کد خبر: ۶۹۵۱۱۱۸
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۸
نماینده جنبش جهاد اسلامی در ایران:

نماینده جنبش جهاد اسلامی در ایران گفت: مسئله فلسطین مسئله اسلام است که نشان‌دهنده جایگاه مقدس این مکان است.

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های انقلاب اسلامی ایران دشمن شناسی است

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم،ناصر ابوشریف،نماینده جنبش جهاد اسلامی در ایران ظهر امروز در نشست نقش جنبش‌های اسلامی در مواجهه با معامله قرن که در پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار شد، اظهار  کرد: مسئله فلسطین مسئله اسلام و بخشی از قرآن بوده و آیات بسیاری درباره این مکان نازل‌شده که تمام این‌ها نشان‌دهنده جایگاه مقدس این مکان است.

وی با تاکید بر اینکه باید قدرت خود را جمع کرده و در یک مسیر قدم برداریم، تأکید کرد: نقش علما و فتاوای آن‌ها در جنبش‌های اسلامی بسیار مهم است، سال ۱۹۳۵ میلادی علما هرگونه تعامل با رژیم صهیونیستی را تحریم کردند که دو نفر از آن‌ها ایرانی بودند.

نماینده جنبش جهاد اسلامی در ایران با اشاره به اهمیت انقلاب اسلامی تصریح کرد: یکی از کار‌های بزرگ امام خمینی (ره) معرفی کردن آمریکا به‌عنوان شر مطلق بوده و در حال حاضر نیز ۴ میلیارد نفر درعالم آمریکا را برای دنیا یک شری بزرگ می‌دانند.

ابو شریف ادامه داد: دشمن‌شناسی راه درست را به ما نشان می‌دهد و جمهوری اسلامی ایران نیز به دلیل همین دشمن‌شناسی از راه خود منحرف نشد و ما هم در خیزش خود به جمهوری اسلامی ایران اقتدا کرده‌ایم.

وی بابیان اینکه باید مردم را نسبت به این فتوا آگاه و موضع خود را در مقابل دشمنان مشخص کنیم، گفت: در فلسطین گروه‌های اسلامی بسیاری مانند حماس، حزب التحریر و جنبش جهاد اسلامی وجود دارد و ما می‌توانیم دشمن را شکست دهیم، اما به‌شرط اینکه دشمن‌شناسی و اتحاد را در دستور کار خود قرار دهیم.

نماینده جنبش جهاد اسلامی در ایران تصریح کرد: مسلمانان در ابتدا به سمت بیت‌المقدس نماز به‌جا می‌آوردند، حتی وقتی مسلمانان نخستین قدم خود را به سمت سرزمین‌های دیگر برداشتند، سرزمین قدس به‌صورت مسالمت‌آمیز فتح شد که این موضوع نیز نشان‌دهنده اهمیت این سرزمین است.

ابو شریف بابیان اینکه آزادی عبادت، عقیده و اندیشه از ابتدا در قدس رعایت شد، افزود: احترام به مقدسات دیگران نیز در دین اسلام مورد تأکید بوده است، یکی از انگیزه‌های دفاعی در اسلام حمایت از مقدسات بوده و این مقدسات می‌تواند برای ادیان دیگر نیز باشد و مسلمانان می‌توانند حتی از عقاید مسیحیت نیز دفاع کنند.

وی عنوان کرد: تمام توطئه‌ها در فلسطین برای تثبیت حاکمیت یهود در این سرزمین انجام می‌شود، بخشی از زمین‌ها توسط مسیحیان خارج نشین و بخشی نیز توسط برخی از سرمایه‌داران به یهودیان اعطا شد، جنگ باند‌های صهیونیستی از سال ۱۹۴۸ علیه فلسطین آغاز شد که دوسوم مردم فلسطین اخراج شده و ۷۸ در صد این سرزمین اشغال شد.

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران تصریح کرد: سال ۲۰۰۳ میلادی جورج بوش به عراق حمله کرد، برخی ادعا دارند که برای کشف سلاح‌های کشتارجمعی این جنگ انجام شد، اما این‌یک دروغ بزرگ است، بلکه انگیزه اصلی این جنگ دینی بوده و برای بقایای یأجوج و مأجوج در عراق انجام شد، این نشان می‌دهند که اقدامات روسای جمهور عراق بعضاً به دلیل اهداف دینی انجام شده است.

ابوشریف با تاکید بر اینکه کسانی که در دولت آمریکا سر کار‌ند، از یهودیان صهیونیسم‌اند، ادامه داد: عده‌ای از دولتی‌های آمریکا مسیحی‌اند، اما این افراد نیز به دنبال اهداف یهودیان‌اند، بیشتر کسانی که به ترامپ رای داده‌اند جزو مسیحیان انجیلی هستند که اعتقاد به حمایت از طرح صهیونیسم دارند.

وی با بیان اینکه داعش با حمایت امارات و رژیم سعودی فعالیت می‌کرد، گفت: از نظر افرادی مانند بولتون و پمپئو، ایران شر مطلق بوده و باید با آن‌ها مقابله شود، انگیزه این افراد بیشتر دینی و اعتقادی بوده و با هر نوع خیزش اسلامی مخالف هستند.

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران بیان کرد: یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این انقلاب دشمن شناسی بود، رهبر این انقلاب مردی عارف بود که تعبیرات دقیق و سخنان قاطع را بر زبان جاری می‌کردند.

ابوشریف با بیان اینکه در حال حاضر ما امکانات بسیاری برای مقابله با دشمنان داریم، اما مسئله اصلی بسیج و هماهنگی این امکانات در برابر دشمنان است، خاطرنشان کرد: بزرگترین مشکلی که جنبش‌های اسلامی با آن مواجه هستند، عدم دشمن شناسی بوده و حتی از انقلاب اسلامی ایران نیز دشمن شناسی را یاد نگرفته‌اند.

انتهای پیام/ش

 نشست نقش جنبش‌های اسلامی در مواجهه با معامله قرن در قم

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر