کد خبر: ۶۹۶۵۳۱۵
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۳

وزیر راه و شهرسازی گفت: با توجه به واگذاری اختیارات بازآفرینی به استانداران، بودجه و ظرفیت‌های لازم در اختیار استان‌ها قرار گرفت.

وزیر راه و شهرسازی: اختیارات بازآفرینی با‌فت‌های فرسوده ‌به استانداران واگذار شدبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، محمد اسلامی در حاشیه بازدید از پروژه دو بانده کردن محور تبریز ـ اهر در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: تمام محور‌های فعالیت وزارت راه و شهرسازی در استان آذربایجان شرقی دارای طرح‌های فعال است.

وی افزود: در حوزه‌های بازآفرینی شهری، تولید مسکن، شهر‌های جدید، احداث اتوبان‌ها، راه آهن، بزرگراه و راه‌های روستایی پروژه‌های فعال وجود دارد.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه تمرکز این سفر بر بازدید وضعیت فعلی پروژه‌هاست خاطرنشان کرد: ۹ شهر در آذربایجان شرقی وجود دارد که ۵۰ محله دارای ظرفیت بهسازی و بازآفرینی در این شهر‌ها قرار دارند.اسلامی ابراز کرد: با توجه به اینکه اختیارات بازآفرینی در ستاد ملی بازآفرینی شهری به استانداران واگذار شده، بودجه و ظرفیت‌های لازم در اختیار استان‌ها قرار گرفته تا این پروژه‌ها به سرانجام برسد و در همین راستا باید در بافت فرسوده استان ۷ هزار واحد مسکونی نیز تولید شود.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه این طرح مورد تاکید مقام معظم رهبری و ریاست جمهور است، ادامه داد: به ویژه در مورد بحث حاشیه نشینی، باید با اجرای طرح‌های بازآفرینی و ساخت و ساز به این مساله خاتمه داده شود.

وی با بیان اینکه پروژه‌های آزادراهی استان آذربایجان شرقی فعال هستند، یادآور شد: شاهراه اصلی ترانزیت کشور از این استان می‌گذرد، به همین دلیل یک قطعه از آزادراه مرند ـ بازرگان با جذب سرمایه‌گذار آغاز به ساخت کرده است.

اسلامی ادامه داد: قطعات دوم و سوم این آزادراه نیز به زودی به مرحله قرارداد خواهد رسید. اکنون پیمانکار در قطعه مرند تا تبریز مشغول کار است، قطعه‌های دیگر به سمت مراغه و هشترود نیز پروژه‌های فعالی هستند که در سال جاری شاهد سرعت بیشتر در این طرح‌ها خواهیم بود.

وی در ادامه با اشاره به پروژه دو بانده کردن محور تبریز-اهر گفت: این جاده ۹۲ کیلومتر طول دارد و یکی از جاده‌های حادثه خیز است.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: در این مدت، ۶۲ کیلومتر از این مسیر به بهره برداری رسیده است که البته بخشی از این بهره برداری‌ها شتاب زده بوده که از این به بعد اجازه بهره برداری شتاب زده طرح‌ها را نخواهیم داد.

اسلامی در پایان با بیان اینکه اکنون ۳۰ کیلومتر از این مسیر باقی مانده است، گفت: طبق برنامه ۲۰ کیلومتر از مسیر باقی مانده باید امسال و ۱۰ کیلومتر نیز سال آینده به بهره برداری برسد و البته اگر در بررسی‌های میدانی، اگر مشخص شود می‌توانیم بخش بیشتری از این پروژه را در سال جاری به اتمام برسانیم، این کار را انجام خواهیم داد.

انتهای پیام/ب

صحبت های وزیر راه و شهرسازی درباره بازآفرینی شهری

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر