کد خبر: ۶۹۶۵۵۰۹
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۸
نماینده مردم شهرستان‌های قصرشیرین، گیلان غرب و سرپل ذهاب در مجلس شورای اسلامی ؛

نماینده مردم شهرستان‌های قصرشیرین، گیلان غرب و سرپل ذهاب در مجلس شورای اسلامی گفت : قیمت همه هزینه‌های کاشت، داشت و برداشت گندم برای کشاورزان آزاد حساب می‌شود .

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ،فرهاد تجری نماینده مردم شهرستان‌های قصرشیرین، گیلان غرب و سرپل ذهاب در مجلس شورای اسلامی گفت : قیمت همه هزینه‌های کاشت، داشت و برداشت گندم برای کشاورزان آزاد حساب می‌شود، ولی کشاورزان باید محصول خودشان را به قیمتی که دولت مشخص می‌کند بفروشند و این به ضرر کشاورز است.

وی گفت : در مجلس شورای اسلامی به دنبال برداشتن سقف قیمت گندم هستیم، زیرا کشاورزان در روش فعلی متضرر می‌شوند.

تجری در ادامه از نحوه مدیریت کاشت محصولات کشاورزی از سوی وزارت جهاد کشاورزی انتقاد کرد و گفت: در یک سال زراعی یک دفعه با افزایش بیش از حد یک محصول و یا کاهش یک محصول دیگر مواجه می‌شویم که در اینجا هم جامعه، هم کشاورزان و هم دولت بسیار متضرر می‌شوند.

وی همچنین از عدم مدیریت صحیح صادرات و واردات محصولات کشاورزی توسط جهاد کشاورزی انتقاد کرد چرا که به گفته وی در این روش کشاورزان و مردم خیلی آسیب می‌بینند.

تجری در ادامه با قدردانی از حوزه تحقیقات و بنگاه‌های دانش بنیان بخش کشاورزی گفت: در چند سال اخیر کشور در زمینه بهره وری محصولات کشاورزی، مبارزه با آفات، ارتقا تجهیزات پیشرفت و ارتقا چشم گیری داشته ایم.

نماینده مردم شهرستان‌های قصرشیرین، گیلانغرب و سرپل ذهاب در مجلس شورای اسلامی اجرای طرح گرمسیری در شهرستان‌های حوزه انتخابیه خود را اقدامی بزرگ و ویژه دانست و گفت: با اجرای این طرح بخشی از فقر کشاورزی این منطقه جبران می‌شود.

تجری در ادامه خواستار واگذاری زمین‌های زراعی دولتی در بخشی از شهرستان سرپل ذهاب به بخش خصوصی برای بهره وری بیشتر شد.

وی در پایان تقویت مراکز تحقیقاتی و علمی جهاد کشاورزی که به بهره وری بیشتر و مدیریت بهینه منابع کشاورزی منجر می‌شود را در راستای سال تولید و اقتصاد مقاومتی مدنظر مقام معظم رهبری مورد تاکید قرار داد.

 

 

انتهای پیام/د

قیمت آزاد گندم برای کشاورزان

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر