کد خبر: ۶۹۵۶۴۰۴
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۲

رهبر حزب اصلی مخالف دولت انگلیس اعلام کرد فردا در تظاهرات علیه رئیس‌جمهور آمریکا شرکت و در جمع مخالفان ترامپ سخنرانی خواهد کرد.

کوربین در جمع مخالفان ترامپ سخنرانی می‌کندبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، جرمی کوربین، رهبر حزب اصلی مخالف دولت انگلیس اعلام کرد فردا در تظاهرات علیه رئیس‌جمهور آمریکا شرکت و در جمع مخالفان ترامپ سخنرانی خواهد کرد.

سفر سه روزه دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا که پر خرج‌ترین و جنجالی‌ترین سفر در تاریخ انگلیس نامیده شده است، امروز در حالی آغاز شد که علاوه بر قشر‌های مختلف مردم، ده‌ها نهاد و گروه و سازمان مدنی مخالفت شدید خود را با سفر ترامپ اعلام کردند.

مخالفان سیاست‌های ترامپ امروز با نصب پارچه نوشته‌های بزرگ در امتداد رودخانه تایمز در لندن، رئیس‌جمهور آمریکا را نژادپرست خوانده اند. همچنین عروسک بادی "بچه ترامپ" نیز قرار است به منظور تمسخر رئیس‌جمهور آمریکا بر فراز پایتخت انگلیس به پرواز در آید.

در سفر سه روزه ترامپ به انگلیس که امروز آغاز شد، قرار است تظاهرات متعدد و گسترده‌ای در نزدیکی محل‌های اقامت وی صورت گیرد و به همین علت، رئیس‌جمهور آمریکا امروز نیز همچون سفر غیررسمی پارسال ناچار شد برای رفتن از جایی به جایی، حتی فاصله اندک محل اقامتگاه سفیر آمریکا در لندن تا کاخ باکینگهام از بالگرد استفاده کند.

روز سه شنبه، در زمان ملاقات رئیس‌جمهور آمریکا با دولت انگلیس، تظاهرات در فاصله چند صد متری آنان در میدان ترافالگار برگزار و سپس در طول خیابان وایت هال (Whitehall) به سمت میدان پارلمان راهپیمایی می‌شود. این خیابان قلب سیاسی انگلیس به شمار می‌رود و بسیاری از مراکز مهم سیاسی این کشور همچون مجلس، دفتر نخست وزیری، شماری از وزارتخانه‌ها همچون امور خارجه، خزانه داری و دفاع و نیز کاخ باکینگهام در حوالی این خیابان مستقرند و برآورد می‌شود بیش از ۲۵۰ هزار نفر در آن شرکت کنند.

جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر به همراه شماری از رهبران و اعضای ارشد دیگر احزاب سیاسی مراسم شام امشب در کاخ باکینگهام را تحریم کرده‌اند.

ائتلاف خلع سلاح هسته‌ای در اطلاعیه‌ای اعلام کرد علاوه بر تظاهرات در لندن، مخالفان رئیس‌جمهور آمریکا در شهر‌هایی همچون پورتسموث، منچستر، بریستول، ادینبورو، استوک ان ترنت (Stoke-on-Trent) و آکسفورد نیز علیه سیاست‌های جنگ افروزانه دونالد ترامپ تظاهرات خواهند کرد.

از تظاهر کنندگان ضد ترامپ در لندن خواسته شده است تا با آوردن بوق، شیپور، ابزار ایجاد صدا همچون قاشق و قابلمه تلاش کنند تا نشست خبری نخست‌وزیر انگلیس و رئیس‌جمهور آمریکا را در عصر روز سه شنبه مختل کنند.

تابستان پارسال و در زمان سفر غیررسمی ترامپ به لندن بیش از دویست و پنجاه هزار نفر علیه او و سیاست‌های مخربش در پایتخت انگلیس تظاهرات کردند و در زمان حضور او در اراضی‌اش در اسکاتلند نیز تظاهرات متعددی علیه رئیس‌جمهور آمریکا برگزار شد و اسکاتلندی‌ها با حضور در اطراف محل حضورش او را هو کردند و از او خوستند خاک اسکاتلند را ترک کند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر