دختر جوان که در ماجرای اسید پاشی خانوادگی ۲۰ روز با مرگ دست و پنجه نرم می‌کرد، روی تخت بیمارستان به کام مرگ فرو رفت.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، این جنایت هولناک که ساعت ۲ بامداد ۲۶ خرداد رخ داد، دخترجوانی از اهالی روستای «پشت بستام» در شهرستان شاهرود هدف اسیدپاشی قرار گرفت. در تاریکی شب، پدر و مادر دختر که در اتاق خوابیده بودند با شنیدن صدای فریاد دلخراش دخترشان به سرعت به طرف کلید برق رفتند تا لامپ را روشن کنند، اما در کمال ناباوری متوجه شدند برق قطع است. آن‌ها بعد ازبررسی متوجه شدند کلید کنتور قطع شده است. دقایقی بعد با وصل مجدد برق و روشن شدن اتاق، با صحنه دلخراشی روبه‌رو شدند. دختر جوانشان- محدثه- هدف اسیدپاشی قرار گرفته بود و کف اتاق از درد و شدت سوختگی به خود می‌پیچید. آنان با مشاهده این وضعیت به سرعت دخترشان را به بیمارستان شاهرود رساندند.

پزشکان بیمارستان بلافاصله بعد از بررسی وضعیت مصدوم و اقدامات درمانی مقدماتی اعلام کردند او هر چه سریع‌تر باید برای درمان تخصصی به بیمارستان سوانح و سوختگی ساری منتقل شود. بدین ترتیب قربانی اسیدپاشی را شبانه به این بیمارستان انتقال دادند. از سوی دیگر با شکایت خانواده محدثه، پرونده‌ای در این باره تشکیل و در دستور کار ویژه مأموران پلیس قرار گرفت. آن‌ها هنگام بررسی خانه دختر جوان با سه رختخواب در کنار هم روبه‌رو شدند که رختخواب دختر جوان در سمت راست بود. با توجه به اینکه هر سه عضو خانواده پتو روی خود کشیده بودند، مشخص بود عامل یا عاملان اسید پاشی با این خانه آشنایی کامل داشته و حتی جای خوابیدن طعمه خود را نیز به خوبی می‌دانستند.

در همین حال مأموران متوجه شدند افراد ناشناس بعد از ورود به خانه مورد نظر و قبل از اسیدپاشی، ابتدا آب و برق ساختمان را قطع کرده و سپس مرتکب جنایت هولناک شده‌اند.

بدین ترتیب تحقیق از خانواده برای کشف پرونده آغاز شد. پدر دختر جوان به پلیس گفت: «دخترمان محدثه-۳۲ ساله – مدتی قبل خواستگار پیدا کرده و قرار بود طی چند وقت آینده برای خواستگاری بیایند. اما بنا به دلایلی که برای ما هم معلوم نیست دامادمان با این وصلت مخالف بود. شب حادثه در حالی که همگی خواب بودیم ناگهان صدای فریاد‌های «سوختم سوختم» دخترم را شنیده و به سرعت بیدار شدیم. در همان حال متوجه شدیم دو مرد در حالی که صورتشان را با پارچه سیاه رنگی پوشانده بودند به سرعت از خانه به بیرون فرار کردند.»

با توجه به این اظهارات، تجسس‌ها برای کشف ارتباط داماد خانواده در این ماجرا آغاز شد. مرد میانسال وقتی از سوی پلیس بازداشت شد ابتدا منکر هر گونه اطلاع از ماجرای اسید پاشی شد، اما وقتی با مدارک و مستندات غیرقابل انکار از سوی کارآگاهان پلیس آگاهی شاهرود روبه‌رو شد سرانجام لب به اعتراف گشود.

وی در اعترافات خود ادعا کرد با همدستی یکی از دوستان جوانش نیمه شب وارد خانه پدرزنش شده و پس از اسیدپاشی گریخته‌اند.

در حالی که تحقیقات درباره این ماجرا ادامه داشت، سرانجام قربانی ماجرا، پس از ۲۰ روز جدال با مرگ، روز ۱۷ تیر به خاطر سوختگی شدید ناشی از اسید پاشی و عفونت ناشی از آن روی تخت بیمارستان تسلیم مرگ شد.

اکنون پیکر قربانی حادثه برای انجام معاینات تخصصی درباره علت اصلی مرگ به پزشکی قانونی مازندران انتقال داده شده و تحقیقات تخصصی از دو متهم برای کشف‌انگیزه جنایت وحشیانه ادامه دارد.

منبع: رکنا

انتهای پیام/

برچسب ها: اخبار جنایی ، حوادث
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱۶
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۳:۵۳ ۱۲ خرداد ۱۳۹۸
این هم باید اون درد سوختگی رو با قصاص نفس بچشه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۱۱ ۱۱ خرداد ۱۳۹۸
خب این وسط یه داماد خانواده چه ربطی داره
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۵۷ ۱۱ خرداد ۱۳۹۸
یکی از دلایلش می تونه حسادت باشه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۵۵ ۱۱ خرداد ۱۳۹۸
حتما خواستگاره پولدار بوده ادم موفقی بوده بعد این داماد اولی یه ادم ناموفق بوده دوست نداشته همچین ادم پولداری باجناقش بشه!از رو حسادت این کارو کرده
Iran (Islamic Republic of)
کمیل
۱۴:۲۴ ۱۱ خرداد ۱۳۹۸
۲۶ خرداد ۱۷ تیر؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۱۶ ۱۱ خرداد ۱۳۹۸
چون برای اسید پاشی حکم اعدام نیست مجرمان خیالشان راحت است.
Iran (Islamic Republic of)
علی*
۱۳:۴۵ ۱۱ خرداد ۱۳۹۸
به داماد چه ربطی داره دختره میخاد با کی ازدواج کنه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۵۸ ۱۱ خرداد ۱۳۹۸
نوشته دختره خواستگار داشته و دوماد خانواده (شوهر اون یکی دخترشون)مخالف بوده و بعد همین دوماد اسید پاشی کرده. یعنی دو نفر داریم خواستگار و یکی هم دوماد. که دوماده اسید پاشیده
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۱۸ ۱۱ خرداد ۱۳۹۸
اي داد بيداد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۲۰ ۱۱ خرداد ۱۳۹۸
خدا ازش نگذره...خبر خوندم از شدت نارحتی بدن لرزید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۵۷ ۱۱ خرداد ۱۳۹۸
باید حکم اسید پاشی فقط اعدام باشد.تا کی باید شاهد چنین حوادثی باشیم.
Iran (Islamic Republic of)
مهرداد کرمی
۱۳:۲۱ ۱۱ خرداد ۱۳۹۸
باید اسیدپاش و تمام اعضای خانواده شو اعدام کنن تا کسی جرأت انجام اینکارو نداشته باشه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۲۰ ۱۱ خرداد ۱۳۹۸
اقای کرمی بهتر جو گیر نشید!!چند هزار سال طول کشید تا حقوق اجتماعی انسانها اینقدر رشد کنه که اگر کسی جرمی کرد فقط خودش مسئوله و باید مجازات بشه نه به همراه خانوادش!وگرنه این صحبت شما رو رومیهای وحشی در گذشته انجام میدادند!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۵۷ ۱۱ خرداد ۱۳۹۸
۱۷ تیر
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۱۳ ۱۱ خرداد ۱۳۹۸
خدای من، تا کی جهالت و نادانی دست از سر مملکت ما بر خواهد داشت.
کاش، اولیای دم، رضایت ندهند.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۵۴ ۱۱ خرداد ۱۳۹۸
جهالت نادانی گریبان گیر ادماس نه مملکت
آخرین اخبار