کد خبر: ۶۹۵۲۷۲۲
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۰

گروهی از نامزد‌های دموکرات انتخابات ۲۰۲۰ در پیام‌هایی جداگانه از دولت آمریکا درخواست کردند برای توقف خشونت‌های مرتبط با اسلحه تدبیری بیاندیشد.

درخواست نامزد‌های دموکرات انتخابات آمریکا از دولت برای مقابله با خشونت‌های مرتبط با حمل سلاحبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از نشریه هیل، تعدادی از نامزد‌های دموکرات انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا به تیراندازی روز گذشته در ویرجینیا که ۱۱ کشته و ۶ مجروح برجای گذاشت، واکنش نشان دادند.

جو بایدن، نامزد دموکرات انتخابات ۲۰۲۰ و معاون سابق باراک اوباما اعلام کرد: ۱۱ زندگی بی گناه از دست رفت. ما چه زمانی می‌خواهیم بگوییم دیگر بس است؟ وقت آن رسیده که سران ما مسئولیت پذیر شوند. من و همسرم از اینکه خانواده‌های آمریکایی دیگری امشب در ویرجینیا بیچ رنج می‌برند، ناراحت و دلشکسته هستیم.

برنی سندرز، سناتور دموکرات ایالت ورمونت در حساب توییتر خود نوشت: من و جین (همسرم) برای قربانیان تیراندازی ویرجینیا و خانواده هایشان ناراحت هستیم. روز‌های کنترل انجمن ملی سلاح بر کنگره و اینکه قوانین سلاح ما را آن‌ها می‌نویسند، باید پایان یابد. کنگره باید به حرف مردم آمریکا گوش دهد و طرح ایمنی سلاح را تصویب کند. این خشونت‌های مرتبط با حمل سلاح تهوع آور باید پایان یابد.

کامالا هریس، سناتور دموکرات کالیفرنیا اعلام کرد: برای قربانیان و خانواده‌های تیراندازی ویرجینیا بیچ ناراحت هستم. این خشونت‌های بی معنا نباید عادی باشند. جوامع بسیار زیادی برای این خشونت‌های مرتبط با حمل سلاح آسیب دیده اند. ما نباید به این مسئله بی توجه باشیم.

الیزابت وارن، سناتور دموکرات ماساچوست اعلام کرد: برای قربانیان و خویشاوندان تیراندازی اخیر ناراحت شدم. این ۱۱ نفر نباید امروز کشته می‌شدند. جان چند نفر دیگر باید گرفته شود تا کنگره به این بحران پایان دهد؟

پیت بودجج، شهردار ساوت بند در ایندیانا در توییتر خود نوشت: یک تیراندازی وحشتناک دیگر این بار در ویرجینیا بیچ ملت را شوکه کرد. واقعا برای آمریکا غیرقابل قبول است که به عنوان یک کشور پیشرفته، اینگونه مسائل در آن یک امر عادی باشد. ما باید کاری کنیم.

کوری بوکر، سناتور دموکرات نیوجرسی گفت: ۱۱ نفر کشته شدند. قلب من برای آن‌هایی که در یک اقدام مرتبط با خشونت حمل سلاح دیگر کشته شدند، به درد آمده است. ما این قدرت را داریم که این خشونت‌ها را متوقف کنیم.

بتو اورورک، نماینده تگزاس، هولیان کاسترو، شهردار سابق سن آنتونیو و کرستن جیلیبرند، سناتور نیویورک از جمله دیگر دموکرات‌هایی بودند که به این تیراندازی واکنش نشان داده و از کم کاری دولت آمریکا برای مقابله با خشونت‌های مرتبط با اسلحه انتقاد کردند.

شایان ذکر است، در تیراندازی روز گذشته در شهر ویرجینیا بیچ در ایالت ویرجینیا، ۱۱ نفر کشته و ۶ نفر مجروح شدند. در حال حاضر یک نفر در رابطه با این تیراندازی بازداشت شده است. شهردار ویرجینیا این تیراندازی را وحشتناک‌ترین حادثه در تاریخ این شهر خوانده است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر