کد خبر: ۶۹۶۲۶۱۱
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۸
۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۸
کد خبر : ۶۹۶۲۶۱۱
معاون اشتغال کمیته امداد اردبیل خبر داد:

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل از اجرای هزار و ۷۷۰ طرح صنایع دستی توسط مددجویان استان اردبیل خبر داد.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، منصور سیفی، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل امروز در جمع خبرنگاران گفت: هم‌اکنون هزار و ۷۷۰ طرح اشتغال در زمینه صنایع دستی تحت نظارت کمیته امداد استان اردبیل قرار دارد که مددجویان تحت حمایت با اجرای این طرح‌ها گام‌های بلندی را به سمت خودکفایی برداشته‌اند.

وی با اشاره به اینکه طرح‌های صنایع دستی زود بازده هستند و بازار مناسبی برای فروش دارند، بیان کرد: اجرای طرح صنایع دستی توسط مددجویان تحت حمایت، به خصوص زنان سرپرست خانوار موفقیت‌های چشمگیری را به دنبال داشته که با ارائه آموزش‌های فنی و تخصصی درصدد دستیابی به این مهم هستیم.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل با اعلام اینکه هم‌اکنون هزار و ۷۷۰ طرح در زمینه صنایع دستی توسط مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل در حال اجرا است، گفت: خانوار تحت حمایت با اجرای طرح‌های قالیبافی، فرشبافی، جاجیم، ورنی، منبت‌کاری، معرق‌کاری، خراطی، کنده‌کاری روی چوب و پیکرتراشی علاوه بر رفع بخش مهمی از مشکلات اساسی زندگی خود، می‌کوشند این هنر و فرهنگ بومی را نیز حفظ کنند.

سیفی با بیان اینکه با ارائه آموزش‌های لازم فنی و تخصصی تلاش داریم مددجویان بیشتری را به سمت اجرای طرح‌های صنایع دستی سوق دهیم، افزود: برگزاری دوره‌های آموزشی مهارتی و بازار محور برای مددجویان تحت حمایت استان اردبیل از جمله مهم‌ترین برنامه‌های کمیته امداد است تا آن‌ها بتوانند به سادگی محصولات خود را در باراز عرضه کنند.

وی با اشاره به اینکه قالیبافی یکی از مهم‌ترین طرح‌های اشتغال این نهاد محسوب می‌شود، افزود: توسعه مشاغل خانگی، علاوه بر درآمدزایی برای مددجویان تحت حمایت موجب می‌شود تا آن‌ها در کنار اعضای خانوار خود به کار مشغول شوند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل به حدود ۱۶۰۰ بافنده تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل اشاره کرد و افزود: ۹۰ درصد از بافندگان تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل را زنان سرپرست خانوار، نوعروسان و دختران در آستانه ازدواج تشکیل می‌دهند که ایجاد اشتغال برای آن‌ها در اولویت برنامه‌های کمیته امداد استان اردبیل قرار دارد تا در کنار خدمات حمایتی به سمت خوداتکایی سوق پیدا کنند.

سیفی با بیان اینکه بافندگان تحت حمایت بیش از ۴۲۰۰ مترمربع فرش، قالی، تابلو و جاجیم در سال ۹۷ تولید کرده بودند، اعلام کرد: محصولات تولیدی مددجویان تحت حمایت به ارزش سه میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان ارزیابی شده بود که در سال گذشته به فروش رسیده است.

وی با اشاره به اینکه به دنبال افزایش ارزش افزوده محصولات و تولیدات مددجویان تحت حمایت در تولید فرش و قالی هستیم، گفت: با همکاری‌های همه جانبه دستگاه‌های همسو، رایزنی‌های مناسبی برای بازاریابی محصولات تولیدی مددجویان در زمینه فرش و قالی صورت گرفته است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه بر اساس استعدادسنجی انجام شده از مناطق مختلف استان اردبیل، افراد واجد شرایط شناسایی شده‌اند که با ارائه آموزش‌های لازم می‌توانیم آن‌ها مسیر توانمندسازی آن‌ها را هموار کنیم، افزود: استان اردبیل ظرفیت بالایی برای بافت فرش و قالی دارد که می‌توان با بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود به اهداف مورد نظر دست یافت.

انتهای پیام/ح

حدود ۱۶۰۰ بافنده تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر