کد خبر: ۶۹۵۶۳۱۸
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۷
۱۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۷
کد خبر : ۶۹۵۶۳۱۸

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: کشور سالانه نیازمند احداث یک میلیون واحد مسکونی است تا بتوان عرضه و تقاضای نیازمندان به خانه را به یک تعادل رساند.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، صدیف بدری سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: کشور سالانه نیازمند احداث یک میلیون واحد مسکونی است تا بتوان عرضه و تقاضای نیازمندان به خانه را به یک تعادل رساند و این مسئله با توجه به افزایش روزافزون قیمت مسکن نیاز به راهکارهایی کوتاه مدت و بلند مدت دارد.

وی بیان کرد: التهابات بازار مسکن با توجه به شرایط اقتصادی کنونی کشورمان که کماکان دچار تلاطم است نیازمند ارائه ریزبرنامه‌ها و اقدامات منسجم و هدفمند است تا بتوانیم این شرایط را هر چه سریع‌تر به یک سطح قابل قبول برسانیم که در این زمینه ارائه تسهیلات کم‌بهره و بلند مدت باید مورد توجه واقع شود.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: بررسی موضوع به صورت جدی توسط مجلس در دست بررسی است و در این زمینه جلساتی با وزیر راه و شهرسازی به صورت مکرر برای به دست آوردن خروجی مورد انتظار برگزار می‌شود تا بتوانیم برای مقابله با گرانی مسکن چاره اندیشی کنیم.

بدری از تعیین سقف قیمت برای هر منطقه به عنوان یک راهکار کوتاه مدت خبر داد و تصریح کرد: باید از طریق روش‌های سلبی و ایجابی وارد عمل شویم و در این زمینه می‌توانیم از معافیتهای مالیاتی نیز برای معاملات استفاده کنیم و از ظرفیت تعزیرات نیز می‌توانیم استفاده کنیم.

وی بیان کرد: متاسفانه دولت در پنج سال گذشته در حوزه مسکن اقدامات آنچنانی انجام نداده به طوری که از راهکارهای بلند مدت می‌توانیم کاهش التهاب بازار به گونه‌ای استفاده کرد که خانه‌دار شدن برای اقشار کم‌درآمد و ضعیف جامعه مبنای کار قرار گیرد و بتوانیم مشکلات موجود در این زمینه را برطرف کنیم.

منبع تسنیم

انتهای پیام/پ

نیاز کشور به تامین مسکن 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر