کد خبر: ۶۹۶۱۴۰۳
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۶:۳۰
۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۶:۳۰
کد خبر : ۶۹۶۱۴۰۳

روز قبل از کنکور درس نخوانید و با حضور  در جمع خانواده و افرادی که از معاشرت با آنها لذت می‌برید با روحیه‌ای مناسب به استقبال کنکور بروید.

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، کنکور یکی از مهم‌ترین آزمون‌های زندگی هر فرد و جزو خاطرات فراموش نشدنی عمر تحصیلی او به حساب می‌آید.

در واقع کنکور را می‌توان ثمره ۱۲ سال تحصیل در کلاس درس دانست که بخشی از زندگی و آینده فرد را رقم می‌زند و در این بین نکته مهم و قابل توجه، چگونگی استفاده از این فرصت و تبدیل آن به نقطه عطفی برای رسیدن به موفقیت است.

کنکور ۹۸/ موثرترین روش مطالعه دروس در ۳۰ روز آخر

روش درست مطالعه برای کنکور، برنامه‌ریزی مناسب، خواب کافی، تغذیه مناسب و مغذی، همراهی خانواده، ورزش، داشتن هدف، دوری از استرس و اضطراب، توکل و ایمان به خدا، همت بالا، استفاده از کتاب درسی و منابع کمک آموزشی مناسب و معتبر و مشاوره با اساتید و مشاوران مجرب از نکاتی است که داوطلبان باید در طول دوران مطالعه برای کنکور مدنظر قرار داد و آن را رعایت کرد.


بیشتر بخوانید: کنکور ۹۸/ دمنوش مفید و پرطرفداری که استرس کنکوری‌ها را تار و مار می‌کند


برای اینکه بدانید کنکور غولی نیست که شما در ذهن ساخته‌اید و می‌توان با آرامش کامل و برنامه‌ریزی مناسب شبیه یک آزمون معمولی با آن رفتار کرد؛ قصد داریم از این پس با بسته ویژه کنکوری‌ها شما را با نکات مهم و مطالب کلیدی کنکور آشنا کنیم تا ضمن رسیدن به آرامش و دوری از استرس، روش های موفقیت را کسب کنید و نتیجه‌ای مطلوب و قابل قبول در کنکور به دست آورید.

ترفندهایی ساده برای قبولی در کنکور

سهیل سراج مشاور تحصیلی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: کنکوری‌ها هنگام برنامه ریزی برای هفته‌های پایانی حتما باید به برخی نکات توجه کنند؛ نکته اول این است که مباحثی را که تاکنون نخوانده‌اند یا در یادگیری آن‌ها بسیار کند هستند دیگر نخوانند؛ وقت خود را به مرور مطالبی که بلد هستند، اما فراموش کرده‌اند اختصاص دهند و اطلاعات خود را تثبیت کنند.

وی ادامه داد: بعد از هر آزمون و بعد از تعیین تکلیف مباحث تصور کنید که آزمون بعدی که امتحان خواهید داد کنکور است، حالا خود را به بهترین نحو برای کنکور آماده کنید؛ لازم نیست که در زمان مشخص شده تا آزمون بعدی، تمام مباحث مربوط به هر درس را بخوانید بلکه از هر درس چند مبحث را انتخاب کنید، توجه داشته باشید که قرار است شما این کار را چندین بار تکرار کنید پس با تکرار این کار و با خواندن هربار چند مبحث از هر درس می‌توانید تمام مباحثی را که قرار است بخوانید مرور کنید.

این مشاور تحصیلی بیان کرد: دروس حفظی را نسبت به گذشته بیشتر بخوانید؛ خلاصه نویسی‌ها، تست‌ها و سوالات نشانه دار شما بهترین مطالب برای دوباره خوانده شدن در این دوران است پس از آن‌ها به خوبی استفاده کنید، مباحثی را که قبلا حذف کرده‌اید را چه در زمان امتحان دادن و چه در زمان مرور کردن مطالعه نکنید.

کنکور ۹۸/ موثرترین روش مطالعه دروس در ۳۰ روز آخر


بیشتر بخوانید: کنکور ۹۸| ۸ نکته کلیدی و مهم برای موفقیت در کنکور


سراج افزود: با تکرار آزمون‌ها و روش توضیح داده شده مرتب مباحث بیشتری را تثبیت کنید و وضیت خود را بهبود بخشید؛ در هفته ماقبل کنکور با ورق زدن کتاب‌ها دیدن اشکال و فرمول‌ها و نیز بخاطر آوردن اطلاعات در تک تک مباحث آمادگی خود را تکمیل کنید.

 وی یادآوری کرد: روز قبل از کنکور درس نخوانید و با حضور  در جمع خانواده و افرادی که از معاشرت با آنها لذت می‌برید با روحیه‌ای مناسب به استقبال کنکور بروید.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر