باید ایرانی باغیرت
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
سپاه واقعا زحمتکش نشون داده ولی این محصول ساخت متخصصان ارتشه.
حسن
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۷
درست می فرمایید اما برخی مسئولان نه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
مرگ بر آمریکا مرگ بر انگلیس مرگ بر اسراییل
مرگ بر آل سعود مرگ بر امارات
سعدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
باسلام وخسته نباشیدفراوان خدمت نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و آقاسیدعلی خامنه‌
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
اگر در زمینه ی خودرو وبحث اقتصاد بخواهیم(تاکید می کنم واقعا" بخواهیم) مشکلات شکلات میشود.
آنوقت از شیرینی این شکلات همه مردم بهره مند می شوند
نا شناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
ارتش وسپا ه هردو به یک معنا هستند
ودر راس انها رهبر عزیز مان میباشند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
بسیارعالی هست که پدافند پیشرفت کرده باعث افتخار ما ایرانیان هست ولی اگه با پدافند سپاه ادغام بشند فک کنم پدافند بهتر و قوی تری بشند
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
خیلی عالی بود دمتون گرم
ایرج حاجیان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
ما باید قدرت دفاعی کشور از این که هست چند برابر بیشتر کنیم تا دشمن فکر‌تجاوز به خاک کشورمان را به گور ببرد
فرهاد
|
Germany
|
۱۵:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
به خودم میبالم که ایرانیم
Milad
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
درود بر شیر مردان ایرانی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
احسنت
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
مرگ بر اسرائیل
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۵:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
در یک جمله کوتاه به نابغه های کشورمان خسته نباشید و اجرتان با خدای احد و واحد
ناشناس
|
Sweden
|
۱۵:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
S300 یک سامانه قدیمی روسی است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
قدیمی هست اما از پاتریوت امریکا بسیار عالی تر عمل میکند
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
الان شده اس۳۷۳یعنی برابراس۴۰۰
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۷
هیچگاه پدافندهای روسی با پدافند های آمریکایی قابل مقایسه نیستن هردو سامانه از عملکرد خوبی برخودارند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
درود بر سپاه پاسداران موفق باشید دلاوران
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
من افتخار میکنم که یک ایرانی هستم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
زنده باد ایران
دانیال..
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
اون داداشمون که گفت کهکشانها را هم میزنیم..

داش یه توصیه پزشکی بکنم...دیگه فیلم جنگ ستارگان نبین..تاثیر بد گذاشته روت
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
برو در باره لیزر سرد که ماهواره ها را میزنه تحقیق کن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
باور کن اگر بخواهیم میتوانیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
خیلی عالیه ولی بازم کمه باید قدرت با به حدی برسه که دشمنان اسلام توانای نگاه کردن به ایران نداشته باشند
ایرانی۵
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
نتیجه اطاعت از سیدعلی است.اگردراقتصادهم دولتمردان اطاعت نموده بودند حالا وضع مملکت اینطورنبود.امیدوارم هرچه زودتر به خودآمده ومطیع رهبرشوند.
MOHAMMAD
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
زنده باد ایران و ایرانی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
اگر سپاه نبود کشور هم نبود.امام خمینی(ره)
باورم شد؛که می‌توانیم .درود خدا بر شما رزمندگان سپاه اسلام.
ع
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
تبارک الله
پاسخ ها
Shabani
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
فرماندهی نیروی نظامی به دست پر توان و با بصیرت انقلاب بوده ونتیجه ان این بوده که هیچ ملتی نتوانسته به چشم چپ به کشور داشته بوده اما فرماندهی اقتصادی به دست دولت محترمه وفهیم بوده
Ali
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
سامانه ی باور ۳۷۳ یک سامانه ی صد درصد بومیه که صفر تاصد طرحیش داخلی و به هیچ عنوان یه نمونه از s300نیست
پاسخ ها
رضا
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۷
حاصل مهندسی معکوس s300 میباشد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۳
کپی اس 200 است
حیدری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
درود و رحمت بی پایان خداوند متعال بر شهیدان انقلاب اسلامی ایران.
جانم فدای رهبر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
احسنت
ناشناس
|
Sweden
|
۱۲:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
ترکیه برای ساخت S500 با روسیه قرار داد امضا کرد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
شما به ترکیه بگو خودت یکی بساز
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
ترکیه کشور منافق صفتی هست،این کشور هیچگاه صاحب فناوری نبوده و نخواهد شد و تمام صنعتش تحت لایسنس یک کشور صاحب فن آوری هستش،ما در مورد تعامل با این کشور خیلی باید احتیاط کنیم به هیچ عنوان نباید منافع ملی خودمون رو به این کشور پیوند زد چرا‌؟۱- تضاد ریشه ای میان برداشت مان از اسلام با نگرش این کشور به این دین مبین ۲-احساس رقابت دیرینه ای که این کشور با ایران در ابعاد ژئوپولتیک واستراتژیک داشته وداره وبا روی کار آمدن حزب عدالت و توسعه بعد مذهبی هم به این ابعاد افزوده شده وبا شدت بیشتری این ابعاد فعال شدن ۳- این کشور حاضر شد وارد یک دعوای زرگری با آمریکا بشه واز هراسی که آمریکا وصهریونیسم جهانی در مورد برد موشک‌های بالستیک ایران در بین کشورهای اروپایی ایجاد کرده از سامانه دفاع هوایی اس۴۰۰ خریداری شده در زمان خودش برای امتیاز گیری های آینده سیاسی و اقتصادی بیشتر از اروپا بهره خواهد برد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
ماشاالله
Reza
|
Germany
|
۱۲:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
به نظر من ایران حتی باید بمب‌های اتمی هم داشته باشه
پاسخ ها
@فدایی_ولایت
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
بمب اتم از اسلحه کشتار جمعی است . استفاده از اسلحه کشتار جمعی طبق فتوای امام خامنه ای (مُدّ ظِلُّهُ العالی) حرام است .
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
بزرگترین خطای استراتژیک ایران نساختن بمب اتمی است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
زنده باد ایران
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
ما کهکشانها را هم می‌زنیم
پاسخ ها
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
کهکشانها؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
درود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
مرگ بر امریکا
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر