کد خبر: ۶۹۶۵۱۷۶
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۸
در برنامه پایش دیشب مطرح شد؛

رئیس مرکز ملی مطالعات وزارت اقتصاد ار راه‌اندازی سامانه‌ای برای پیگیری شکایات متقاضیان مجوز‌های کسب و کار خبر داد.

راه‌اندازی سامانه رسیدگی به شکایات متقاضیان مجوزهای کسب و کاربه گزارش خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، شب گذشته، اولین موضوعی که در برنامه «پایش» بررسی شد؛ موضوع تصفیر نفت بود. توضیح این که چگونه می‌توان وابستگی بودجه کشور به نفت را به صفر رساند و از حاصل درآمد نفتی تنها در صندوق توسعه ملی استفاده کرد.
 
عزیزنژاد، کارشناس حوزه نفت مهمان این بخش از برنامه بود و با ارائه راهکارهایی چون افزایش درآمدهای مالیاتی، کسب درآمد از صادرات مواد معدنی و خام و استفاده از ظرفیت صادراتی مناطق آزاد، تصفیر نفت را عملی دانست.
 
در برنامه «پایش» شب گذشته از مخاطبان، درباره شرایط صدور مجوزهای کسب وکار نسبت به سال گذشته سوال شد. در همین راستا از علی فیروزی، رئیس مرکز ملی مطالعات، پایش و بهبود محیط کسب و کار وزارت امور اقتصادی و دارایی دعوت شد تا پاسخگوی مشکلات تولیدکنندگان در حوزه صدور مجوزها باشد و سازو‌کار تسهیل صدور مجوزها و اقدامات صورت گرفته در این زمینه را شرح دهد.
 
وی با اشاره به این که متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سایت پیشخوان مجوزهای کشور به آدرس g4b.ir جزئیات مجوزهایی را که خواهان آن هستند، مشاهده کنند این نکته مهم را یادآوری کرد: دستگاه‌های اجرایی موظفند تمامی اطلاعات و جزئیات مجوزهای خود را بر روی پایگاه مجوزهای کسب و کار بارگزاری کنند.
 
رئیس مرکز ملی مطالعات وزارت اقتصاد با بیان این که بسیاری از دستگاه‌ها اقدام به این کار کرده‌اند، از این که همچنان دستگاه‌های اجرایی مجوزهای جدیدی درخواست می‌کنند و به موتوری پر سرعت در تولید مجوزها تبدیل شده‌اند انتقاد کرد. بدتر آن که این مجوزها بارگزاری نمی‌شوند و متقاضیان مجوزهای کسب و کار از آن بی‌اطلاع‌اند.
 
فیروزی بیان کرد: مردم باید از ریز اطلاعات مجوزها آگاهی داشته باشند و اکنون اقداماتی انجام دادیم تا هر مجوز جدیدی که از سوی هر دستگاهی صادر می‌شود در این سامانه بارگزاری شود.
 
به گفته وی مقرر شده است قبل از آن که دستگاهی اخذ مجوزی را ملزم کند باید آن را در این سامانه بارگزاری کند، در غیر این صورت حق درخواست آن مجوز را از متقاضی نخواهد داشت و اگر مجوزی بر روی این سامانه بارگزاری نشده باشد به منزله عدم نیاز به آن مجوز خواهد بود.
 
رئیس مرکز ملی مطالعات در پایان گفت: سامانه‌ای را بر روی سایت پیشخوان مجوزهای کشور راه‌اندازی کرده‌ایم که متقاضیان با ثبت نام در آن به راحتی می‌توانند، شکایات خود در زمینه صدور مجوزهای کسب وکار را ثبت کنند و بنده قول می‌دهم قطعا شکایات آنان را پیگیری خواهیم کرد.
 
در بخش پایانی برنامه «پایش» سه جوان موفق در حوزه کسب و کار حضور پیدا کردند و هر کدام از چگونگی راه‌اندازی و شرایط کنونی کسب وکار خود توضیحاتی ارائه کردند.

«پایش» به تهیه‌کنندگی الهام پیرهادی و سردبیری محمد عنبری، کاری از گروه دانش و اقتصاد شبکه یک سیما است که امشب ساعت 19:4۵ با اجرای محمد دلاوری به‌طور زنده پخش خواهد شد.
 
انتهای پیام/

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر