کد خبر: ۶۹۶۴۸۹۹
گروه : کردستان » سنندج
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۲

رئیس آموزش‌وپرورش استثنایی کردستان از اجرای طرح ملی «دادرس» در ۲۱ مدرسه دوره متوسطه با نیاز‌های ویژه استان برگزار شد.

 به گزارش  خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سنندج ،خلیل رنجبر با بیان اینکه هر دانش‌آموز یک سفیر سلامت در خانه مدرسه است، اظهار داشت: طرح ملی «دادرس» به‌منظور فراگیری مهارت‌های رفتاری و واکنش در شرایط سخت و باهدف کاهش تلفات ناشی از حوادث فراگیری کمک به خود و دیگران در هنگام وقوع حادثه، در مدارس با نیاز‌های ویژه استان اجرا شد.

وی افزود: این طرح با مشارکت جمعیت هلال‌احمر برای آشنایی دانش‌آموزان با شیوه‌های امداد و نجات و ارتقای مهارت‌های زندگی در ۲۱ مدرسه مستقل ضمیمه شهری برای ۱۲۵ نفر از دانش‌آموزان با نیاز‌های ویژه دختر پسر دوره متوسطه تحصیلی اجرا شده است.

رئیس آموزش‌وپرورش استثنایی استان کردستان با تأکید بر ضرورت تقویت دانش امدادی در دانش‌آموزان با نیاز‌های ویژه و افزایش سطح توانمندی و مهارت‌های آنان تصریح کرد: با آماده کردن دانش‌آموزان برای روز‌های سخت تلاش می‌کنیم فرهنگ خود امدادی و دگر امدادی را در بین آن‌ها نهادینه کنیم.

وی ادامه داد: آموزش‌های مهارتی، شیوه اسکان تخلیه اضطراری، حمل مصدوم، کنترل علائم حیاتی، پانسمان، آتل‌بندی، اطفای حریق، چادرزنی، مفاهیم امداد و نجات به‌صورت مدون و با یک محتوای استاندارد به دانش‌آموزان با نیاز‌های ویژه استان آموزش داده می‌شود.

رنجبر گفت: امیدواریم با آموزش مهارت‌های ایمنی، فعالیت‌های امدادرسانی و کمک‌های اولیه از آسیب‌ها و خسارات ناشی از حوادث کاسته و آمادگی جسمی، روحی و روانی را در دانش‌آموزانی که نیاز به امدادرسانی همگانی دارند، ایجاد کنیم.

وی با بیان اینکه آموزش نقش مؤثری در پیشگیری از حوادث و جلوگیری از خسارات و صدمات دارد، اظهار کرد: جمعیت هلال‌احمر با ارائه آموزش‌های امدادی به دانش‌آموزان نقش بسیار مؤثری در کاهش حوادث مختلف و آمار مجروحین دارد.

رئیس آموزش‌وپرورش استثنایی کردستان خاطرنشان کرد: تابستان امسال ۱۲۰ نفر از دانش‌آموزان با نیاز‌های ویژه پایه پنجم و ششم دوره ابتدایی متوسطه پیش حرفه‌ای استان در دوره ۸ ساعته آمادگی در برابر مخاطرات شرکت کرده و آموزش‌های امدادی کمک‌های اولیه را فرا می‌گیرند.

انتهای پیام/م

۱۲۰ نفر از دانش‌آموزان با نیاز‌های ویژه  استان  آموزش‌های امدادی کمک‌های اولیه را فرا می‌گیرند

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر