کد خبر: ۶۹۶۶۰۹۲
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۶
سرپرست معاونت نظارت و بازرسی امور فرهنگی و اجتماعی سازمان بازرسی کشور:

حجت الاسلام عرب انصاری گفت: تثبیت سرمایه در گردش مهم است زیرا امکان دپوی سرمایه‌ هست، باید از دپوی سرمایه جلوگیری شود.

به گزارش  حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، حجت الاسلام محمدمهدی عرب انصاری سرپرست معاونت نظارت و بازرسی امور فرهنگی و اجتماعی سازمان بازرسی کل کشور در حاشیه بازدید از بیست و دومین نمایشگاه بین المللی ایران هلث با حضور در غرفه اداره کل تجهیزات پزشکی، درخصوص اهمیت تولیدات داخلی در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی، اظهار کرد: سال ۹۸، سال رونق تولیدات داخلی معرفی شده و برپایی این نمایشگاه نیز در راستای تحقق این شعار برنامه ریزی شده است. در بازدید از این نمایشگاه، چند نکته برجسته وجود دارد، اولین نکته، حضور شرکت‌های دانش بنیان در این نمایشگاه است که بستری فراهم کرده تا جوانان باسواد و باانگیزه بتوانند خلاقیت‌ها و نوآوری‌های خود را عرضه کنند.

رشد قابل قبول تولیدات داخلی تجهیزات پزشکی پس از اعمال تحریم‌ها

وی افزود: دومین نکته این است که با توجه به تحریم ها، حجم تولیدات داخلی در بخش تجهیزات پزشکی نسبت به سال‌های گذشته از رشد قابل قبولی برخوردار است و این موضوع نشان می‌دهد که در شرایط سخت، مرد میدان هستیم و برای رفع مشکلات، مصمم‌تر عمل خواهیم کرد. رشد تولیدات داخلی در بخش تجهیزات پزشکی در دورانی که با تحریم مواجه هستیم، معنادار و مثبت تلقی می‌شود.

سرپرست معاونت نظارت و بازرسی امور فرهنگی و اجتماعی سازمان بازرسی کل کشور بیان کرد: نکته سوم به فعالیت‌های بخش خصوصی در واردات و تولید تجهیزات پزشکی مربوط است که علیرغم موانع قانونی، اقدامات خوبی انجام شده است.

لزوم تولید تجهیزات پزشکی توسط شرکت‌های نوپا 

عرب انصاری افزود: برپایی نمایشگاه ایران هلث، این پیام را می‌رساند که درمورد چند موضوع باید مصمم‌تر از قبل عمل کنیم، یکی اینکه هرگونه مجوزی باید با عنایت به الزامات قانونی پروسه زمانی زودهنگامی را طی کند. نکته دوم اینکه در مورد تولید تجهیزات پزشکی، نیازسنجی صورت گیرد؛ مثلا اینکه کشور به کدام تجهیزات پزشکی بیشتر نیاز داشته و تولید کدامیک از آنها، جزو اولویت‌های ما محسوب می‌شود. سومین نکته این است که تجهیزات پزشکی که پروسه تولید آن‌ها زمان کوتاهی می‌برد، شناسایی شده و به شرکت‌های نوپا معرفی شوند تا شرکت‌های نوپا که سرمایه‌های زیادی ندارند، به سمت تولید این تجهیزات گرایش پیدا کنند، چراکه اینگونه تجهیزات زودبازده بوده و سریع‌تر به بازار مصرف می‌رسند.

باید در جهت تثبیت سرمایه در گردش تلاش شود

وی بیان کرد: موضوع دیگر این است که باید در جهت تثبیت سرمایه در گردش تلاش شود. چراکه ممکن است این سرمایه‌ها در بیمه ها، دانشگاه‌ها یا هر بخش دیگری دپو شوند که دراین صورت، شرکت‌ها از رونق تولید باز می‌مانند؛ بنابراین باید از دپوی سرمایه جلوگیری شود.

سرپرست معاونت نظارت و بازرسی امور فرهنگی و اجتماعی سازمان بازرسی کل کشور در پایان تاکید کرد: اینگونه نمایشگاه‌ها نشان می‌دهد که در کشور استعداد و انگیزه کافی وجود دارد و این مسئولین هستند که باید مسیر را برای تحقق آرمان‌ها و ایده‌های جوانان هموار کنند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب مرتبط
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر