کد خبر: ۶۹۶۴۱۷۰
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۳

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن گفت: اقدامات سریع و پیشگیرانه یگان حفاظت از اراضی در رفع فوری تعرضات باعث شده تا باری بر دوش دستگاه قضایی کشور گذاشته نشود.

کاهش پرونده‌های قضایی زمین خواری نتیجه اقدامات پیشگیرانه در رفع فوری تعرضاتبه گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از سازمان ملی زمین و مسکن، مدیرعامل این سازمان در مراسم تکریم و معارفه فرمانده یگان حفاظت از اراضی سازمان ملی زمین و مسکن اقدامات این یگان در حفاظت از انفال را ارزشمند و در راستای منویات مقام معظم رهبری دانست و گفت: اقدامات سریع و پیشگیرانه یگان حفاظت از اراضی در رفع فوری تعرضات باعث شده تا باری بر دوش دستگاه قضایی کشور گذاشته نشود.

علی نبیان در این نشست از عملکرد سه ساله یگان حفاظت در دوره فرماندهی سرهنگ علی عباس نژاد تقدیر کرد و گفت: از ابتدای تاسیس یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن در سال ۹۵ تاکنون ۸۹۹۷ مورد تعرض به زمین‌های دولتی اتفاق افتاده که ۸۴۴۹ مورد آن رفع فوری شده و تنها ۵۴۸ مورد برای تشکیل پرونده به دستگاه قضایی ارسال شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: راه اندازی و شکل دهی یک سیستم تازه کار دشواریست که سرهنگ عباس نژاد به خوبی از عهده آن بر آمد البته هر چند محوریت این کار با وی بود، اما باید بدانیم که این امر حاصل یک کار تیمی بوده و فرماندهان این یگان در تمامی استان‌ها نقش مهمی در حراست از بیت المال داشته اند.

وی برای سرهنگ جواد خردمند فرمانده جدید یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن هم آرزوی توفیق کرد و گفت: امیدواریم با تلاش‌های وی به زودی شاهد تشکیل سامانه ثبت گزارشات مردمی در خصوص تعرض به زمین‌های دولتی، مدیریت یکپارچه گشت‌های حفاظتی باشیم.

سردار شرفی رئیس پلیس پیشگیری ناجا نیز در این نشست با اشاره به جامع و دائمی بودن آرمان‌های انقلاب گفت: مقام معظم رهبری همواره بر صیانت از این آرمان‌ها و حفظ انقلاب اسلامی تاکید دارند و راهبرد صیانت از این آرمان‌ها را درس گرفتن از گذشته، حفظ ثبات و امنیت کشور، مبارزه با فساد، مرزبندی با دشمن و توسعه اخلاق و عدالت در جامعه می‌دانند.

وی نقش سازمان ملی زمین و مسکن در توسعه عدالت اجتماعی را شاخص ارزیابی کرد و افزود: وظیفه ما کمک به این رسالت و افزایش رضایتمندی عمومی و به تبع آن ایجاد امنیت در جامعه است.

در این مراسم علی عباس نژاد به ارائه گزارشی از عملکرد یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن پرداخت و گفت: از خرداد ۹۵ تا اردیبهشت ۹۸ بیش از ۴۲۶۵ هکتار زمین دولتی از دست متعرضان به بیت المال، رفع تعرض شده است.

فرمانده سابق یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن همچنین در خصوص اجرای احکام قطعی و آزادسازی اراضی دولتی نیز گفت: از خرداد ۹۵ بیش از ۲۲۰۰ مورد به مساحت ۴۲۴۳ هکتار حکم قطعی اجرا شده که ۸۷۲ مورد آن خلع ید، ۲۳۲ مورد تخلیه و ۸۶۱ مورد قلع و قمع بوده است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر