کد خبر: ۶۹۵۶۱۵۸
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۲

به مناسبت فرارسیدن سالروز رحلت جانسوز امام راحل (ره) همایش یاد خورشید انقلاب در سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ، حجت الاسلام ایمانی تبار مسئول حوزه نمایندگی، ولی فقیه  سازمان جهاد کشاورزی ، با بیان اینکه در روز‌های پایانی ماه عزیز خدا هستیم، گفت: روز‌های ماه مبارک رمضان برای بندگان خداوند نعمتی بود و از این نعمت باید کمال استفاده را نمود و با وداع با این ماه نزدیک هستیم و این روز‌ها مصادف با سالگرد امام راحل (ره) است و این جلسه جهت نام و یاد امام خورشید انقلاب اسلامی و خورشید جهان اسلام برپا شده است.

وی گفت: چه شد که امام خمینی قدس (ره) این قدر عزیز شد و عظمت پیدا کرد، عظمتی که جهان را متحیر کرد و دلیل عظمت امام راحل (ره) بندگی خالص خداوند بود که در جنگ نیز با تکیه بر ارتباط با خدا هیچ چیز نمی‌توانست ایشان را تضعیف کند.

حجت الاسلام ایمانی تبار افزود: امام خمینی (ره) در تمام لحظات و سختی‌ها با خدا ارتباط داشت و حتی در لحظات آخر زندگیشان نماز اول وقت را فراموش نمی‌کردند.

وی بیان داشت: تمام اهداف انقلاب اسلامی نکته به نکته باید انجام شود و امام راحل (ره) با فتح کردن دل‌ها انقلاب را به خارج از مرز‌ها صادر کرد و با رهبری خودش امنیت را به کشور آورد و بایستی قدردان این نعمت باشیم و برای نسل‌های آینده ذخیره نماییم.

زاهدی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: در آستانه ۱۴ و ۱۵ خردادماه یاد امام راحل و شهدا را گرامی میداریم و با توجه به احادیث و کلام خدا، بحث خلیفه الهی انسان در قرآن و کلام معصومین موج می‌زند.

وی با بیان اینکه با این نگاه در افق دور دست و موضوع ظهور امام زمان، دکترین انقلاب اسلامی متفاوت از دکترین کشور‌های دیگر حتی کشور‌هایی که انقلاب کرده اند، می‌باشد، گفت: دیدگاه‌های متفاوتی وجود دارد و در کشور‌های دیگر حداکثر نگاه این است که بایستی شکم مردم را سیر کرد، ولی در دیدگاه خلیفه الهی بحث خداشناسی و عبد خدابودن است و اینکه امام توانست بر دل‌ها حکومت کند، نشات گرفته از این فرهنگ و باور بود.

زاهدی با اشاره به اینکه راه امام بواسطه عرفان امام که ناشی از عبد خدایی در چهارچوب خلیفه الهی انسان بر کره زمین است، می‌باشد، تصریح کرد: ما مفتخریم که سعی کردیم در راهی قدم بگذاریم که امام عزیزمان آن را ترسیم کرده و در حال حاضر امام خامنه‌ای نیز با همان روشنی ادامه دهنده راه امام راحل (ره) است و این بحث تفکر مبارزه با بی عدالتی و ظالمین است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: همانگونه که در کربلا برای رسیدن به خداوند امام حسین از عزیزانش می‌گذرد و با این دیدگاه این انقلاب به امام زمان سپرده می‌شود.

وی عنوان کرد: در داخل کشور اگر در برخی محصولات کشاورزی مانند گندم و ... خودکفا نبودیم، دشمنان ما به راحتی محصولات کشاورزی را تحریم می‌کردند.

انتهای پیام/ی

اگر بر محصولات داخلی کشاورزی متکی نبودیم دشمان ما را بیشتر تحریم می کردند

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر