کد خبر: ۶۹۵۲۱۲۷
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۱
نه به معامله قرن/دبیر کل مجمع جهانی اهل‌بیت (ع)مطرح کرد؛

امروز اسرائیل در شرایط نکتب باری به سر می‌برد/راهپیمایی مردم ایران لرزه بر اندام نتانیاهو و ترامپ می‌اندازدآیت‌الله اختری گفت:اینکه امروز اسرائیل به فکر معامله قرن افتاده از روی موضع ضعف است.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  ازقم؛ آیت‌الله اختری،دبیر کل مجمع جهانی اهل‌بیت (ع): در سخنرانی پیش از خطبه‌های این هفته نماز جمعه مصلی قدس، با بیان اینکه بر اساس اخبار رسیده حضور مردم در سراسر کشور گسترده‌تر و فراگیرتر از سال‌های گذشته بوده است، اظهار داشت: امام راحل در همان روز‌های آغازین، بر گسترده‌تر شدن حضور مردم و مسلمانان جهان در روز قدس تأکید داشتند.

دبیر کل مجمع جهانی اهل‌بیت (ع) بیان کرد: بر اساس اخباری که هرساله از جهان دریافت می‌کنیم، ازنظر کیفیت و کمیت این مراسم هرسال پرشکوه‌تر برگزار می‌شود، امسال هم بیش از سال‌های دیگر و گسترده‌تر مردم حضور پیدا خواهند کرد.

وی با بیان نقش رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در بارورتر شدن اندیشه روز قدس گفت: امام راحل قبل از پیروزی انقلاب و حتی قبل از شروع حرکت انقلاب اسلامی، یکی از شخصیت‌های زمان خودش بود که به توطئه روی کار آوردن اسرائیل توجه داشته و در این رابطه هشدار دادند.

آیت‌الله اختری ادامه داد: امام راحل از همان روز‌های نخست به مسئله اسرائیل و غصب فلسطین توجه داشتند و با تمام وجود در برابر این توطئه ایستادگی کردند و روز جهانی قدس را پایه‌گذاری کرد.

وی به بیان تأثیرات نام‌گذاری روز جهانی قدس و حضور پرشکوه مردم در این راهپیمایی پرداخت و ابراز کرد: توطئه برای ایجاد سازش که امروز هم به شکل دیگری در حال شکل‌گیری است، قبل از انقلاب به‌وسیله هم‌پیمانان آمریکا و اسرائیل شکل گرفت که فلسطین به‌عنوان یک مسئله جغرافیایی باید شکلش تغییر کند.

آیت‌الله اختری عنوان کرد: این حرکت که امروز هم وجود دارد برای این بوده که حاکمیت اسرائیل در تمام خاک فلسطین شکل‌گرفته و ادامه یابد، تشکیل دولت جعلی اسرائیل توسط بسیاری از سران عرب پذیرفته شد و امام خمینی (ره) توانست سازش‌های آن روزگار را متوقف کند.

دبیر کل مجمع جهانی اهل‌بیت (ع) حرکت امام راحل و نقش ایران اسلامی در مقاومت فلسطینیان را موردتوجه قرار داد و گفت: مقاومت لبنان و فلسطین توانست اندیشه اسرائیلیان را نقش بر آب کنند و آن‌ها نتوانستند موفق شوند که سازش‌های آن روز در سوریه و لبنان را امضاء کنند.

آیت‌الله اختری با بیان اینکه حضور پرشور مردم در راهپیمایی روز قدس روزبه‌روز پرشکوه‌تر می‌شود، خاطرنشان کرد: بسیاری از این سخنرانی‌ها در کشور‌های مختلف پخش می‌شود و راهپیمایی مردم ایران لرزه بر اندام نتانیاهو و ترامپ می‌اندازد و برای همین این سران خودفروخته و حاکمان مرتجع عرب اجازه راهپیمایی مردم را نمی‌دهند.

وی مهم‌ترین مانع موفقیت مردم فلسطین را سران برخی کشور‌های عربی دانست و تصریح کرد: حضور شما و قدم برداشتن مردم در این راه همه پیش خدای متعال به‌عنوان عمل صالح ثبت بوده و خداوند بزرگ جزای آن را خواهد داد.

دبیر کل مجمع جهانی اهل‌بیت (ع) با تأکید بر اینکه طرح معامله قرن خیانت قرن است، افزود: این معامله یک توطئه خیانت گرانه قرن ما است، امروز مسئله بازنگشتن فلسطینیان به کشور‌های خودشان و مسئله توطئه حاکمیت جعلی اسرائیل به فلسطین جزو اهداف این معامله است.

آیت‌الله اختری ادامه داد: هیچ گروه و هیچ فلسطینی حق ندارد که در معامله‌ای وارد شود که فروش سرزمین و یا سرزمین‌های اسلامی را انجام دهد، همه هم اگر جمع شوند و امضاء کنند این معامله باطل بوده و هیچ‌کس حق چنین کاری را ندارد.

وی با تأکید بر اینکه نشست‌های جده و میامی و هزاران نشست‌های دیگر هیچ‌گونه تأثیری در آزادسازی و مقابله مسلمانان با اسرائیل نخواهد داشت، گفت: فلسطین جزو جغرافیای اسلام و جزئی از جسد و جسم و جان جهان اسلام است.

دبیر کل مجمع جهانی اهل‌بیت (ع) مطرح کرد: آمریکا و ترامپ خیال می‌کند اینکه توانسته به‌راحتی سفارت خود را به تلاویو بیاورد می‌تواند این مسئله بزرگ جهان اسلام را به‌سادگی از کنار آن بگذرد.

آیت‌الله اختری افزود: اتحاد علمای مقاومت اسلامی، مردم مسلمان و نهاد‌هایی که در حمایت از فلسطین حرکت می‌کنند بسیار جای تقدیر و سپاسگذاری دارد، امروز مسئله فلسطین مسئله روز و مسئله جهان اسلام است.

وی با بیان اینکه مؤسسات مردمی، نویسندگان، رسانه‌ها و دانشمندان و متفکران باید بر اساس وظیفه خود در مقابل جریان معامله قرن بایستند، خاطرنشان کرد: ننگی که ۷۰ سال پیش‌بر پیشانی اعراب نشست را نباید اجازه دهیم که دوباره تکرار شود، زیرا امروز با ۷۰ سال پیش تفاوت داشته و امروز فلسطینیان موشک‌هایی دارند که می‌توانند قلب اسرائیل را مورد هدف قرار دهند.

دبیر کل مجمع جهانی اهل‌بیت (ع) با بیان اینکه امروز همه فلسطین با این خیانت معامله قرن مخالف هستند، ادامه داد: امروز اسرائیل در شرایط نکتب باری به سر می‌برد، اینکه امروز رژیم اسرائیل به فکر معامله قرن افتاده به این دلیل است که این رژیم بسیار آسیب‌پذیر شده و در ضعف قرار دارند.

آیت‌الله اختری تأکید کرد: باید مسلمانان دست‌به‌دست هم دهند و جنایتکاران را تحریم کنند، باید علما و مفتی‌ها باید هرگونه توافق با اسرائیل و مسئله فروش خانه‌های فلسطینی را تحریم کنند، نباید سهل‌انگاری کرد و نباید اجازه تکرار ننگ‌های گذشته را داد.

انتهای پیام/ش

سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه قم در دهم خرداد ۱۳۹۸

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر