کد خبر: ۶۹۵۷۳۸۴
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۴
تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س):

آیت الله سعیدی گفت:مسئولان با توجه به توصیه‌های رهبری مشکلات جامعه را رفع و از ظرفیت جوانان به خوبی استفاده کنند.

مسئولان از ظرفیت جوانان به خوبی استفاده کنند/امام (ره) با سرمایه عظیم تقوا حماسه ۱۵ خرداد را آفریدبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم،آیت الله  سعیدی،تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س) صبح روز چهارشنبه در خطبه‌های نماز عید سعید فطر در جمع نمازگزاران قم در حرم کریمه اهل بیت(س)گفت:روزه در همه ادیان الهی وجود داشته است، ولی در اقوام دیگر پس از ایام روزه عید فطر نبوده است، عید فطر و نماز عید فطر نماد وحدت ملت‌های اسلامی است و این وحدت سبب ناامیدی استکبار جهانی می‌شود و دشمن می‌داند با وحدت امت اسلامی به اهدافش نمی‌رسد.

وی افزود:عید یک مسلمان با همه شادی‌ها و سرورش آمیخته با عبادت خداوند است و مسلمانان مراقبت می‌کنند که نتیجه یک ماه رمضان آن‌ها توسط شیطان از بین نرود.

آیت الله سعیدی با اشاره به اهمیت روزه در اسلام ابراز کرد: یکی از آثار روزه و تقوا مقابله با هوای نفس و همچنین اطاعت در برابر خداوند است، تقوا قدرت مقاومت انسان در برابر شیطان را بالا برده و با روزه گرفتن قدرت مقاومت انسان افزایش پیدا می‌کند.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س)با اشاره به اهمیت تقوا افزود:امام سجاد (ع) در دعای مکارم الاخلاق به خدا می‌گوید که مرا در لباس تقوا مزین کن،لباس تقوا برای این است که انسان عفو را مورد توجه قرار داده و خشم خود را فروبشاند و به وسیله تقوا آتش خشم در میان مردم از بین برود.

آیت‌الله سعیدی ادامه داد: امام خمینی (ره) با سرمایه عظیم تقوا حماسه ۱۵ خرداد را آفرید و بر فتنه‌ها و آشوب‌ها غلبه کرد و در دوران دفاع مقدس با عنصر مقاومت در برابر دشمنان ایستادگی کرد و فرمود که آمریکا هچ غلطی نمی‌تواند بکند، مقام معظم رهبری با مدیریت خویش ۳۰ سال انقلاب اسلامی را رهبری می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه مقاومت سبب توقف دشمن در عرصه‌هایی است که برای نفوذ در آن برنامه‌ریزی کرده است، گفت: مسئولان با توجه به توصیه‌های رهبری باید مشکلات جامعه را رفع و از ظرفیت جوانان به خوبی استفاده کنند و ارتباط اقتصاد با فروش نفت را قطع کنند و قوه قضاییه دست قاچاقچیان بی رحم را قطع کند.

تولیت حرم حضرت معصومه (س) با تاکید بر اهمیت شهر مقدس قم خاطرنشان کرد: قم حرم اهل بیت (ع) است و باید قداست این شهر حفظ شود.

انتهای پیام/ش

خطبه های نماز عید سعید فطر قم

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر