کد خبر: ۶۹۵۷۰۱۶
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۰
آیت‌الله سبحانی:

آیت‌الله سبحانی گفت:نماز عید سعید فطر نماز شکرانه است،این عید روز شادی کسانی است که توفیق سی روز روزه داری داشتند.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، آیت‌الله سبحانی از مراجع عظام تقلید ظهر سه شنبه در جلسه درس تفسیر قرآن کریم که در مدرسه علمیه حجتیه برگزار شد، اظهار کرد: خداوند بیان می کند که در دنیا ممکن است که منافقان چهره خود را مخفی بدارند ولی در قیامت دیگر جای پرده پوشی نیست.

وی با بیان اینکه بحث عالم الغیب والشهاده از منظر ما چنین است و از نظر خدا هیچی غیب نیست، افزود: عالم غیب را عالم بالا و فراماده بدانیم و عالم ماده را ماده و شهود بگیریم که با این تفسیر می توانیم چنین بحثی را عنوان کنیم.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به آیه ای از قرآن کریم تصریح کرد: یکی از وجوه اعجاز قرآن، خبر غیبی قرآن است و اگر کسی این اخبار را گردآوری کند به یک رساله و مقاله بسیار بزرگ مبدل می شود.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه با بیان اینکه یکی از مهمترین اخبار قرآنی که در این آیات بیان شده است پیش بینی رفتار منافقان در آینده جهادهای پیش روی است،گفت: توسل مشرکان به بت به جهت اعتقاد به ربوبیت آن است، خداوند بیان می کند که منافقان هیچگاه در آینده در کنار مجاهدان مسلمان در یک خط واحد قرار نمی گیرند.

آیت الله سبحانی با تاکید بر اینکه نماز عید سعید فطر نماز شکرانه است، اضافه کرد:اول شوال نماز عید سعید فطر به جای می‌آوریم که نماز ما شبیه به نماز پیامبر(ص) است، این عید روز شادی کسانی است که توفیق سی روز روزه‌داری هستند،در این روز با مقام ربوبی و مردم فقیر با دادن فطریه ارتباط برقرار می کنیم.

انتهای پیام/پ

سخنان آیت الله سبحانی در جلسه درس تفسیر قرآن کریم

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر