کد خبر: ۶۹۶۵۳۸۳
گروه : ایلام » ایلام
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۲

آتش سوزی‌ های امروز جنگل‌های استان ایلام به مراتع و مزارع این استان آسیب های جدی وارد کرده است.

آتش سوزی مراتع جنگلی روستای «گله جار» ایلام نیازمند کمک مردم استبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان، امروز ایلام؛ کانون آتش سوزی‌های متعدد در شهرستان‌های ایوان، بلور پژوهش و مراتع جنگلی روستای «گله جار» بوده است که این آتش سوزی‌ها ضمن ایجاد خسارت بر مراتع و مزارع در حال سوختن و تاکنون به جزء آتش سوزی بلوار پژوهش سایر نقاط همچمان در آتش می‌سوزند.

آتش سوزی بلوار پژوهش ایلام هرچند که با کمک نیرو‌های شهرداری ایلام مهار شد و این آتش‌سوزی درمزارع اطراف بلوار پژوهش ایلام رخ داده است و به گفته حبیب شریفی با اعزام ۵ تیم آتش نشانی کنترل شده است.

رئیس خدمات ایمنی و آتش نشانی ایلام، عامل این اتفاق را عامل انسانی نام برده و گفت: متاسفانه دستگاه‌های ذیربط در محل آتش سوزی بلوار پژوهش حضور نداشتند و علیرغم اینکه مهار این آتش باید توسط نیرو‌های منابع طبیعی صورت می‌گرفت با تلاش نیرو‌های آتش نشانی در سریع‌ترین زمان ممکن مهار شد.

ایوب چراغی، بخشدار چوار گفت: از عصر امروزشاهد بروز آتش سوزی گسترده‌ای در مراتع جنگلی روستای گله جار قبل از تونل رنو هستیم.

وی افزود: دلیل این حادثه مشخص نیست و متاسفانه آتش‌سوزی در منطقه صعب العبور رخ داده و بی‌شک این امر عملیات مهار آتش را با مشکل مواجه می‌کند.

بخشدار چوار از مردم خواست برای مهار این آتش‌سوزی و جلوگیری از گسترش آن با نیرو‌های امدادی که به محل اعزام شده‌اند همکاری کنند.

در ادامه سرهنگ غلامرضا فتحی، فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام نیز گفت: بروز آتش سوزی گسترده‌ای در مراتع جنگلی روستای گله جار قبل از تونل رنو منبع انسانی دارد.

وی افزود: بدون شک عامل این آتش‌سوزی انسانی است که متاسفانه با سهل انگاری سبب بروز چنین آتش‌سوزی در مزارع این منطقه شده‌اند.

فرمانده یگان منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام اظهار کرد: با توجه به گستردگی آتش، مزارع کشاورزی این منطقه در خطر هستند، اما احتمال سرایت آتش به مناطق جنگلی وجود ندارد.

فتحی در پایان گفت: تاکنون از میزان خسارات این آتش‌سوزی اطلاعی در دست نیست.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/ ب

آتش سوزی مراتع جنگلی روستای «گله جار»

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر