کد خبر: ۶۹۵۲۳۳۹
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۱
۱۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۱
کد خبر : ۶۹۵۲۳۳۹

شدت سیلاب در برخی مناطق آمریکا به حدی زیاد است که سیل بند‌ها در ایالت‌های میسوری و آرکانزاس فروریخته است.

سیل شدید در برخی ایالت‌های آمریکا سیل‌بند‌ها را شکستبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از تلویزیون سی ان ان، سیل سهمگین در ایالت‌های مرکزی و غربی آمریکا خسارت‌های گسترده به بار آورده است.

سیل بخش‌های زیادی از این ایالت‌ها را فراگرفته است. شدت سیلاب به حدی زیاد است که سیل بند‌ها در ایالت‌های میسوری و آرکانزاس فروریخته است. با شکسته شدن این آب بندها، هزاران خانه در معرض خطر قرار گرفته اند.

مسئولان به مردم توصیه کرده اند دچار وحشت نشوند، اما مردم می‌بینند که خانه هایشان در میان سیلاب محصور شده است.

صد‌ها خانه تخلیه شده است و به نظر می‌رسد تخلیه شمار بیشتری از خانه‌ها در مناطق سیل زده در دستور کار است. سطح آب همچنان در حال بالا آمدن است.

ایالت آرکانزاس کانون اصلی این سیل است. مردم دچار ترس شده اند، زیرا می‌دانند سیلاب در حال شدت پیداکردن است. تصاویر هوایی که با استفاده از پهپاد تهیه شده است نشان می‌دهد وسعت سیل به چه مقدار است. سیل در ایالت آرکانزاس و ایالت‌های مجاور سبب بالا آمدن شدید سطح آب رودخانه‌ها شده است.

با توجه به اینکه چندین رود بزرگ و کوچک در ایالت‌ها جاری است، مردم این ایالت‌ها به شدت نگران استمرار وضع جاری هستند.

بارش شدید باران در ایالت‌های بالادستی از قبیل اوکلاهما سبب پر آب شدن این رودخانه‌ها و جاری شدن آب به سمت ایالت‌های پایین دست رودخانه از قبیل آرکانزاس شده است. مناطق واقع در مسیر سیل بند‌های شکسته شده تخلیه شده است. اما مردم خودشان را برای وضعیت بدتر آماده می‌کنند، چون سطح سیلاب نه تنها پایین نیامده بلکه بالاتر هم آمده است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر