کد خبر: ۶۹۶۱۳۱۷
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۴
جانشین انتظامی استان سیستان وبلوچستان ؛

جانشین انتظامی استان سیستان وبلوچستان گفت: بعد از ۲ روز محاصره سوداگران مرگ، دردرگیری مسلحانه تکاوران پلیس با قاچاقچیان در شهرستان سیب و سوران، یک تن و ۳۰ کیلوگرم تریاک کشف شد.

درگیری مسلحانه پلیس با سوداگران مرگ / کشف یک تن و ۳۰ کیلوگرم تریاک در جنوب شرق کشورسردار  احمد طاهری جانشین انتظامی استان سیستان وبلوچستان در گفت و گو با خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان، گفت:  ماموران پلیس مبارزه با موادمخدر استان سیستان و بلوچستان با انجام کار اطلاعاتی به سرنخ‌هایی از قاچاق محموله سنگین موادمخدر توسط باند قاچاقچیان مسلح از شهرستان " سیب و سوران " به شهرستان‌های " ایرانشهر " و " مهرستان " دست یافتند.

وی افزود: تیم‌های اطلاعاتی و عملیاتی پلیس، با کنترل شبانه روزی تحرکات اعضای این باند سرانجام یک تیم از اعضای این باند مسلح را که قصد جا به جایی محموله مواد مخدر را داشتند شناسایی و تحت نظر قرار دادند.

سردار طاهری ابراز داشت: با اعزام تکاوران پلیس به محدوده روستای " گنزوک " در ۱۱۰ کیلومتری شهرستان سیب و سوران، سوداگران مرگ که زمین گیر شده بودند با انجام اقداماتی قصد انتقال مواد مخدر و فرار از دست مأموران انتظامی را داشتند.

این مقام ارشد انتظامی بیان کرد: به منظور خنثی سازی این اقدامات، نیرو‌های انتظامی ضمن شناسایی دقیق جغرافیایی محل و کلیه مسیر‌های فرعی و اصلی منتهی به منطقه عملیات طی ۴۸ ساعت گذشته اقدام به انسداد کلیه راه‌های ارتباطی قاچاقچیان کرده و پس از قطع ارتباط سوداگران مرگ با عوامل آن‌ها در بیرون از منطقه عملیات، نسبت به شناسایی محل اختفاء محموله مواد مخدر اقدام کردند.

وی گفت: شب گذشته علی رغم شناسایی دقیق محل اختفاء مواد مخدر به دلیل استفاده قاچاقچیان از تاریکی شب و استقرار دیده بان‌های مسلح در ارتفاعات مشرف به منطقه و وجود پوشش گیاهی نخلستان و کوهستانی بودن منطقه به منظور جلوگیری از هرگونه آسیب نیرو‌های خودی، منطقه مورد محاصره قرار گرفته و ماموران اقدام به اجرای عملیات کمین کردند.

سردار طاهری اظهار داشت: صبح روز جاری به محض طلوع آفتاب با استفاده از کلیه توان عملیاتی پلیس، حلقه محاصره تنگ‌تر شده که سرانجام درگیری بین نیرو‌های انتظامی و قاچاقچیان مسلح آغاز شد.

پس از مدتی تبادل آتش با شدت گرفتن درگیری مسلحانه، سوداگران مرگ که توان رویارویی با تکاوران زبده پلیس را نداشتند با استفاده از کوهستانی بودن و عوارض زمین و پوشش گیاهی منطقه پا به فرار گذاشتند.

جانشین فرماندهی انتظامی استان گفت: در پایان این عملیات مأموران پلیس ضمن پاک سازی منطقه تا شعاع ۱۰ کیلومتر، ۹۹ کیسه مواد مخدر از نوع تریاک به وزن یک تن و ۳۰ کیلوگرم کشف کردند.

سردار طاهری با اشاره به اینکه این مأموریت بدون هیچ گونه خسارت جانی پایان یافت تصریح کرد: شناسایی و دستگیری قاچاقچیان در دستور کار پلیس قرار دارد.

انتهای پیام/ع

کشف مواد مخدر درسیستان وبلوچستان 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر