کد خبر: ۶۹۶۵۷۱۸
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۷
استاندار اردبیل:

استاندار اردبیل گفت: شهرک صنعتی شماره ۲ شهرستان خلخال به زودی راه اندازی می‌شود.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، اکبر بهنام جو، استاندار اردبیل در جلسه مشترک کارگروه اشتغال و اقتصاد مقاومتی شهرستان خلخال گفت: در حال حاضر ظرفیت شهرک صنعتی شماره یک شهرستان خلخال تکمیل شده و با سرمایه گذاری بنیاد مستعضفان و شرکت شهرک‌های صنعتی کشور، عملیات اجرایی شهرک صنعتی شماره۲ به زودی آغاز می‌شود.

وی اظهار کرد: از ۲۳ طرح مصوب جلسات گذشته ۱۶ مورد محقق شده و ۷ مورد نیز رفع موانع شد.

استاندار اردبیل رفع معضل اشتغال در استان را اولویت اول دولت دانست و گفت: از سرمایه گذاران بخش خصوصی و طرح‌های اشتغال زا، برای توسعه همه جانبه استان، حمایت جدی می‌شود.

بهنام جو گفت: توسط سازمان صمت استان و شرکت شهرک‌های صنعتی واحد‌های تولیدی راکد احصا شده که از تعداد مجموع۳۸ واحد دارای پروانه بهره برداری ۲۸ مورد فعال است و بقیه واحد‌ها در آینده نزدیک تعیین تکلیف می‌شوند.

وی اجرای راه اصلی کلور_درام و شال _ماسوله را جز پروژه‌های مهم برای خلخال بر شمرد و گفت: این پروژه‌ها طبق جدول زمان بندی شده اجرا می‌شود در آینده، خلخال به یکی از قطب‌های گردشگری کشور تبدیل شود.

استاندار اردبیل با بیان اینکه عمده مشکلات طرح‌های تولیدی سرمایه در گردش است افزود:به جهت تحریم‌های ظالمانه، سرمایه گذاران دارایی خود را برای راه اندازی هزینه کرده اند و برای تامین و تهیه مواد اولیه نیاز به سرمایه دارند که با حمایت دولت قطعا این مشکل مرتفع خواهد شد.

بهنام جو افزود: با تامین ۳ میلیارد تومان تسهیلات حدود ۸۰درصد از واحد‌های راکد شهرستان خلخال راه اندازی می‌شوند.

وی اظهار داشت: برنامه‌های توسعه‌ای مناطق مختلف استان اردبیل باید با پیش بینی افق ۱۴۰۰و آخرین وضعیت پروژه‌های عمرانی و اقتصادی در دست اجرا تا سه سال آینده بصورت شفاف ارائه شود البته این اقدام با برش سالانه باید مشخص شود.

انتهای پیام/ح

۸۰درصد از واحد‌های راکد شهرستان خلخال راه اندازی می‌شوند

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر