کد خبر: ۶۹۶۴۲۲۸
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۷

رئیس آکادمی باشگاه استقلال گفت: نوازی باید بداند که من مسئول آکادمی استقلال هستم و او باید زیر نظرم فعالیت کند.

به گزارش خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، محمد مومنی رئیس آکادمی باشگاه استقلال تهران در پاسخ به صحبت‌های محمد نوازی مربی برکنار شده این آکادمی، علیه او اظهار کرد: نوازی بازیکن بزرگی بود، اما برای ما انسان بزرگ بودن هم خیلی مهم است. باید شاخص‌های رفتاری و گفتاری را در این آکادمی رعایت کنیم. احترام گذاشتن به دیگران از شاخص‌های آکادمی ما است و اصلا ما ملزم به رعایت این‌ها هستیم چه مربی‌ای که بهترینِ دنیا چه بازیکن معمولی باشد. وظیفه برای همه اجرا کردن این شاخص‌ها است. هر کسی در ورزش یک خصوصیاتی را فرا می‌گیرد که این‌ها فراتر از بازی کردن در زمین مسابقه است، مثلا عزت انسان‌ها را زیر سوال نبردن، بزرگ فکر کردن و از همه مهم‌تر پهلوان بودن است.

مومنی: نوازی باید در آکادمی استقلال سلسله مراتب را یاد بگیرد

بازیکنان نوازی مورد تایید من نبودند

او تصریح کرد: شاید هواداران استقلال بپرسند چرا مومنی خواسته تا ۲۰ بازیکن رد شوند، من به نوازی پاسخ هایم را دادم و توجیه اش کردم و کتبا نیز به او اعلام کردم، اما چون می‌خواستم شخصیت این ۲۰ نفر از بین نرود اسم نیاوردم. ۴ بازیکن که او می‌خواست اضافه کند مورد تایید من نبودند. چون من مدرس فوتبال هستم، باید بازیکنانم از آکادمی باشند و تاییدیه من را داشته باشند. اما نوازی از دستور من سرپیچی کرد و من بعد از چند باری که شفاهی با او مطلب را در میان گذاشتم برای بار سوم کتبا به او نامه نوشتم، اما قبول نکرد و بالاخره تصمیم گرفتیم با او همکاری نکنم. تازه به او گفتم شما که می‌خواهی ۲۰ بازیکن را رد کنی حداقل برو ۵ بازیکن ملی را هم بیاور،   اما او گفت من همین ۲۰ بازیکن را می‌خواهم رد کنم.

مومنی: نوازی باید سلسله مراتب را یاد بگیرد

نوازی رفتار دوران بازیگری اش را باید کنار بگذارد

او گفت: من جایی که دیدم منافع آکادمی در حال ضایع شدن بود و یک فردی که خود را اصلح می‌داند، می‌خواست بازیکنانی را با نظر خودش در آکادمی وارد کند، تا زمانی که من باشم اجازه چنین کار‌هایی را نمی‌دهم. نوازی الان باید لباس دوران بازیگری اش را دربیاورد، چون اکنون مربی شده است  چرا که یک‌دندگی چیزی را جلو نمی‌برد. فوتبال یک بازی گروهی است پس مربی نیز باید کار گروهی را بلد باشد. اگر بلد نباشد به شکست منجر می‌شود و نوازی این کار را نمی‌کرد و من نیز  راهش را بستم که گفت اگر همه را رد کنیم پس تکلیف بقیه بازیکنان چیست؟ من هم گفتم از تیم نوجوانان استقلال انتخاب کن.  

من هم از آدم بله قربان گو متنفرم

او ادامه داد: در بحث کنار گذاشتن نوازی هیچ دخل و تصرف شخصی در این موضوع نبوده و موضوع بر سر مسائل فنی است. حالا که نوازی مدعی شده آدم بله قربان‌گویی نبوده است من هم از چنین آدم‌هایی متنفر هستم. من به کسی علاقه دارم که رو در روی من بنشیند و از مشکلات صحبت کند تا حق مشخص شود. من نیز کسی هستم که خیلی به دموکراسی علاقه‌مند هستم. نوازی باید سلسله مراتب را یاد بگیرد، امروز یاد نگرفت فردا یاد می‌گیرد. آکادمی تحت نظر مدیرعامل باشگاه است و مربیان آکادمی نیز زیر نظر رئیسشان هستند.

مومنی: نوازی باید سلسله مراتب را یاد بگیرد

استراماچونی از بازیکنان آکادمی استقلال استفاده کند

بازیکن اسبق استقلال درمورد آندره‌آ استراماچونی خاطر نشان کرد: دستیاران او دیروز از امکانات باشگاه و آکادمی دیدن کردند خیلی هم خوشحال شدند و بالاخره باشگاه تصمیم به عقد قرارداد با او گرفته است. من سابقه زیادی از او ندیدم. مطالعه‌ای هم در این زمینه ندارم، اما آرزوی موفقیت برای او دارم و انتظار داریم تیم را به جایی که حقش است برساند. اما به او توصیه می کنم از جوانان آکادمی در تیم استفاه کند تا برای او مثل عصای دست باشند. تا هم آینده استقلال روشن باشد و هم آبروی مدیریت باشگاه که برای آکادمی تلاش کرده است حفظ شود.

پاک‌ترین افراد در آکادمی استقلال هستند

مومنی در پایان تاکید کرد: باید گفت من پاک‌ترین افراد را در آکادمی می‌بینم. از خود‌ِ من تا مربیان همه پاک هستند  و اگر کسی ادعایی مبنی بر رد و بدل شدن پول در آکادمی را دارد، بیاید و بگوید. چون آبرو برای من از همه چیز مهم‌تر است و دوست دارم قوانین و مقرراتی که فتحی برای ما مقرر کرده است طوری اجرا شود که نه تنها امثال محمد مومنی زیر سوال نرود، بلکه پرچم استقلال به دلیل راه و روشی که در آکادمی انتخاب شده است به همه نشان داده شود.


بیشتر بخوانید:

فتحی با اعضای آکادمی استقلال تشکیل جلسه می‌دهد

گذر خرید‌های استقلال از ذره بین استراماچونی

نامه استعفای یک استقلالی پاره شد


انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر