کد خبر: ۶۹۶۶۷۲۰
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۲:۰۰
عبدالهی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛

رئیس دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت گفت: مردم نسبت به عوارض دیابت آگاهی کمی داشته و از عارضه قند خون بالا غافل هستند.

لزوم کنترل دیابت و داشتن سبک زندگی سالمبرای پیشگیری از عوارض/آگاهی کم مردم نسبت به عوارض دیابت/ ایجاد کمپین دیابت با هدف پیشگیری از بیماری ناشی از قند خون بالازهرا عبدالهی رئیس دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: عارضه فشار خون یکی از ریز فاکتورهای اصلی و مهم در بروز بیماری‌‌های غیر واگیری مانند سکته‌های مغزی و قلبی و عروقی است و تغذیه نقشی مهم در بروز عارضه فشار خون بالا دارد.

وی ادامه داد: کنترل فشار خون باید به صورت مستمر و دوره‌ای انجام شود و بیماران باید برای جلوگیری از ایجاد عوارض محتلف ناشی از بیماری فشار خون از مصرف بیش از اندازه نمک به شدت پرهیز کنند.

کنترل قند خون مراجعه کنندگان به مراکز خدمات جامع سلامت

رئیس دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت تاکید کرد: در حال حاضر با راه‌اندازی کمپین فشار خون پیش بینی می‌شود که ۱۰ میلیون بیمار جدید و افرادی که عارضه فشار خون را کنترل نکرده در این کمپین شناسایی شود.

عبدالهی ادامه داد: بعد از طرح بسیج ملی فشار خون کمپین کنترل دیابت اجرا می‌شود زیرا این عارضه بر اثر اختلالات قند خون ایجاد می‌شود.

وی گفت: اختلالات قند خون یکی از مشکلات شایع در بروز بیماری ‌های غیر واگیر است که بسیاری از مردم نسبت به کنترل قند خون اطلاعات کافی را ندارند و همین مسئله باعث بروز عوارض مختلف در افراد می‌َشود.

رئیس دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت گفت: افرادی که به مراکز جامع خدمات سلامت و پایگاه‌های بهداشت مراجعه می‌کنند علاوه بر کنترل فشار خون میزان قند آنها نیز اندازه‌گیری می‌شود و یکی از مهمترین فاکتور‌های مهم در بیماری‌های غیر واگیر الگوی غذایی ناسالم و استفاده از غذاهای چرب مانند انواع فست فود است.

عبدالهی یادآوری کرد: کمپین دیابت با هدف پیشگیری از بروز قند بالا در افراد و جلوگیری از تشکیل ریز فاکتورهای بیماری‌‌های غیر واگیر است.

انتهای پیام /

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر