کد خبر: ۶۹۶۷۸۳۱
گروه : سمنان » سمنان
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۸
مدیر عامل بنیاد انتقال آب از دریای خزر در سمنان:

آب موردنیاز استان سمنان از انتقال آب خزر، ۲۰۰ میلیون مترمکعب در سال است/قول وزیر صنعت در خصوص تامین منابع مالی طرح‌های آب دریای خزرمدیر عامل بنیاد انتقال آب از دریای خزر گفت: ۵۰ میلیون متر مکعب آب سالانه از انتقال آب خزر به سمنان به بخش شرب خواهد رسید.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان ، بسید احمد ربیعی مدیر عامل بنیاد انتقال آب از دریای خزر در همایش انتقال آب دریای خزر به سمنان گفت: آب موردنیاز استان سمنان از انتقال آب خزر، ۲۰۰ میلیون مترمکعب در سال است و تمام راه‌حل‌ها و اقداماتی که باید ازلحاظ فنی واداری و … انجام‌شده است و امروز خوشبختانه با نشست‌هایی که با وزیر صنعت داشته‌ایم این قول را داده‌اند که برای منابع مالی طرح‌ها اقداماتی شود از سوی دیگر نشست‌هایی با بانک‌ها صورت گرفته تا بتوانیم منابع این طرح را فراهم کنیم.

وی با بیان اینکه ۵۰ میلیون متر مکعب آب سالانه از انتقال آب خزر به سمنان به بخش شرب خواهد رسید، افزود: منابع این طرح از محل خرید تضمینی آب تامین شود.

ربیعی ادامه داد: در حوزه آب موردنیاز استان سمنان و ضرورت تأمین آن باید گفت در طول یک مدت مشخص و زمان‌بندی‌شده در شورای آب توانستیم برنامه‌ریزی خوبی را با حضور همه دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط ازجمله جهاد، صمت، منابع طبیعی، شرکت شهرک‌های صنعتی، آبفار و … انجام دهیم و خوشبختانه یک طرح توجیهی و فنی خوب به وزارت نیرو برای اینکه مجوز انتقال آب بین‌حوزه‌ای را صادر کند، را توانستیم ارسال کنیم.

مدیرعامل بنیاد انتقال آب از دریای خزر بابیان اینکه آنچه اهمیت دارد، این است که ۸۸ درصد آب استان را کشاورزی مصرف می‌کند، تأکید کرد: سمنان جزء اولین استان‌های کشور است که سند بهره‌وری آب کشاورزی دارد که این امر بعد از سند توسعه آب استان تکالیفی را برای جهاد کشاورزی مشخص خواهد کرد. یعنی این سازمان در طول ۱۰ سال از ۹۴۵ میلیون مترمکعب آبی که می‌خواهد مصرف کند، باید به ۶۵۴ میلیون مترمکعب برسد و این یعنی ۳۳ درصد کاهش؛

وی گفت: نصب کنتورهای هوشمند در کشور ۲۵ درصد کل چاه‌ها است اما در سمنان، ۸۰ درصد چاه‌ها کنتور هوشمند دارند این یعنی مدیریت مصرف و انضباط در مصرف در سطح این استان رعایت می‌شود که این امر جای قدردانی از کشاورزان را دارد.

انتهای پیام / گ 

۵۰ میلیون مترمکعب آب خزر برای شرب در استان سمنان به کار می‌رود

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر