کد خبر: ۶۹۵۸۸۰۴
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۰
تاریخ انتشار : ۱۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۰
کد خبر : ۶۹۵۸۸۰۴

به گزارش خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، ایرج عرب درباره آخرین وضعیت برانکو ایوانکوویچ با باشگاه پرسپولیس بیان کرد: صبح سه‌شنبه و پیش از پرواز برانکو به سمت کرواسی با او جلسه‌ای برگزار کرده و درباره پرداخت مطالباتش، زمان این پرداخت و برنامه‌های فصل آینده به توافق نهایی رسیدیم. پس از آن هم وکیل او نامه‌ای به باشگاه ارسال کرد که به جز مبلغ که افزایش یافته و قابل بحث است، سایر مواردی که در آن‌نامه درج شده همانی است که درباره اش با برانکو صحبت کردیم و می‌خواهیم پول برانکو را بدهیم.

او افزود: درآمد‌های باشگاه کاملاً مشخص است. بخشی از درآمد‌های باشگاه از یک شرکت خدمات تلفن همراه است که به تعهداتش عمل کرده و با این شرکت یک فصل دیگر قرارداد داریم، اما شرکت مجری و واسطه‌ای که برند و لوگوی باشگاه را گرفته تا شهریور ۹۸ با ما قرارداد دارد. این شرکت به دلایلی نتوانسته است به تعهداتش عمل کند و همین‌امر مشکل ساز شده است. الان هم نمی‌توانیم نه می‌توانیم با این شرکت فسخ قرارداد کنیم و نه با این شرایط می‌توانیم ادامه دهیم.

عرب: درآمدمان ۶۱ میلیارد، اما هزینه مان ۶۳ میلیارد است/ دریافتی مان در فضای بی اعتمادی کاهش یافت/ گزینه اول، دوم و سوم ما برانکو است

عرب درپاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا بهتر نیست با هواداران صادق باشید و بگویید به دلیل مشکلات مالی باشگاه برای پرداخت پول برانکو به مشکل خورده اید، گفت: یک فصل دیگر با برانکو قرارداد داریم و باید مطالباتش را پرداخت کنیم. تاکنون هم تمام تلاش‌مان را به کار گرفته ایم و بدون سرسوزنی کوتاهی می‌خواهیم این کار را انجام بدهیم. مانند برخی دوستان می‌گوییم باید پول برانکو را بدهیم، اما باید بگویم قرارداد ما با حامی مالی برای یک فصل ۶۱ میلیارد تومان است، اما با توجه به تورم و نوسانات ارزی آنچه باید به بازیکنان و کادرفنی داخلی و خارجی بدهیم ۶۳ میلیارد تومان شده است که هزینه اردوها، برگزاری مسابقات، هتل‌ها، بدهی‌های گذشته و هزینه‌های جاری باشگاه را هم باید کنار آن بگذاریم. بخشی از پول را از پاداش آسیایی گرفتیم که کمک‌مان کرد.

مدیرعامل پرسپولیس افزود: این قرارداد‌ها با مبلغ خودشان در در زمان انعقاد مناسب بود، اما امروز نمی‌توان با آن قرارداد‌ها ادامه داد. درآمد‌های ریالی ما ثابت است، اما هزینه‌های ارزی صعودی بوده است. با قهرمانی در لیگ برتر هزینه‌های مان پنج میلیارد تومان اضافه شد. قرارداد برانکو و کادرفنی‌اش با دلار پنج هزار و ۲۰۰ تومانی بسته شده، اما اکنون حدود ۶۳ میلیارد تومان بدون در نظر گرفتن هزینه‌های جاری هزینه داریم.

عرب درباره اینکه در برخی قرارداد‌ها اگر در طول ۲ ماه مبلغ پرداخت نشود، طبق قانون قرارداد فسخ می‌شود، آیا قرارداد برانکو هم این وضعیت را دارد یا خیر، بیان کرد: وکیل او به باشگاه ۲ هفته فرصت داده است. متاسفانه برخی مسائل هم به شکل بدی در ایران باب شده است. خواسته یا ناخواسته قیمت بازیکن را در فضای مجازی بالا می‌برند. خواسته از سوی آن‌هایی است که خبر اول را منتشر می‌کنند و ناخواسته هم آن‌هایی هستند که قیمت را بالا می‌برند. باشگاه اکنون نیاز به آرامش دارد. فحاشی‌ها و این مسائل که بگویند ماندن برانکو خط قرمز ما است، درست نیست. بالاخره برای باشگاه هم مهم است این کار انجام شود و همه‌ی تلاش مان را هم به کار می‌گیریم بدهی برانکو پرداخت شود و بماند، اما برخی مسائل به باشگاه آسیب می‌رساند.

او افزود: زمانی گفتند شرکت خدمات تلفن پول پرسپولیس را نمی‌دهد، اما به عنوان طرف قرارداد حامی مالی می‌دانستیم که پرداخت شده است. همین مسائل سبب شد هوادارانمان به این شرکت پیامک ندهند و درآمد پرسپولیس پایین بیاید. درآمد ما کاهش پیدا کند. اگر نمودار درآمدمان از آن شرکت ببینید، متوجه می‌شوید درآمد پرسپولیس کاهش یافته است.

عرب تصریح کرد: به هواداران گفتند حامی مالی پول نمی‌دهد و آن‌ها هم پیامک ندادند. همین اتفاق ایجاد فضای بی‌اعتمادی درآمد ثابت مان را کاهش داد، اما باید عقلانی به مسائل نگاه کنیم. باید درآمد و هزینه با هم مطابق باشد. با فریاد، تخریب و فحاشی اتفاق مثبتی نمی‌افتد و باید با عقلانیت مسائل را پیگیری کرد.

عرب درباره گزینه‌های باشگاه پرسپولیس برای جانشینی برانکو بیان کرد: به این موضوع فکر نمی‌کنیم و تنها به حفظ برانکو فکر می‌کنیم. ما در ایران هوادار معنوی داریم، اما برنامه‌ای بگیریم که ضمن داشتن هوادار معنوی، کمک اقتصادی هم به باشگاه بشود. نه به این شکل که شماره حساب بدهیم. بلکه باید با ایجاد برخی اپلیکیشن‌ها برنامه‌ریزی کنیم تا درآمد باشگاه افزایش یابد. تا زمانیکه درآمد باشگاه افزایش پیدا نکند، این مشکلات حل نمی‌شود. با تغییر مدیریت هم مشکلی حل نمی‌شود. باید تدبیری به کار بگیریم که درآمد‌ها افزایش پیدا کند.

عرب: درآمدمان ۶۱ میلیارد، اما هزینه مان ۶۳ میلیارد است/ دریافتی مان در فضای بی اعتمادی کاهش یافت/ گزینه اول، دوم و سوم ما برانکو است

او درباره اینکه آیا باشگاه پرسپولیس بلیت فروشی را واگذار کرده یا خیر، گفت: کل مبالغ بلیت‌فروشی به حساب باشگاه برگشته است. مجموع درآمد‌های بلیت‌فروشی، تبلیغات روی لباس و شرکت خدمات تلفن ۶۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان است مبالغی که باید به بازیکنان داخلی و خارجی بدهیم ۶۳ میلیارد تومان است.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس درباره احتمال تمدید مهلت از سوی برانکو به این باشگاه اظهار داشت: مطالباتی داریم که بخشی از آن تا فردا (شنبه) پرداخت می‌شود. اقدامات دیگری هم مدنظر گرفته ایم. فردا جلسه فوری هیئت مدیره برگزار می‌شود. این مسئله را پیگیری می‌کنیم، اما اینگونه نیست که بگوییم باید بشود. تلاش می‌کنیم این اتفاق رخ بدهد. هیئت مدیره می‌گوید من شفاف مسائل را بگویم و من هم شفاف گفتم درآمد‌ها و هزینه‌های مان چقدر است. الان هم می‌گویم فقط حدود سه میلیارد تومان هزینه سفر پرسپولیس به ژاپن شد. این عددها، بزرگ است.

او درباره بحث شکایت باشگاه پرسپولیس از امیر قلعه نویی بیان کرد: ما شکایت کردیم چراکه موضوع مهندسی نتایج و مسائلی که مطرح کردند یا ناشی از توهم است یا خرافات. باید به قوانین احترام بگذاریم و اعتقادمان این‌باشد همه چیز در چارچوب خودش باشد.

او افزود: بازی داور و ناظر دارد و همه‌ی موارد رعایت می‌شود. نقل‌وانتقالات قانونی ثبت می‌شود. در کشورمان مراجع قانونی برای اجرا و نظارت وجود دارد و این مسائل از سوی هر فردی مطرح بشود، درست نیست.

عرب درباره گزینه باشگاه پرسپولیس در صورت جدایی برانکو بیان کرد: گزینه اول ما برای سرمربیگری پرسپولیس برانکو، گزینه دوم برانکو و گزینه سوم‌مان هم برانکو است. تمام پیامک‌هایی که هواداران می‌دهند دلگرم‌کننده است، اما آن‌ها مواظب باشند رفتارشان در جهت حمایت از باشگاه باشد.

انتهای پیام/

اظهارات ایرج عرب در برنامه زنده تلویزیونی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۰
هان پول بیت المال رو تو حلقوم اینا میریزید بعد میگن کم میاد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۸
من در عجبم، یک تیم به بازیکن های خارجیش در فصل قبل معادل 40 میلیارد می دهد
1.2میلیون دلار به مربی خارجی
2 میلیون دلار به مربی جدید آن وقت هیچ مقامی هم دستاورد نداشته
اما یک تیم دیگه برای 500هزار دلار لنگ که مربی که در 4 فصل 6 جام براش آورده را نمی تواندتسویه کنه تا باهاش ادامه بده
تازه خدا رحم کرده وزیر ورزش هم آن طرفیه!
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر