کد خبر: ۶۹۵۶۰۷۰
گروه : سیاسی » مجلس
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۲
تاریخ انتشار : ۱۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۲
کد خبر : ۶۹۵۶۰۷۰
گروه : سیاسی » مجلس
جمالی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

آمریکا برای اهداف خودقوانین بین المللی را زیر سوال می‌برد/کسانی که اعتقاد داشتند می‌توان با آمریکا پایه میز مذاکره نشست دیگر برای دفاع از این باور خود ابزاری در دست ندارند

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکا حاضر است که تمام مقررات بین‌المللی را برای رسیدن به اهداف خود زیر سوال ببرد.

محمد جواد جمالی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در گفت‌وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به دیدگاه امام خمینی(ره) درباره مذاکره با آمریکا، اظهار کرد: امام راحل از همان ابتدای پیروزی انقلاب آمریکا را به عنوان مسئول تمام اتفاقات ناخوشایند در ایران و منطقه می‌دانستند.

وی افزود: شاه در مصاحبه‌های خود اعلام کرده بود که ما هرچه آمریکایی‌ها می‌گفتند انجام می دهیم، که این امر دقیقاً همان کاری است که این روزها بن سلمان برای ترامپ انجام می دهد و باعث ایجاد آشفتگی در منطقه شده است.

جمالی تصریح کرد: امام خمینی رحمة الله همواره تاکید داشتند که آمریکا به دنبال به تاراج بردن اموال ایران، کشورهای منطقه و تحقیر مردم آن است چرا که ایشان از ابتدا نسبت به رویکرد آمریکا درباره ایران و کشورهای منطقه بینش داشتند.

نماینده مردم فسا گفت: مقام معظم رهبری زمانی که برای مذاکره با آمریکا برای برجام مجوز دادند فرمودند که بروید و مذاکره کنید اما من به آمریکایی‌ها اعتقاد و باور ندارم و بعد از آن دیدیم که آمریکا با خروج از برجام و عدم انجام به تعهدات خود آشکارا قوانین بین‌المللی را نقض کرد.

وی ادامه داد: کشور آمریکا نظامی دارد که تنها به منافع خود می اندیشد و حتی حاضر است که تمام مقررات بین‌المللی را برای رسیدن به اهداف خود زیر سوال ببرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی افزود: امام خمینی(ره) هم همواره می فرمودند که آمریکا قابل اعتماد نیست و امروز بعد از ۴۰ سال کسانی که اعتقاد داشتند می‌توان با آمریکا پایه میز مذاکره نشست دیگر برای دفاع از این باور خود ابزاری در دست ندارند، لذا باید به هوش و ذکاوت امام راحل  به دلیل پیش‌بینی های عالمانه شان درود فرستاد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر